afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fuji S200exr Çakma Olabilir Mi

Sayın arkadaşlar, ben yurtdışındayım ancak oğluma sürpriz bir hediye olarak internet yolu ile Fuji s200EXR modeli bir makine satın aldım. Fakat oğlum makinenin Fotoğraf kalitesinin iyi olmadığını Made in China yapımı olduğunu ve bu makineye Yalçınlar tarafından çakma Çin yapımı denildiğini söyledi. Hediye diye sevindirecekken sanırım üzdük. Bu makine sahte olabilir mi? Çin mota mot bu markayı basabilir mi? Bir bilenden bilgi gelirse aydınlanmış olurum.

Tarih: 1 Ocak 2011, 20:26 - İp: 41.***.**1.54
amtdrl
amtdrl (üye)
Çanakkale / Amatör

merhaba bende yurtdısından fınepıx s1800 getırtım we uzerınde made ın chına yazıyo goruntusude gayet ıyı durumda. pıyasayı tamamen cınlıler sardıgı ıcın uzerınde her made ın chına yazan seyın cın malı oldugunu dusunuyoruz; fakat fujıfılmın cınde de fabrıkası war (tam emın olmamakla beraber) fabrıka cınde oldugu ıcın made ın chına yazıyo. ayrıca nokıanın bır cok modelındede made ın chına yazıyo ama orjınal nokıa. bence goruntu ayarlarını tam yapsın oncelıkle auto modunda cekımler yapsın bakalım eger o zamanda goruntude sorun olursa bır bılene danısın. (fujıfılm yetkılı servısı gıbı).

Tarih: 2 Ocak 2011, 01:59 - İp: 78.***.**0.29
reynahakan
reynahakan (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

MUHTEMELEN MAKINANIZ SAHTE DEILDIR AMA BU ARALAR TAKLIT MAKINALAR COK FAZLA VAR PIYASADA HABERINIZ OLSUN

Tarih: 2 Ocak 2011, 04:49 - İp: 194.***.**6.123
morrison
morrison (üye)
İzmir / Meraklı

Fuji nin Makineleri çinde üretilmektedir, herhangibir elektronik markete gidip modellerin altna bakarsanız, made in china yazısını görebilirisiniz. Bende Fujifilm F100 Aldım ve bu üründe çin malı, Fuji F100 Compact bir makineye göre çok güzel fotoları var fakat SLR makineye göre resimleri kötü sayılır, Yalçınların çakma çin malı demesine sadece gülüyorum, o makinenin çakması makması olamaz, Makine kendi firmalarından almadığından dolayı sizi huzursuz etmişler, ben Fuji F100'ü uzun süre araştırmıştım çoğu yerde 1170 TL idi Bende Sahibinden Get sistemi ile sıfır makineyi 460 TL ye getirdim hologramı herşeyi üzerinde idi, ilk açan ben oldum vede 700 TL kar ettim, Yalçınların çakma çin demesinin sebebide budur tamamıyle duygusal ,
Fotoğraf kalitesinin kötü olması çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir, En olası durum ayarların doğru şekilde kullanılmaması, ( nice insanlar gördüm deklanşöre yarım basıp netlemesini beklemeden şak diye hemen çekmesi makineyi zangır zangır titretmesi vs. sizin böyle bir şey yaptığınızı sanmıyorum sadece doğru ayarları doğru zamanda kullanmamış olabileceğinizi düşünüyorum ) diğer bir olasılıkta şudur, eğer oğlunuz çektiği resimleri tam ekran modunda bakıyorsa tabiki resimlerden memnun kalmaz, bende fuji f100 de çektiğim resimleri tam ekran baktığımda beğenmiyorum ama diğer makineler benim makinemin eline su dökemez bunuda biliyorum. Eğer oğlunuz aldığınız makineyi DSLR tarzı makinelerle karşılaştırıyorsa maalesef tatmin olamayacaktır çünkü S200EXR DSLR grubunda bir makine değildir. S200 EXR içindeki sensör piyasadaki rakiplerinden daha büyük ve daha kaliteli bir sönsöre sahiptir 1/1.6 inch CCD EXR (0.625 cm2) sensör ödüllü bir sensördür. bu makineye kendi sınıfında sadece iki makine rakip olabilir, biri Panasonic FZ35-38 diğeride bir önceki model fuji s100FD ( 2/3 inch CCD sensor (0.667cm2) Bu yüzden gölünüz rahat olsun makine ile ilgili bir sorun yoktur. sadece oğlunuzun makineyi nasıl kullandığı veya Çekilen resimleri nasıl değerlendirdiyle ilgili bir durum vardır. iyi günler

Tarih: 2 Ocak 2011, 17:37 - İp: 195.***.**0.75
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Teşekkür ediyorum ilginize. Sanırım oğlumun DSLR beklentisi vardı. Kendim EOS d7 kullanıyorum sanırım kıyaslamayı ona göre yapmakta. Huzurlu bir şekilde ayarlarını düzgün yapmasını söyleyeceğşm ve bu forumu da okumasını tavsiye edeceğim. Teşekkürler arkadaşlar...

Tarih: 2 Ocak 2011, 19:22 - İp: 41.***.**1.54
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makinenin sahte, çakma, kopya olması gibi bir durum sozkonusu degil.
bunlar büyük markalar.
marka degerlerini üç kuruşluk kar için tehlikeye atmazlar.
çin ucuz iş gücü ve vergi teşviki gibi nedenlerle buyuk markaların üretim yapmayı tercih ettikleri bir ülke. italyan ayakkabıları bile çinde üretiliyor.
tabi kalite kontrolden gecirilerek.
bu yuzden içiniz rahat olsun.

oglunuz buyuk ihtimalle, dslr ile kıyas yapıyor, fotograf kalitesi, focus hızı gibi konuları onunla kıyaslıyor.
beklentileri yuksek tuttuysa normaldir.
ama elindeki guzel bir makine.
5 yıl oncesinin makinesi sony h1 iğle gayet guzel fotograflar alıyordum, 5 yıl yenı teknolojisi olan bir makineyle cok daha iyileri alınabilir.

bilgisi arttıkca bunu kendiside gorecektir.

Tarih: 2 Ocak 2011, 20:59 - İp: 88.***.**8.140
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sahte yapamaz çinliler. sanmam. emme bunların foto kalitesi bayağı düştü. hemde tüm markaların. yada slr kullanınca bize öyle gelmekte.

Tarih: 2 Ocak 2011, 22:46 - İp: 88.***.**9.225
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yok pazarbeyi haklısın galiba.
ben şimdiki makinelerde benim dandik h1 kalitesini goremiyorum.
ya bunları kullanmayı beceremiyorum, yada gercekten dustu kalite.
gerci benım sensorde 5 megapiksel vardı bunlarda 14 megapiksel.

sende cok kompakt kullandın bilirsin

Tarih: 2 Ocak 2011, 22:48 - İp: 88.***.**8.140
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ahh ah demek geldi içimden. Özlüyorum Nikon F3'ü açıkcası. Öyle enstantene hızı 1/2000 ve flaş senkronizesi 1/60 olsa bile o benim aşkımdı açıkcası. İstediğin doygunluğu yakalayacak filmleri de seçme şansım vardı. İyi baskı yapılmıyordu ama özenle yapan yerlerde güzel sonuçlar alıyorduk. Bir de Minolta Dynax 9 hayranıydım. Onun da zevkine doyulmuyordu. Ama bir arıza nedeniyle rezil olmuştum. Cağaloğlunda servise götürmüştüm Ahmet bey burada yapılamaz dedi. İzmire Emcet Yazıcıya yolladım yaptı ama bu defa pozometre delirdi. Vel hasılı bu gün bile gene kullanmak istediğim bir makineydi. Şimdi sensörler çıktı mertlik bozuldu. Kimsenin isteğine bırakmadan kendisi çalıp söyler oldu makineler. Ne yalan söyliyeyim D7 bile arzuladığım keskinliği vermiyor. Sanırım Nikon f3s dönüşü yapacağım. belki de psikolojik bir yaklaşım benimkisi. Çok fazla öekim de yapamıyorum iş nedeniyle bir de Libya da hala eskisi gibi olmasa da iyi makinelerle çekim yapanı polis hoş karşılamıyor. Risk az da olsa var. Bu nedenle Canon sx200 kompkat bir makine ile idare ediyorum. Fujiyi alma nedenim film benzetme modu olması halka zum olması gibi nedenler vardı. Oğlum Gazetecilik mezunu ve eos 40D kullanıyordu. Tabii ömrü bitince elinden çıkardı bu yüzden Fuji basit geliyor kendisine. Eli ekmek tuttuğuna göre babadan bu kadar olur değil mi ya.... Pazar beyin dediği de doğru olabilir...

Tarih: 3 Ocak 2011, 09:35 - İp: 41.***.**1.54
  • 1