sarebahcee
sarebahcee (üye)
Bursa / Meraklı

Fotoğraf Makinesi Alacağımyardım :(

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü 1. sınıf öğrencisiyim fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Çok amatör istemyrm veya çok profesyonel bişeyde maddi açıdan sıkıntı yaratabilir yardımcı olursanız sevineceğim. Aklımda olan 2 makine 1) canon 1100 D 2) Nikon 5100D fikirleriniz benim için önemli . teşekkürler şimdiden

Tarih: 12 Ekim 2013, 19:12 - İp: 85.***.**1.44
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

üniversite öğrencisi, yaş 18...sadece mesaj yazmayı biliyor ama aynı konuyla ilgili onlarca başlık olmasına rağmen okumuyor...

makina tavsiyesi istiyor ancak konuyu alakasız yerde açıyor...

"çoklu zeka kuramına dayalı öğrenci odaklı eğitim"inden geçmiş yeni neslin örneklerinden...yeni nesil çok zeki, hatta süper zeki...

Tarih: 13 Ekim 2013, 01:04 - İp: 176.***.**1.69
sarebahcee
sarebahcee (üye)
Bursa / Meraklı

Ben bu siteyi yaklaşık 2 senedir takip ediyorum forumda açılan konulara bakıyorum benim durumumda olanlara rastlamadım herkes hobi olarak makine almayı düşünüyor ve onlar için daha basit makineler öneriliyor yada marka adı söylenip o tartışılıyor. Ben kendimi ifade edip buradaki daha bilgili abilerim ablalarımdan yardım almak istiyordum siz şimdiki nesli eleştirin diye yazmadım. Eğer bilgili değilseniz bu konuda susma hakkınada sahipsiniz.

Tarih: 14 Ekim 2013, 17:52 - İp: 78.***.**1.86
mthee
mthee (üye)
Eskişehir / Meraklı

yazdığınız modellerden d5100 daha iyi birçok açıdan. bütçeniz ne kadar ikinci el belki daha iyi modellerde alabilirsiniz. yada aynı modellerin ikinci eli ve lens takviyesi yapılabilir

Tarih: 14 Ekim 2013, 18:25 - İp: 24.***.**9.20
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

defalarca d5100 ve 1100d konusu geçti, 2 yıl az zaman değil, fikir edinmek için yeterli...
anladık, herkes "kendine özel" cevap istiyor, hadi neyse diyelim ama konuyu alakasız yerde açma mantığının açıklaması nerde?..

Tarih: 14 Ekim 2013, 20:24 - İp: 176.***.**1.69
sarebahcee
sarebahcee (üye)
Bursa / Meraklı

Çok teşekkür ederim. evet 2. elde olabilir düşünüyorum..

Tarih: 14 Ekim 2013, 21:17 - İp: 78.***.**1.86
sarebahcee
sarebahcee (üye)
Bursa / Meraklı

ben tek tek inceleyemiyorum öyle sizin gibi. Hiç gözüme çarpmadı çünkü benim işlerim oluyor hani... bilgisayar başına geçip kim ne paylaşmış kime , hangi nesle laf çarpsam gibi amaçlarımda yok o yüzden görememişimdir kusura bakmayın. Alakasız yer derken ?

Tarih: 14 Ekim 2013, 21:23 - İp: 78.***.**1.86
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı
sarebahcee
sarebahcee (üye)
Bursa / Meraklı

tşkrler

Tarih: 17 Ekim 2013, 20:47 - İp: 78.***.**1.86
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Teşekküre değmez...

Ancak bir nokta çok ihmal ediliyor; dSlr sözkonusu ise, lens çok önemli.. makineye ayırdığınız bütçeden daha fazlası lens için düşünülmeli..

Bu durum giriş seviyesi 1100d gibi bir makine için geçerli görünmeyebilir.. ancak sonraki aşamalardaki öncelik bu olmalı..

mediamarkt veya electoworld kampanyalarından 900 TL civarına bu giriş seviyesi EOS 1100d almanızı önereceğim.. bir sonraki aşama (bu öğrenciliğiniz ve hobiye ilginizle alakalıdır) ikinci el iyi kalite lenslere bakmanız olacaktır. Elindeki makinenin yeterli olmadığı fikrine kapılan o kadar çok kimse var ki.. kendi becerisi ve bilgisindeki eksikliği alışveriş yaparak kapatabileceğini düşünüyor...

Işığınız bol olsun, hayırlı bayramlar diliyorum...

Tarih: 18 Ekim 2013, 21:37 - İp: 94.***.**9.157
sarebahcee
sarebahcee (üye)
Bursa / Meraklı

Çok tşkkr ederm sağoln

Tarih: 28 Ekim 2013, 00:11 - İp: 141.***.**6.137