bynikon
bynikon (üye)
Şanlıurfa / Haber Fotoğrafçısı

Fotoğraf Makinası Ve Kursu

fotoğrafçılığı çok seviyorum bunu profesyonel olarak yapmak istiyorum hem hobi olarak hemde maddi getirisi olarak profesyonel bir stüdyo kurmak istiyorum bunun için önce nerden başlamalıyım ?

hangi kursları görmem lazım ve nerede görebilirim?
hangi fotoğraf makinasını almam lazım (daha önce nikond70) kullanıyordum

yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim ilginize.

Tarih: 18 Mayıs 2009, 15:56 - İp: 85.***.**1.242
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

bence ilk iş olarak şunu yapın:

National geographic Türkiye sitesine girin. Oradan iletişim bölümünden site yetkililerine yazın.

4 CD'den oluşan "national geographic fotoğrafçılık eğitimi" VCD setini talep edin. Bildiğim kadarıyla şu anda 15 tl karşılığında satılıyor.
Çok keyifli ve belgesel tadında bir set.. Fotoğrafçılığı çok güzel öğretiyor. Bu seti mutlaka alın, tavsiyemdir ve sıkılmadan sık sık izleyin.
Bu setteki bilgileri yutarsanız, kimseye ihytiyacınız kalmadan iyi bir fotoğrafçı olabilirsiniz.

Tabii ki bu esnada kendinizi geliştirebileceğiniz iyi bir DSLR makine almak lazım..

Öncelikle nikon D80 kesin önermiyorum. BU makinenin stüdyo içi performansı çok eleştirildi.

Canon 40D
Nikon D90

Bu ikisi iyi bir seçim olabilir. Ama makine herşey değil.. İyi bir de lens lazım..
Makineniz ne olursa olsun, TAMRON 17-50 lens alabilirsiniz. Çok iyi bir lenstir.

Tarih: 18 Mayıs 2009, 22:20 - İp: 88.***.**6.213
zeytin48
zeytin48 (üye)
İzmir / Meraklı

teşekkür ederim ben dediğinizi yaptım ve nationel aradım on beş milyon havale yaparak istedim on beş gün içinde geliyormuş artık bekliyorum sabırsızlıkla ...

Tarih: 31 Ağustos 2009, 23:00 - İp: 88.***.**2.228
buenno
buenno (üye)
Ankara / Amatör

Bu CD leri tam olarak hangi mail adresine mail atarak talep ettiğinizi öğrenebilir miyim ?

Teşekkürler.

Tarih: 3 Eylül 2009, 01:06 - İp: 78.***.**2.81
buenno
buenno (üye)
Ankara / Amatör

Dün hangi mail adresine mail atmamız gerekir diye sormuştum. Boş durmayıp bir mail aresimi talebimi ilettim bana bu şekilde yardımcı oldular:

Interaktif fotograf okulu cd lerinin verildigi Eylul-Ekim-Kasim ve Aralik 2006 sayilarini

0 212 304 00 44no lu Cagri Merkezi' mizi arayarak eski sayi olarak siparis edebilirsiniz.

Saygilarimizla ,

National Geographic Turkiye

Dogus İletisim A.S.

İlgilenenlere duyurulur.

Tarih: 3 Eylül 2009, 13:16 - İp: 78.***.**3.64
  • 1