acemgeduk
acemgeduk (üye)
Antalya / Amatör

Fotograf Makinasında Foto İsimlendirme

iyi günler;

ürün çekimleri için digital fotograf makinası almak istiyorum.Ancak su özelliklere sahip gerekiyor.

Her çektiğim resim ismini fotograf makinası üzerinden tek tek değiştirmek istiyorum. ürünlerin hepsinin ayrı ayrı kodları var resimlere bu kodları yazacam. bana bu özellikleri sağlayabilecek bir makina önerirmisiniz.

Teşekkür ederim.

Tarih: 30 Temmuz 2010, 10:45 - İp: 88.***.**9.215
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Fotograflari bilgisayara atmadan isimlerinin degistirilmesine izin veren bir makineye rastlamadim. Ancak, bazi makineler fotograflarin kaydedilecegi klasor isminin degistirilmesine izin verebilyorlar.

Tarih: 30 Temmuz 2010, 11:32 - İp: 69.***.**7.134
acemgeduk
acemgeduk (üye)
Antalya / Amatör

ben de öyle tahmiş etmiştim.ilginiz için çok teşekkürler.

Tarih: 30 Temmuz 2010, 12:27 - İp: 212.***.**3.10
fotobulut
fotobulut (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

nikon makinalarda istediğin özellik var gibi fotoğrafı cekmeden image ayarlarına geliyosun istediğin ismi veriyosun yanlız ismin yanında image numarası oluyo haberin olsun

Tarih: 1 Ağustos 2010, 09:52 - İp: 78.***.**0.175
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Kullandigim makinalar icinde Panasonic LX3 de var idi ve simdi LX5 de de olacak. Gayet kaliteli compactlardir ve biraz pahali olabilirler orda.Bazi kullanmadigim kompact makinalardada var diye biliyorum hatirladigim kadari ile.DSLR icin hic aramadigim bir ozellik acikcasi ve pekde dikkat etmedim.Senin olayin mantikli aslinda boyle bir ozellik sadece bir firmware ile menuye eklenebilir.Nikonda mesela fotograflar ile oynamana izin veren menu ici editleme ozellikleri var ve bu yazdirma olayida kolay bir sekilde adapte edilebilir kanimca.(Bahsettigim yazdirma exif datasina degil resimin uzerine anlaminda)

#ozansan' tarafından 02.08.2010 04:59:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ağustos 2010, 17:42 - İp: 221.***.**6.23
  • 1