slmnumt
slmnumt (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji S1800 İyimii. Lütfen Cevap :)))

meraba..başlangıç olarak fuji s1800 almayı düşünüyorum hem şimdilik daha yüksek bi fiyatta makine alamayacağım için hem de başlangıç olduğu için..iyimi bu makine başlangıç için beni yarı yolda bırakırmı..bi de jujiler ucuz ya diğerlerine göre bunun nedeni ne ://

Tarih: 6 Haziran 2010, 15:37 - İp: 94.***.**3.255
tunusoglu
tunusoglu (üye)
Sakarya / Meraklı

(Slm. Ben 2500hd kullanıyorum. sanırım özellikleri yakın. Makina loş ışıkta isteneni veremiyor ama aydınlık ortamlarda ve zoom lu çekimlerde gayet başarılı. Ancak 16 Gb kart taktığımda hata verdi. Desteği yok sanırım. Buda uzun süreli video çekimlerini olanaksız kılabilir. )

profilime 3 km mesafeden zifiri karanlıkta s 1800 le çekilmiş fotoğrf ekliyorum.

Tarih: 4 Ağustos 2010, 19:54 - İp: 88.***.**4.195
theschk
theschk (üye)
Malatya / Amatör

arkadaşlar ben makineyi yeni aldım 400tlye çok mu pahalıya ladım biliyorum gold'dan,,, ama buba nasıl pil yetiştireceğim die düşünüyorum hangi pilleri önerirsiniz ,,, hoşta rsm çekiyor walla bundan iyisi şamda kaysı, hem uygun hemde gösterişli

Tarih: 10 Şubat 2011, 22:04 - İp: 46.***.**4.127
ibrahimerol
ibrahimerol (üye)
İzmir / Amatör

400 TL'ye bu makina çok iyi. Tabi ki mükemmel değil, ama fiyat/performans oranı çok iyi. Bimeks kataloğunda 399 TL görünce şok oldum.

Tarih: 11 Şubat 2011, 14:23 - İp: 81.***.**8.158
paixpaix
paixpaix (üye)
İstanbul / Amatör

bende de bu makineden var.
nihayet dslr-like bir makine. o yüzden loş ışık performansı, lens keskinliği gibi konularda beklentiyi düşük tutun. bu tür makinelerin temel görevi kişiyi dslr ye hazırlamaktır. size tevsiyem manuel modda bol miktarda çekim yapın. tabi enstantane, diyafram, iso ilişkisini bildiğinizi varsayıyorum. bu açıdan iyi bir hazırlayıcı diyebilirim.

Tarih: 2 Nisan 2011, 13:01 - İp: 88.***.**5.229
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zaten 4 gb dan fazla video cekemezsiniz. nfts format, 4 gb ustu dosya boyutlarını desteklemiyor bildigim kadarıyla

Tarih: 2 Nisan 2011, 13:09 - İp: 88.***.**8.140