tenzator
tenzator (üye)
İzmir / Meraklı

Fotoğraf Makinesi Son Karar Aşaması

Hediye olarak akrabalarım bir profesyonel makine alacaklarını söylediler ve "İnternetten güzelce marka model araştır bize yaz, sana getireceğiz" dediler. Anlayacağınız para sıkıntım yok gibi ama öyle çok da abartamam 2000 lira civarı bir bütçem var diyebiliriz. Böyle bir şansım varken neredeyse sabahladım, okudum, araştırdım. Kesinlikle en bilgili ve yardım sever site sizinki. Canon 500D Türkçe olduğu için uygun demişler. 550D ile arasındaki farklar ise pek yok gibi. Sonradan lens almak gibi bir imkanım olacağını sanmıyorum. İlk defa SLR makinem olacak ve profesyonel değil meraklıyım. Tamamen sıfır bir çırak. Yardımcı olursanız, yıllarca kullanabileceğim bir meraklı için en uygun marka modeli seçmek istiyorum. Muhabbetle.

Tarih: 30 Aralık 2010, 15:36 - İp: 155.***.**3.77
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

500d iyidir
ama madem cebinden para cıkmayacak d90 diye bir makine varmış iyiymiş demeni tavsiye ediyorum

Tarih: 30 Aralık 2010, 16:04 - İp: 88.***.**8.140
tenzator
tenzator (üye)
İzmir / Meraklı

Oh, onu da hemen inceleme listesine alayım. Sanırım zaten pek bir şey anlayamayacağım, en iyisi rastgele başlayayım, bir-iki sene de altını üstünü öğrenir, o arada para biriktirip kurtarırım işi. İlginiz için teşekkürler, 500D ile d90 arasında düşünüp karar vereyim.

Tarih: 31 Aralık 2010, 00:01 - İp: 155.***.**3.77
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

valla parayı sen verecek olsan 500d al derdim, aralarında kullanacagın, veya fiyat farkına degecek bir fark yok.
ama madem parayı sen vermeyeceksin kit lens aralıgı daha geniş ve govdesi daha kaliteli olan d90 almak daha mantıklı

Tarih: 31 Aralık 2010, 00:31 - İp: 88.***.**8.140
  • 1