can burak
can burak (üye)
İstanbul / Amatör

Eos 350d Bana Fazlami

merhaba arkadaslar canon 350d almak istiyorum ama daha hic tecrubem yok ilk makinem olucak aldimmida guzel nbisey olsun istiyom ilerde satmamak icin cekicegim resimler manzara resmi

Tarih: 15 Temmuz 2006, 14:05 - İp: 85.***.**7.225
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Sevgili arkadaşlar eğitim farklı süreclerde gerçekleşebilecek bir konu...

Örgün eğitim,sertifikasyon,seminerler,konferansalar,internet, kurslar, özel dersler, kendi kendine eğitim gb...

Hele işin "bireysel yetenek + kendi kendine eğitim" ve hatta şu an sitede ki üyelerin "bir birini eğitmesi" gb işin bambaşka bir boyutu. Şimdi "bilgisayar alayım mı" diye sorulsaydı bu soru "sen yenisin galiba" deyip teknolojik olarak yetmezlik içinde olan bir bilgisayar mı önermeliydik... Kaldık ki kimse P.S. u yeniden yazmayacak kullanacak. Zaten programlar yazılırken insanlar kullansın diye yazılır kullanamasın diye değil...

Şöyle bir öneri daha doğru olur kanatindeyim. "Bak bu bir DSLR ile cekilmiş ham görüntü. Bu da PS ile işlendikten sonraki mükemmel görüntü. Sende bunu iki tıklama ile yapamayıcaksın İlk zamanlarda ya PS dersleri alacaksın, veya kitaplar okuyacaksın yada internetten ilgili sayfaları okuyarak bilgi edineceksin...Belkide sen bilgisayar ve programlar konusunda çok yeteneklisin çok kısa sürede kendin uğraşarak bu işi çözeceksin" Yani işin mufağını anlatmak lazım...

DSLR almak isteyen insanlar bence fotografçılığı araştırmadan bu işe heveslenmiyorlar...

Zaten her denklanşöre bastığında mukemmel görüntüler elde edilecek olsaydı fotografçılık diye bir teknikten bahsedilmeyip tamamen makinalardan bahsedilirdi ve fotografçılık bir deger olamazdı...DSLR almak isteyen bir insanında en azından bunu bildiğini kabul etmek lazım...

Kolay deyip yanıltmamak, zordur sen yapamazsın deyip kimsenin hevesini kırmamak gerekir...

Bence PS kullanmayı öğrenmek işin en aşılabilir kısmı, işin duygusal yönü varki bu eğitimle verilemeyecek ve para ile satın alınamayacak kısmı diye düşünüyorum...

Herşey bir yana güzel bir uğraş, insanın entellektüalitesine hitap ediyor, benden yana herkes serbesttir DSLR almak konusunda...Hele "Yapacakların hayal gücünle sınırlıdır" ifadesi beni çok tahrik ediyor

#mbsahan' tarafyndan 20.07.2006 21:17:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2006, 23:03 - İp: 88.***.**2.166
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

can iyi olmuş yeni bir topic acman.belki başlığı busefer doğru okurlar.bana öğüt vermeye calışacağınıza kişiler neyi neden soruyor diye düşünmeye calışsanız cana daha fazla yardımcı olursunuz.

Tarih: 19 Temmuz 2006, 23:16 - İp: 88.***.**0.187
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

....

#mbsahan' tarafyndan 20.07.2006 21:18:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 17:28 - İp: 88.***.**8.219
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

benim fikirlerimi senin fikirlerini bırakalımda can yorumlasın.gereksiz yere bir başkasının düşüncelerini yorumlamak cana yardım etmenin dışına cıkar.bir çok topikte yaşanan şeylerden ben bu sonucu cıkardığım için konuşmaları topic sahipine yönlendirelimki kimse alınmasın ve darılmasın.bazı gercekleri açıkca söyleyince sözde firma yetkilileri ve şakşakcıları savunma moduna geciyor.ve tartışmanın seviyesi farklı boyutlara taşınıyor.o nedenle bu tür söylemlerden uzak durmalı.kişisel olarak tanımadığım kimselerlede bu türde diyologlara girmenin kimseye yarar sağlamadığı tecrübesindeyim.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 18:19 - İp: 88.***.**0.187
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Özür Dilerim hocam Galiba çok alıngansınız Bir daha tekrarı olmaz
Yukardaki mesajıda düzeltiyorum....

......
Can EOS 350 D yi tavsiye ederim kullanıpta sikayetçi olan ve yetersiz diyeni çok az duydum
Hala alma listemde ilk sırada, eğer çıkacak A100 fikrimi değiştirmezse 350D diyorum...
DSLR-Like alacaksanda Sony R1 kullanan As arkadaşımız alma sebeblerini çok güzel anlatmış, aynı düşüncede iseniz güzel fotporaf çekiyor onuda tavsiye edebilirim...

#mbsahan' tarafyndan 20.07.2006 21:26:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 21:14 - İp: 85.***.**3.86