abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

Eos400d Turkiyedenmi Andorradanmı

arkadaslar herkese selamlar ben fotografa merakli birisiyim ve bu sevdaya yeni basliyorum. ilk basta bir slr-like alayım dedim(canon s3is) ancak aradaki fiyat farki cok fazla olmadigi icin bi slr almak istiyorum. canon eos400d de karar kildim gibi ancak kafami kurcalayan makinayi nerden almak. bi arkadasim andorradan bakti fiyatlara orda 610€ burda 762€+kdv. yani 900€ya geliyo. makinayi alırken tax free fatura kestirip havaalaninda verginin bir kismini alabiliyomusuz bu fiyat uzerinden 100€ yani makina 800€ya geliyo. acaba 190€fark icin makinayi andorradan mi alsam burdan mi cunku erkayalar garantiyi kabul etmiyor ve bu da cok kafami kurcaliyor. lutfen yardım. simdiden tesekkurler herkese

Tarih: 15 Aralık 2006, 10:40 - İp: 85.***.**2.219
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Bence perça fiyatları çok yüksek.
Canon EOS 3000N analog SLR makinamın AtuoFocus sensörü arızalandı netleme yapmıyor alet garantide yok tam tamına 130 YTL sensörün fiyatı artı işcilik ücreti ile 160 - 170 YTL yi buluyor yani, benim makinam taa 2002-2003 yıllarında çıkmış bi makina o makinanın AutoFocus sensörü 130 YTL ise 400D ninkini siz hesab edin. tabi illa AutoFocus arızalanacak diye bişey yok sadece bi örnek vermek istedim.
Olmaz diye bişey yok sıfır alırsınız garantisizdir bi arıza yapar bu sefer garantiliden daha pahalıya gelir, yerinizde olsam türkiyeden garantilisini alır gönül rahatlığı ile kullanırım. Saygılar...

Tarih: 15 Aralık 2006, 14:14 - İp: 85.***.**1.95
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Ha unutmadan EOS 3000N i body olarak satmaya kalksam ikinci el ve sağlamı 250 YTL felan.

Tarih: 15 Aralık 2006, 14:15 - İp: 85.***.**1.95
abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

cok tesekkur ederim sanırsam makinayi burdan alacam parasını ayırdım ama ocaktan sonra ucuzlarmı makinalar simdi alırım iki gun sonra indirime girerse icime oturmasın sonra az para degil cunku. tekrar tesekkurler

Tarih: 15 Aralık 2006, 22:06 - İp: 85.***.**2.219
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Bence yeni çıkan bi D-SLR için ucuzlama söz konusu olmaz mevzuu 350D olsa onda ucuzlama olabilir çünkü stoklarının eritilmesi lazım ama 400D de böyle bi durum yok, fakat döviz kuruna göre belki ufak tefek inişler veya çıkışlar olabilir buda pek bi fiyat farkı olmaz kanımca.

Tarih: 17 Aralık 2006, 14:27 - İp: 88.***.**2.106
  • 1