young_purlin
young_purlin (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraf Makinası Yardım

merhabalar. üniversite öğrencisi bi gencim ve fotoğrafçılıktan hiç bişey anlamam; fakat son dönemde baya bi merak saldım ve gezip dolaşırken fotoğraf çekmek istiyorum (nerden esti derseniz yakın bi arkadaşım 1 2 hafta kadar önce canon 1000d aldı ve arada çıkıp foto çekiyor ve benımde çok hoşuma gitti, ne zamandır boş zamnlarımı dolduracağım eğlencelı bi şey arıyodum ve fotoğraf çekmek tam bana göre gibi geldi) fotoğraf makınası almak istiyorum fakat hiç bi marka hakkında en ufak bı bilgim yok. bana alabıleceğim bi fotoğraf makınası önerebilirmisiniz (1000-1,500tl arası bi şey düşünürüyorum). bir iki kişiye bu konuda yardım için msj attım forumda sağolsunlar cevap yazdılar (canon 500d veya 550d + 18-135 IS lens önerildi) ama yazılan cevaplarda bazı kelimeleri anlamadım (mesela IS, DSLR vb.). önerileriniz içinde bu tür kelimeler geçerse açıklarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Tarih: 8 Mart 2011, 16:56 - İp: 88.***.**1.27
young_purlin
young_purlin (üye)
İstanbul / Amatör

forumda yeni olduğum için konuyu nereye açacağımı bilmiyodum umarım yanlış bi yerde değildir

Tarih: 8 Mart 2011, 16:57 - İp: 88.***.**1.27
canones
canones (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhabalar aramıza hoşgeldin...
Öncelikle sana önerilen makinalar tam yeni aşamasında olanlar için.

SLR-DSLR : http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=6995

IS demekle ISO yu demek istiyosan : http://www.bascek.com/2865/iso-nedir-fotografi-nasil-etkiler/

Yardım edebildiysem ne mutlu....

Tarih: 8 Mart 2011, 22:09 - İp: 78.***.**3.239
young_purlin
young_purlin (üye)
İstanbul / Amatör

hoşbulduk hocam teşekkürler, ayrıyetten verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. hocam makınayı yurt dışından getirtsem (almanya veya amerika) fiyatta azalma oluyor sanırım lakın kafamı meşkul eden sorun yurt dışından gelen malların garantısının olmaması bu sorun yaratır mı? bir diğer konu ise gelen mallar türkçe olmuyor, burda türkçe yaptırabılıyoz mu acaba? kısaca makınayı yurt dışından getirtmelimiyim

Tarih: 8 Mart 2011, 22:30 - İp: 88.***.**1.27
canones
canones (üye)
İstanbul / Meraklı

Hacam ben sana şöyle söyleyeyim...Sen 1000-1500 TL arası 500d veya 550d almak istiyosan 2.ele anca yeter bu para...
ama yurt dışından alacaksan tabiki ucuz olur ama garanti hakkında birşey söyleyemiyeceğim.Yeterli bilgim yok.Diyelim yurt dışından almanyadan makinanı getirttin.Erkayalar : http://www.erkayalar.com.tr/new/Sellers.aspx?CityId=342
Buradan hem turkçe kılavuz hem makinana harici aletler alabilirsin ..Bende türkçe kılavuz var ama pdf. dosyası yani Adobe den sayfa sayfa adam çekmiş dosya halinde nete koymuş bende indirdim...Sen bana e-mail verirsen ben sana atarım....Saygılar...

Tarih: 8 Mart 2011, 23:07 - İp: 78.***.**3.239
young_purlin
young_purlin (üye)
İstanbul / Amatör

[email protected]. teşekkürler hocam. şuan maddi durumumdan dolayı makinayı alamıyorum haziran ayının sonlarına doğru almayı planlıyorum bi sorun olmazsa o dönemde alcam. 550dyi ne kadara alabilirim bütün eşyalarıyla beraber hocam. çantadır, lenstir vb. işte ne gerekiyosa tamamını ne kadara alabilrim ona göre bütçemi ayarlamaya çalışırım

Tarih: 8 Mart 2011, 23:15 - İp: 88.***.**1.27
young_purlin
young_purlin (üye)
İstanbul / Amatör

hocam hayyamdan mı almalıyım acaba yoksa normal bi yerden daha pahalıya alıp garantili mi almalıyım.

Tarih: 8 Mart 2011, 23:21 - İp: 88.***.**1.27
canones
canones (üye)
İstanbul / Meraklı

Hayyamdan alma derim Çünkü her katta bir iki tamirci var..Bende ilk orayı düşündüm ama tamir olayı güvenimi sarstı...Ben şimdi açıp gönderiyorum...

Tarih: 8 Mart 2011, 23:42 - İp: 78.***.**3.239
young_purlin
young_purlin (üye)
İstanbul / Amatör

normal mağazalarda da çok pahalı satılıyor. hayyam harici nerden önerirsin biraz daha ucuza

Tarih: 9 Mart 2011, 10:30 - İp: 88.***.**2.247
young_purlin
young_purlin (üye)
İstanbul / Amatör

hocam makınayı hazıranda alma nedenim ortaöğretim kpssye girdim ve puanım 90.385. meslek lisesi olduğum için mayıs atamalarında yerleşme ihtimalim yüksek (konuştuğum dersanler vb. yerlede yerleşirsin diyolar). memurluğum gerçekleşirse alacam makınayı direk. yalnız bir makınaya 2000tl vermek ne kadar doğru onu bilmiyorum. yapacağım şeyler belli şeyler istanbulu gezenler bilir çok güzel yerler var gezilip fotoğrafı çekilecek, hafta sonları çıkıp tek tek her yeri foto çekmek istiyorum. ben amasyalıyım köyüme gittiğimde dağını taşını ormanını suyunu tek tek çekmek istiyorum. ilerde allah izin ederde evlenırsem ve imkanım yeterse eşimle farkı şehirlere gidip foto çekmek istiyorum. yanı iş için değilde eğlence amaçlı alacam makınayı. konu başlığındada söledım; arkadaşım canon 1000d aldı herşey dahil (çanta vb. ne gerekiyosa işte) 2 yıl erkayalar garantli hayyamdan aldı, 700tl peşin ödedi fotoğraflarınıda baya beğendım. gerçı bu işlerden anlamadığım için hangi makına olsa beğenırdım ama neyse . demek istediğim bi tarafta 700tl verip makına almak diğer tarafta 550d veya 500dye 2000tl gibi bi fiyat verip almak. arada iki tane 1000d alacak kadar fark var bu farka değer mı bı makına. bu soruları makınalardan anlamadığım için soruyorum yanlış anşılmasın lütfen

#young_purlin' tarafından 09.03.2011 12:06:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mart 2011, 12:05 - İp: 88.***.**2.247
young_purlin
young_purlin (üye)
İstanbul / Amatör

hocam makınayı hazıranda alma nedenim ortaöğretim kpssye girdim ve puanım 90.385. meslek lisesi olduğum için mayıs atamalarında yerleşme ihtimalim yüksek (konuştuğum dersanler vb. yerlede yerleşirsin diyolar). memurluğum gerçekleşirse alacam makınayı direk. yalnız bir makınaya 2000tl vermek ne kadar doğru onu bilmiyorum. yapacağım şeyler belli şeyler istanbulu gezenler bilir çok güzel yerler var gezilip fotoğrafı çekilecek, hafta sonları çıkıp tek tek her yeri foto çekmek istiyorum. ben amasyalıyım köyüme gittiğimde dağını taşını ormanını suyunu tek tek çekmek istiyorum. ilerde allah izin ederde evlenırsem ve imkanım yeterse eşimle farkı şehirlere gidip foto çekmek istiyorum. yanı iş için değilde eğlence amaçlı alacam makınayı. konu başlığındada söledım; arkadaşım canon 1000d aldı herşey dahil (çanta vb. ne gerekiyosa işte) 2 yıl erkayalar garantli hayyamdan aldı, 700tl peşin ödedi fotoğraflarınıda baya beğendım. gerçı bu işlerden anlamadığım için hangi makına olsa beğenırdım ama neyse . demek istediğim bi tarafta 700tl verip makına almak diğer tarafta 550d veya 500dye 2000tl gibi bi fiyat verip almak. arada iki tane 1000d alacak kadar fark var bu farka değer mı bı makına. bu soruları makınalardan anlamadığım için soruyorum yanlış anşılmasın lütfen

Tarih: 9 Mart 2011, 12:06 - İp: 88.***.**2.247