triumph
triumph (üye)
Konya / Meraklı

Fuji Finepix S5600 mi Hp 945 Alayım

merhabalar, ben sitenin yeni uyesiyim, fotagraf makinesi almak istiyorum ama su iki makine arasinda kararsiz kaldim...fuji s5600 ve hp photosmart 945 ? kullananlar,bilgisi olanlar varsa onerilerinizi bekliyorum... makine de yuksek zoom ve netlik istiyorum ozellikle..
paylasimlarinizi bekliyorum...
kalin saglicakla...

Tarih: 14 Mart 2007, 17:04 - İp: 88.***.**1.92
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

hp 945 oldukça eski bir makine, iyi bir makine aslında ama epeyce eskidi artık...piyasada bulunabileceğini de sanmıyorum.
bence ikisini de almayın.

Tarih: 14 Mart 2007, 18:34 - İp: 88.***.**5.21
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ençokta hp yi almayın.Zaten gıcıgım hp ye.

Tarih: 14 Mart 2007, 18:54 - İp: 85.***.**6.80
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fuji s6500fd'ye bak bence triumph..

Tarih: 14 Mart 2007, 19:09 - İp: 86.***.**0.120
facetoface
facetoface (üye)
Tokat / Amatör

Merhaba triumph!
Ben de siteye yeni üyeyim ama sana eski bir HP 945 kullanıcısı olarak yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.Alacağın makinada yüksek zoom ve netlik istiyorum demişsin. HP 945; 8X optik, 7X dijital zoom'a sahip.Teoride 8X zoom yetersiz gibi gelebilir ama aslında yetersiz değil (Ben şu an Powershot S2 kullanıyorum ve 12X zoom'a sahip). O zamanlar HP'mi başka bir arkadaşın S2'si ile karşılaştırma fırsatı bulmuştum.İnan HP'deki 8X zoom ile S2'deki 12X zoom arasında çok az bir fark var. Çünkü S2'de belli bir yerden sonra (ki o da 9X veya 10X seviyeleri olsa gerek) neredeyse hiç zoom girmiyor.(Aslında simgesel olarak LCD ekranda yaklaştırıyor görünüyor ama görüntüyü takip ettiğinizde yaklaştırmanın oldukça yavaşladığını hatta durduğunu farkediyorsunuz).Kullananlarda bunu farketmiştir.Yani HP 945'in 8X zoom'u çoğu kullanıcı için yeterde artar bile. S6500fd'nin de 28 mm geniş açıdan başladığını düşünürsek üzerinde varolan 10,7X zoom belki de HP'de ki 8X zoom'a ancak denk gelir.
HP 945'in eksi yönlerini şöyle sıralayabilirim:
1)-Kameranın açılış hızı oldukça yavaş,
2)-Zoom'girerken veya çıkarken oldukça gürültülü ve de yavaş,
3)-Fotoğrafları işlemesi çok uzun sürüyor. Aynı şekilde önizlemesi de.
4)-Makro çekim mesafesi 10cm (Süper makro yok. Yani çok yakın mesafeden çekim yapmayı unutun),
5)-Deklanşör gecikmesi yeni nesil makinalara göre oldukça fazla,
6)-Flaşın elle açılıyor olmasıda kimine göre bir dezavantaj,
7)-LCD ekranın kare yakalama hızı düşük ışık koşullarında çok yetersiz (yani makinayı hızlı hareket ettirdiğinizde LCD ekranda görüntü takıla takıla hareket ediyor),
8)-Pil tüketiminde çokta cimri olduğu söylenemez,
9)-Netleme hızıda yavaş sayılır,
10)-PC'ye aktarma hızı çok yavaş.
Artı sayılabilecek özellikleri ise;
1)-Fotoğraf kalitesi oldukça iyi (benim S2'ye on basar),
2)-Netlik ve renk doygunluğu da oldukça iyi,
3)-Dijital flash (Retinex) özelliği köşe kararmalarını giderme konusunda gayet başarılı,
4)-Diyafram açıklıklarının hepsinin (f:2.8 - f:11) hakkını fazlasıyla veriyor,
5)-Flaşın menzili kısa ama her ne hikmetse geniş te olsa tele de olsa sonuçlar gayet iyi,
6)-Disk Drive özelliği sayesinde flash bellek gibi verilerinizi istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Tarih: 14 Mart 2007, 20:18 - İp: 88.***.**4.170
triumph
triumph (üye)
Konya / Meraklı

cok teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için klavyeye dokunan elleriniz dert görmesin ikisindende vazgeçtim peki fazla pahalı olmayan ıyı bı makıne onerırmısınız s6500fd onerınıde dıkkate alcam arkadasım saolasınız...

Tarih: 15 Mart 2007, 09:01 - İp: 88.***.**7.196
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

6500fd yi düşünebilirsin. o pahalı geliyorsa sony h2 şu an 500-550 lira seviyesine kadar düşmüş. ona bakabilirsiniz.

Tarih: 15 Mart 2007, 09:08 - İp: 81.***.**7.49
facetoface
facetoface (üye)
Tokat / Amatör

Bence de Fujifilm S6500fd'yi almayı düşünebilirsin.
Forumlardan ve makinayla çekilmiş fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla kullanıcısını fazlasıyla tatmin edecek bir alet. Fotoğraf kalitesi, netliği, gerçek manuel kullanım olanağı, yüksek ISO değerlerinde düşük noise oranı, FD özelliği...v.s. ile almaya değer bir makina.

Tarih: 15 Mart 2007, 13:47 - İp: 88.***.**4.170
  • 1