tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

Eos 400 D Pentax K100 D

Slm arkadaslar Dslr alıcam öncelerden beri yardımcı olan arkadaslara cok teşekkurler. Pentax k100 d yada pentax ıst dL2 modellerine nedense takıldım özellikle K 100D'ye, walla bana ilginç geliyo beni cekiyorlar acıkcası ama aklımdaki makine eos 400 d'ydi.Neden bu makinelere takıldım bilmiyorum pentax alırsam dez avantajları neler olur sanırım yeterli sayılabilir lensleride var ama kaliteleri yeterlimi tam bilemiyorum.Bu arada cekecegim fotograflar portre ve ürün cekimleri olacak siz ne dersiniz arkadaslar mp.sayısını dikkate almazsak eos 350 yada 400 mü yoksa pentax k100d mi cok teşekkür ederim.

Tarih: 3 Ekim 2006, 00:22 - İp: 85.***.**1.208
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Ben olsam Canon alırdım hiç yoktan bi yığın lens seçeneğin var.

Tarih: 3 Ekim 2006, 02:15 - İp: 85.***.**0.237
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

bana sorarsan benim gibi amatörsen ve fotoğraf çekmeyi daha çok hobi olarak yapacaksan k100d al.hem fiyat olarak seni sarsmaz.

ama bir sürü objektif alıp aleti çok kullanacaksan canon al(en azından servis açısından daha rahat edersin)

Tarih: 3 Ekim 2006, 17:34 - İp: 85.***.**2.65
bsr
bsr (üye)
İstanbul / Amatör

pentax k10d ve nikon d80 e de bak.

Canon 400d vizor ve diger ergonomik yönlerden zayıf. Gövde kalitesi de düşük. Bence bunlar çok önemli.

Nikon ve Canon da üüncü parti lensler çok. Pentax da orijinal lensler güzel ve ucuz ama bulması zor.

Ben de Nikon D80 ve Pentaz K10d arasında kaldım. K10d çıksın bir test edilsin... son ana kadar kafam karışık olcak galiba...

Tarih: 4 Ekim 2006, 16:24 - İp: 85.***.**7.191
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam tolgabenli.. fuji s5 konusunda birseyler yazdim..
gordugum kadariyla bsr ile ayni dusunuyormusuz..

Tarih: 5 Ekim 2006, 23:34 - İp: 86.***.**0.120
bsr
bsr (üye)
İstanbul / Amatör

@dadanagast:

Canon kullaniyordun degil mi? Ben olsam sistem degistirmekte acele etmezdim. Bence Canon bu sessiligin arkasindan guclu bir EF-S makina cikaracak. Belki native ISO 3200 ve itilerek ISO 6400 falan olacak. Mutlaka suya direncli olacak.

Ama ben Canon u hic dusunmedim zaten. 20d nin bile vizorunu kullanamiyorum.

Hizli ve dogru odaklama benim icin cok onemli oldugundan Minolta (en sempati duydugum markaydi, Sony yi de hic sevmem)ve Pentax(buna da cok sempati duyarim) da secim disinda kaliyordu. Nikon alacaktim...

Fakat K10d cok cekici: USM ile hizli odaklama Pentax a da geliyor. Su ve toza dayaniklilik benim icin onemli. Ayrica pozlama ve odaklama modlari icin ayri dial lar, hyperprogram, TAv ve Sv (+ Nikondaki gibi bir otomatik ISO), Program modunun 3 tipte olmasi, guzel vizor, sarsinti onleme, yesil buton. Ergonomi harika.

Akilma gelip de yapilmayan tek sey var: Dahili flasa aci vererek bounce yaptirabilme.

Ergonomi bence cok onemli. Bir resmin yuksek ISO daki bozulmasindan veya kalitesinden cok daha onemli olan sey nedir: pozu kazirmamak (tabi istedigin kadraji ve ayarlari da yaparak) Canon bu yuzden bana uymuyor. Aslinda yuksek ISO su beni cooook cekiyor..

Tarih: 6 Ekim 2006, 00:27 - İp: 81.***.**3.92
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

sevgili bsr Dahili flasa aci vererek bounce yaptirabilme.

acıklayabilirimsin acaba sagol

Tarih: 6 Ekim 2006, 00:30 - İp: 85.***.**8.177
  • 1