byaman
byaman (üye)
İzmir / Amatör

Fuji Hs10 Mu - Canon 500 D Mi?

arkadaslar bir sorum olacak bu cihazlarla iligli...

canon 500 d 18-55 lens incelemelerim iyi giderken
bugun teknosada FUJI HS 10 ile karsılastım..
musteri temsilcisi CANON 2300 tl fiyatlı olmasına ragmen
bana fujı hs100 (1600 tl) ü önerdi...

canon u almış olsamm lensini değiştirmem mumkun degıl (maddi acıdan)
18-55 lens bana yetermi bilemıyorum? (sizce)?
canon 15 mp.DSLR.
teknosa fiyatı 2300 tl

fujı hs10 ise zoom olarak 30X
geliştirilmiş kompakt diye belirtiliyor.
lens ise 4.2 - 126 mm , demiş, canon a gore ne kadar iyi çözemedim..
ekran çok açılı.
teknosa fiyatı 1500 tl.

siz bu teknik ozeelik ve sorularıma karslık
bana hangı makınayı onerirsiniz..

şimdiden tşk ler

Tarih: 11 Eylül 2010, 00:00 - İp: 94.***.**3.9
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

onun lensi daha iyiymiş, ccanon 500 dye gore??

bunu diyen kimse çok güzel bir kafası varmış.

Tarih: 16 Eylül 2010, 23:54 - İp: 88.***.**8.140
byaman
byaman (üye)
İzmir / Amatör

arkadslar ısrarla soruyorum

ben 1 senedir fotograf içindeyiim

canon 500 d 18-55 dediigm zaman,
bazıları:
''yenı lens gerekecek sana ilerde, bosuna onu alıp ek bide lense para verme, hem +agırlık'' diyorlar..

benım en buyuk korkum da bu soylenen yargı işte..
______
eger 18-55 bana bu tecrube/tecrubesizlik ile yeterse,
canon 500 d de sabıt kalacagım arkadaslar..

yada onerdiginiz makına da..

Tarih: 16 Eylül 2010, 23:57 - İp: 94.***.**1.120
muharrem26
muharrem26 (üye)
Diyarbakır / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 19 Eylül 2010, 13:38 - İp: 78.***.**2.145
gezgen
gezgen (üye)
Muğla / Doğa Fotoğrafçısı

byaman ;
18-55 1-2 sene sonra yetmeyecek ve benim gibi hs 10 alacaksın...nedenmi 18-55 in zoomu yetmeyecek sana ...en önemli sebeb de bu...zoom lens almaya kalkacaksın 18-200 gibi dünya para 1500 tl civarı...bi de birsürü negatif görüş...sonra hem zoom hem hd hem o panorama hem hs diycen hs 10 alıcan....sonra gene 17-55 gibi bir lens hayal etmeye başlıycan...

Tarih: 29 Eylül 2010, 17:42 - İp: 94.***.**0.7
ilker_
ilker_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hs10 burda 310 pound civari yani size cok yuksek bi rakam soylemisler...
Onun disinda iki farkli kategoriden bahsediyoruz once hangisini istediginize karar verin...
Isteginiz HD video+fotografciliga giris ISe ok bridge camera ha eger gercek bi fotograf makinesi ve fotograf cekmek ise dslr...
Bridge cameralardaki sensor dslr a gore cok ufak ne fark yaratir fark yuksek iso resimlerde belli olur genelde vede dusk isiklarda cekilen karelerde...
Simdi mesele CMOS mu HD video ve zoom mu :D
Karar senin
Not:bazi markalari satinca satis uzeri alinan komisyon farkli olabilir aklinizda olsun...
Ayrica Yukarida yazdiklarimda hatalarim olabilir affola

Tarih: 30 Eylül 2010, 23:35 - İp: 81.***.**9.55
azzylc
azzylc (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kesınlıkle 500d almalısınız. gaıjın ne dedııyse teker teker okuyun ve hs10dan vazgecın.

Tarih: 1 Ekim 2010, 20:42 - İp: 85.***.**9.249
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

SLR alırsan Masrafın hiç bitmez...Makine + lens + çanta+kart 2000-2500 TL yi bulur. ama SLR Like Fuji alırsan Lense gerek kalmaz 1500 TL+çanta+kart olur...

SLR Like seni idare etsede sonuna kadar tatmin etmeyecektir. SLR ise işlemcisi , farklı lens seçenekleri ile herzaman heryerde değişik şekilde kullanılabilir.

Fujiyi alman burda daha mantıklı görünüyor zira kullanımı pratik ve çekim kaliteside seni tatmin eder...

Tarih: 2 Ekim 2010, 12:44 - İp: 78.***.**7.75
ibrahimusta
ibrahimusta (üye)
Rize / Amatör

Kompakt bir makina için hepsi birarada olan bir üründür HS-10. Gerek fotoğraf, gerekse 1080p HD video sonuçları oldukça tatmin edici. SLR düşünülmüyorsa, HS-10 ya da S200EXR derim. Ama 1600 TL verecekseniz SLR alın daha iyi. HS-10 (spot) 600...700TL civarında. Bu fiyata bu makine çok iyi. Ben de aldım. Garanti için bir dünya para ödüyoruz. Çoğu da garanti kapsamına girmiyor. Başıma geldi arkadaş. 2 aylık makineye 270 TL objektif parası ödedim. Bugün makinenin kendisi spotta aynı para. (S1700).

Tarih: 10 Kasım 2010, 14:18 - İp: 85.***.**3.244
yokdahaneler
yokdahaneler (üye)
Zonguldak / Özel Gün Fotoğrafçısı

Naptınız karar verip aldınız mı?

Tarih: 1 Aralık 2010, 11:01 - İp: 78.***.**7.161
adanascuba
adanascuba (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba arkadaslar ko nıu ile laksı varm ıbilmiyorum ama bu coffee cuplar var objektife benzziyor lensin aynısnı yapmsıalr adamlar http://arama.gittigidiyor.com/?aramafiyat1=&aramafiyat2=&aramabolge=&aramayeni=&aramabitecek=&aramabitmis=&aramasatici=very_good&search_type=detail&search_type=detail&aramakelime=coffee&aramakategori=&aramasira=eda&sra=eda&ara.x=0&ara.y=0 gittigidiyordada buldum fiyatıda uygun hediyelik alınırmı sizce .

Tarih: 2 Aralık 2010, 22:17 - İp: 78.***.**0.228