ups
ups (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Fuji S2 Pro - Nikon D70 Farkı???

Nikon D 70 almak üzereyim fakat Fuji S2 Pro da fiyat olarak cazip gibi geldi bana .. Fotoğraf terimlerinin bir kısmına yabancı olduğumdan ve mütevazi olmak gerekirse burada benden daha tecrübeli - biligili arkadaşlar olduğunu bildiğimden, bana teknik olarak hangi tercihi neden yapmam gerektiğini anlatırsanız sevinirim.. Nikon D70 tercihim olacak ama farkı çok merak ediyorum..

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum ..

Tarih: 27 Haziran 2005, 16:08 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Orada bahsettiği detay çözünürlük farkından kaynaklanan yani fotoğrafın büyümesi sonucu içindeki objelerin daha belirginleşmesi şişenin üzerindeki manzara resminden bahsediyor benim detay derken kastettiğim bu değil Türkçe'de bunları tanımlamak zor oluyor çiçek resimlerine bakarsan her üçündede Canon'un ki daha smooth diye tabir edilen türde çiçeğin üzerindeki doku daha belirsiz benim detaydan kastım bu ve bu AA filtreden kaynaklanan bir görüntü yumuşaklığı keskinlik fitresi kullanarak düzeltilmez.

Ancak bu Canon makineler için bugün varolan bir gerçek değil Canon her makinesinde sert filtre kullanıyor bir nevi üretim politikası sadece artık sensörlerin üzerindeki piksel sayıları arttığı için bu filtrelerin etkisi daha hissedilir seviyelere yükseldi

#kobra' tarafından 01.07.2005 06:26:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Temmuz 2005, 06:23 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

www.mehmetturgut.com fuji serileriyle çekilmiş örnek fotolar var. Fuji iyi makinedir yeterki sizde iyi olun............

Tarih: 3 Temmuz 2005, 13:32 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

burkay nerelerdeydin yahu?..
...

Tarih: 3 Temmuz 2005, 18:56 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Çalışma masamın altına bir ileğen koydum içinede buz gibi su ...belime yüzme bilmeyenlerin kullandığı şamyellerden bağladım...kendime tatilde ve deniz kenarındaymışım gibi hissetmeme yardımcı olacak bilumum aksesuarları sağladım ve çalışıyorum

#burkay' tarafından 03.07.2005 23:09:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Temmuz 2005, 23:06 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bende mi aynisini yapsam acaba..

Tarih: 4 Temmuz 2005, 18:08 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Gerçekten hiç de fena fikir değil hee!!!
Bak evde olsaydım kesin bu taktiği uygulardım.İnternette uygularsam kesin beni bakırköye postalarlar.
Ama gerek yok ya hergün denizdeyim ama antreman yaparak geçiyor zaman.

Tarih: 4 Temmuz 2005, 21:01 - İp: yok