tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

Eos 30d Yada Nikon D80 Yardım

Arkadaslar Herkese Slm.Yakın zaman once pentax k100 ve k10d hakkında görüslerinizi almıstım ve k10d cok mantıklı hatta istedeğim özelleklerin coğunu üzerinde barındıran bir makinaydı ama bayramda istanbula ğidicem her zaman gidemiyorum ve pentax k10d hala piyasaya cıkmadı oraya ğitmisken artık elim dolu gelmek istiyorum biraz bekleyıp k10d de siparış edilebilir ama makinayı elime alıp bi denemeden içim rahat etmeyecek yani ğörerek alma taraftarıyım uzun lafın kısası aklımda uzun zamandır var olan CANON 30D ve yeni NİKON D80 arsında bi karar vermem lazım geriye almak kalıyor artık.Sizce hangisi (bazen büyük cıktılar alıcam ama cok değil)yardımlarınızı bekliyorum cok tesekkürederim

Tarih: 17 Ekim 2006, 21:08 - İp: 81.***.**2.152
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

bir nikon taraftarı olarak canon 30D'yi öneririm

Tarih: 17 Ekim 2006, 22:34 - İp: 85.***.**9.114
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Bence D80 vede 18-200 VR ın namı bayağı yayıldı onuda bir düşün derim

Tarih: 17 Ekim 2006, 23:22 - İp: 85.***.**5.244
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ben de bir canon taraftari olarak d80 diyorum..

..
tolga hangi lensler ile birlikte alacaksin peki? 30d alirsan hangi lensleri d80 olursa hangi..
ve sence neden 30d? neden d80?..
daha buyuk print alma acisindan karsilastirma.. cunku aralarinda cok az fark var pixel sayisi olarak..

ve kutluyorum.. bir an once alip fotograf cekmeye baslamak cok daha iyi..

Tarih: 18 Ekim 2006, 02:53 - İp: 86.***.**0.120
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

Dadanagast teşekkürederim katıldığın için makineyi reklam ve moda fotografcılıgında kullanacagım(ürün,mekan,portre,katalog,ajans mankenlerinin web ve katalog calışmaları) için çekicem Canon için Ef 85mm.1.8(prime) ve 17-40 L f4 varya ünlü lens biraz pahalı ama amerikadan getirtebilirim belki o lensi 680 dolarmış.Yada bu işleri gorebilecek bir lens onun yerine.Nikon için sadece 50mm 1.4 galiba onu alabilirim baskada pek bakmadım Nikon için yani nasıl olur bilmiyorum ama tum yapacagım işleri 2 lense sıgdırmam lazımama portre için prime lens şart tabi.Neden Canon dersen 30d bana cok şık agır geliyor ilk basta, ve hızlı bi makine body super fotograf kalitesinde ve ısolarda kendini ıspatlamıs bir alet biliyorsun.Neden D80 dersen bende bilmiyorum cokta hoşlanmıyorum aslında ama yeni bir model ya dıgıtal urunlerde en yeni urun genelde en avantajlı urun oluyor.Tabi bide şu Nikon D80 deki hot pixel olayı nedir ornek fotosunuda bulamıyorum hotpixelli olan,anlamadım biraz oda soru işareti bıraktı doğrusu ne yani ard arda cok cekim yaparsak sensor mu ısınıyo pixel mi şişiyo neyse sende bana yardımcı ol o zaman bu işi halledelim NEDEN D80? ve yapacagım işlerde hangi lensler bütceyide sarsmadan tabi cok sagol

Tarih: 18 Ekim 2006, 21:34 - İp: 85.***.**6.199
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tolga merhaba..
bence sen hic d80'i falan karistirma ve 30d al.. ne de olsa 30d'yi daha bir cok begeniyorsun.. ve soylediklerinde de haklisin.. fotograf kalitesi gercekten mukemmel 30d'nin.. ayrica yuksek iso basarisi.. (bilmiyorum senin isine ne kadar yarar yuksek iso.. neyse ama olsun..)
85mm f/1.8 tam bir portre lensi.. ama 17-40'i neden aliyorsun, onu anlamadim.. tamam kaliteli bir lens ama nerede kullanacaksin 17-40'i?..
ben senin yerinde olsam, iki tane de lens alabiliyorsam sadece (?) (ileride alirsin sen yine birseyler..), 50mm f/1.4 ile 100mm f/2.8 macro'yu alirdim..
ve tabii ki bir de flash'a ihtiyacin olacak.. 430ex rahat rahat isini gorur..

Tarih: 18 Ekim 2006, 23:32 - İp: 86.***.**0.120
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

tamam şimdi oldu,cok sağol ama senin de bildiğin bişeyler var neden nikon?? bide ben mekan cekimlerinde 100mm 2,8 nasıl kullanayım super lens ürün cekiminde ama,diyorumki bana mekan cekimlerni icin geniş acı lazım biraz mesela adam diyoki apart odalarını cektirecek odalar küçük siğdırmak lazım atıyorum, yani balık gözu olmayacak ama 24mm eşdeğer sen söyle artık 16 ğibimi ne aralıklı almam gerekir canona simdiden tekrar tekrar cok sagol

Tarih: 19 Ekim 2006, 09:25 - İp: 81.***.**9.135
  • 1