burakkkkkk
burakkkkkk (üye)
İstanbul / Amatör

Foto Studio İcin Hanki Makine ??

arkadaslar öncelikle merhabalar ben yeni buraya kayit oldum ve sizlerdem yardim istiyorum,
ben yeni bir foto studio acmak istiyorum ve hanki makineyi alacagimi bilmiyorum,biraz arastirma yaptim ve bu makineler arasinda kaldim sayet sizler daha iyi makine biliyorsaniz söyleyin lütfen ama pahali olmasin.uygun fiyata olsun

nikon d 80
Fuji Finepix s3pro
canon 300 d

dedigim gibi sadece studio icin ( gelin damat ) cekimleri olacak. ve yazlari disardada cekim olabilir.

bana denilenen birde nikonlarda studio cekimlerde nettlik problemi varmis ,detayi alinamiyormus ,yani studio icin uygun degilmis.asli varmi?

Tarih: 23 Mayıs 2008, 12:48 - İp: 77.***.**9.52
burakkkkkk
burakkkkkk (üye)
İstanbul / Amatör

55 kisi okumus ama bi kimse yazmamais, ne güzel

Tarih: 23 Mayıs 2008, 23:12 - İp: 77.***.**4.51
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

NİKON -D3, CANON-5D, FUJİ-s5-

Tarih: 24 Mayıs 2008, 01:35 - İp: 78.***.**3.131
burakkkkkk
burakkkkkk (üye)
İstanbul / Amatör

nikon d80 ile FUJİ-s5- arasinda kaldim,bakalim hankisini alacagim. cevap icin sagol arkadasim.

Tarih: 24 Mayıs 2008, 11:39 - İp: 77.***.**7.92
iizzeett_t
iizzeett_t (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben şahsen Nikon D3 ü hiç tavsiye etmem.

Saniyede 10 kare çekebilen bir makina stüdyoda harcanamaz.

D3 tam bir foto muhabiri makinasıdır.
Canon daki rakibi de 1d markIII dır.

Stüdyoda ne beklediğiniz önemli. Baskı nekadar büyük olacak?
Bunlar önemli.

Tam çerçevenin sizin için pek önemi olmayacak diye düşünüyorum.

Yüksek iso nun da hiçbir önemi olmaz stüdyoda.

Sonuç olarak ben de S5 den yanayım.
Nedeni çok iyi bir dinamic aralığı olması.
Hem gölgeden hem de ışıklı alanlardan çok iyi detay alan bir makine.

Tarih: 24 Mayıs 2008, 12:30 - İp: 88.***.**7.9
fotoaktuel
fotoaktuel (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeş öncelikle hayırlı olsun. ben canon kullanıyorum ve gayet memnunum. aslında birazda ışık sistemine ağırlık versen daha iyi olur. canon nikon farketmez. birazda tabiki ustalığın önemli. stüdyoların çoğu ya nikon yada canon kullanır. tercih ve para senin. hayırlı işler

Tarih: 24 Mayıs 2008, 20:33 - İp: 88.***.**7.124
burakkkkkk
burakkkkkk (üye)
İstanbul / Amatör

bilgi icin tessekürler.

fotolarin büyüklügüne gelince, her studyoda olan büyükleri cekerim herhalde.

Tarih: 25 Mayıs 2008, 13:13 - İp: 77.***.**4.210
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Makinayı buradan değilde ABD'den alıyor olsan mutlaka Canon 5D derdim. Maalesef Türkiye'de bu makina, sağolsun distribütör Erkayalar, acaip pahalı. Fullframe, özellikle geniş grup fotolarında çok büyük, battal, boyut basılmak kaydıyla çok daha iyi sonuç verecektir. Baskı küçükse, fullframe'in pek bir hikmeti yok.

İnsan fotograflarında renk tutturmak açısından Fuji S5Pro rakipsizmiş. S5, aynı anda hem gölgedeki hemde aydınlıktaki detayları yakalamakta diğerlerinin çok önündeymiş. S5 yavaş bir makina, aksiyon için uygun değilmiş. Fakat stüdyo koşullarında ışık kontrol altında olduğu için S5'in yüksek maliyetine değmeyebilir.
bkz. http://www.kenrockwell.com/fuji/s5.htm

Nikonlar keskin değil miymiş ? Kim uyduruyor bu hurafeleri, gerçekten merak ediyorum.

Aslında bunların hepsi safsata. Diyebilirimki uygun lens kullandığın sürece son 2-3 sene zarfında piyasaya sürülmüş istisnasız bütün DSLRlar , Canon, Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Fuji farketmez, stüdyo şartlarında hepsi iyi sonuç verecektir. Esas önemli olan aydınlatma.

Tarih: 25 Mayıs 2008, 23:02 - İp: 85.***.**8.63
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

henüz slr makinesi olmamış birisi olarak binlerce resime bakarak yorum yapayım kalite olucaksa ff gövde ve çok sağlam lens dahası sağlam aydınlatma bunlar seni çok memnun eder müşteriyi ise yaptığın photoshop memnun eder keza ben hala studyoda d70 350d 10d kulllananlar var ve acayip iş yapıyorlar

Tarih: 25 Mayıs 2008, 23:12 - İp: 85.***.**5.143
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

sony alfa 700 ve zeis 16*80 optik sorunları halleder

Tarih: 26 Mayıs 2008, 09:34 - İp: 85.***.**1.44
  • 1