efex
efex (üye)
Kayseri / Amatör

Fiyat-seviye

Öncelikle merhaba.Ben yaklaşık 3 senedir fotoğraf üzerine ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim.Daha önce sadece dijital makinalar ile ilgili deneyimlerim oldu.1 senedir de bir dslr makina alma hevesi içerisindeyim.Dslr-like alma önerilerine olumlu bakmamamın sebebi;dslr-like ile bazı bilgileri ve tecrübeleri edindikten sonra tekrar bir dslr a geçiş için para ayıramayacağım.Dslr aldığımda ise uzun zamandır takip ettiğim sizlerden ve bilgilerinizden yararlanıp,netten merak ettiğim konular ile bilgilenip yakınımdaki dslr kullanıcıları ile pratikler yaparak bu işi becerebileceğimdir.1 sene önce 450d almaya karar verdim fakat para durumum engel olmuştu hevestir geçer okadar para yatırmamayım diye rafa kalrdırdım fakat anladığım bunun bende geçmediğidir fotoğraflarınızı gördükçe veya doğaya açıldığımda hep aklıma geliyor.Şu sıra madem dslr alıcaz iyisinden alalım falan diye diye 500d ve d90 a kadar geldim..Ama ben o makinayı alarak o makinaya haksızlık yapacağım tam olarak kullanamayacağım birçok özelliğe para yatırmış olacağım beni rahatsız ediyor özellikle d90 için.(fiyatı daha yüksek olduğundan dolayı.)Bir dslr alsam bile muhtemelen uzunca bir süre lens için para ayıramayacağımdan dolayı geniş aralıklı lense sahip olan bir dslr istiyorum.(hangi konuda yoğunlaşabileceğimi daha iyi saptayım daha sonra o özellikte bir lens almak için)... Fazla uzattığımın farkındayım ama artık ne yapsam ne yapsam diye koskoca bir sene geçirdim ve artık fotoğraf çekmek istiyorum.Fazla da para ayırmayım dedim madem ileride çok kaliteli lensler kullanamayacağım,Max 2000tl.Elimdeki öneriler 5000-6000 çekim sayılı 40d(2000tl) yada 450d yada ordan buradan borç bulup 500d.Önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

#efex' tarafından 17.12.2009 22:33:54 tarihinde düzenlendi.

#efex' tarafından 17.12.2009 23:29:59 tarihinde düzenlendi.

#efex' tarafından 17.12.2009 23:31:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Aralık 2009, 22:16 - İp: 95.***.**7.176
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

kardeş, bu kadar uzun yazmışsın, emek vermişsin yazık..
ama konu açarken hemen üstteki forum kurallarını önemsemezlik yapacağına, 1 dakika ayırıp ta okusaydın ya..

şimdi yönetim bu konuyu kilitler tabii ki..

Tarih: 17 Aralık 2009, 23:22 - İp: 88.***.**2.82
efex
efex (üye)
Kayseri / Amatör

haklısınız.Var mı bir fikriniz ?

Tarih: 17 Aralık 2009, 23:30 - İp: 95.***.**7.176
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı
  • 1