altunorgu
altunorgu (üye)
Çanakkale / Amatör

Finepix S1900’den Neye Geçmeliyim?

1 yıldır fujifilm finefix s1900 kullanıyorum daha yeni sayılırım çok fazla şeyde bilmiyorum fotoğraf makineları hakkında ama fotoğraf çekmeyi seviyorum bir kişinin fotoğrafını çekerken onun net arka planın mat olmasını bana sağlayabilecek bir makine olarak sizce ne alabilrim 1500 lira civarı bir bütçem var.

Tarih: 13 Mart 2012, 23:50 - İp: 212.***.**6.134
oldies
oldies (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

önce bir kursa git paranın yarısını eğitim bilgi için harca

Tarih: 14 Mart 2012, 00:05 - İp: 88.***.**8.185
bilalmertcilek
bilalmertcilek (üye)
İstanbul / Amatör

Arka planın flu çıkmasını istiyorsanız dslr makineler kadar olmasa da bunu kendi makinenizle de yapabilirsiniz. Tabi makro çekimlerde bu fark daha da belli olur ama portrelerde biraz zor gibi.

Zannedersem makinenizde manuel mod bulunuyor. Çekimlerinizi bu modda yapıp, terimleri de iyice öğrenip kendinizi geliştirebilirsiniz. İlerde alacağınız makineyi de rahatlıkla kullanırsınız.

Bu isteğinizi de her dslr yapar. Yani objektifi değişen makineler diyelim akılda kalıcı olsun. Aman bütçenizi tekrar dslr-like (objektifi değişmeyen) makinelere yatırmayın. Kolay gelsin.

#bilalmertcilek' tarafından 16.03.2012 00:22:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Mart 2012, 00:21 - İp: 176.***.**5.36
claouse
claouse (üye)
İzmir / Amatör

Bende seninle aynı makineyi kullanıyorum. bu dediğini yapmak gayet kolay. öyle ayara falanda gerek yok. tek yapman gereken çekim yaparken zoom kullanmak. netlemeni zoom kullanarak kişi üzerine yap daha sonrada netlemeyi bozmadan makinayı biraz kaydır. böylece daha iyi sonuçlar alabilirsin. benim bir fotom var. çok güzel değil ama dediğin gibi. bir ona bak istersen.

Tarih: 16 Mart 2012, 12:36 - İp: 85.***.**3.172
  • 1