akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

En İyi Fotoğraf Makinesini Tanıtıyorum

ARKADAŞLAR EN İYİ FOTOĞRAF MAKİNESİ SİZİN SAHİP OLDUĞUNUZ FOTOĞRAF MAKİNESİDİR !!!
AÇIKLAYAYIM :
1- Daha iyi fotoğraf makinesi arıyorsanız demek ki elinizde olanı beğenmiyor ve onu az kullanıyor çok fotoğraf çekmiyorsunuz Bu fotoğrafçılıkta gelişmenizi engelliyor .

2-Çok pahalı olan techizat arayışınız zaman ve para gibi kaynaklarınızı tüketiyor , halbuki daha iyi fotoğraf çekmeğe yoğunlaşmalısınız .
3-Fotoğraflarınızdaki kusurları Techizata yüklüyor üstünüze alınmıyorsunuz böylece kusurlarınızı düzeltemiyorsunuz .

4- Daha iyi fotoğraf çekmek için hep daha iyi techizata sahip olmayı bekliyor kendinizi geliştirmiyorsunuz .

İŞTE BU SEBEPLERDEN ELİNİZDEKİ FOTOĞRAF MAKİNESİ SİZİN İÇİN DÜNYANIN EN İYİ EN FAYDALI FOTOĞRAF MAKİNESİDİR .

Tarih: 22 Kasım 2011, 20:49 - İp: 46.***.**8.180
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Facebook'taki gibi beğendim tuşu aradım.

Tarih: 22 Kasım 2011, 22:40 - İp: 78.***.**9.131
et2
et2 (üye)
İstanbul / Amatör

ibretlik paylaşım kardeşim

Tarih: 23 Kasım 2011, 02:02 - İp: 88.***.**5.168
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Yazdıklarının altına ben de imzamı atarım üstad...

Tarih: 23 Kasım 2011, 12:18 - İp: 31.***.**5.210
yorgundev
yorgundev (üye)
Trabzon / Amatör

sizin gibi üstadlar olunca bizim gibi amatörler zorluk çekmeyecektir.
çok teşekkürler.

Tarih: 24 Kasım 2011, 19:55 - İp: 88.***.**2.75
bilalmertcilek
bilalmertcilek (üye)
İstanbul / Amatör

Şu gönlüme bir türlü söz geçiremiyorum. İlla yeni bir ekipman olacak. Lens olsun makine olsun farketmiyor. Dediğiniz gibi fotoğrafa çıkamaz oldum artık heyecanlanmıyorum elektrik alamıyorum makinemden

Şaka bir yana dediklerinize %100 katılıyorum Abdülkadir Bey. Yeni ekipmanları beklemek farkında olmadan sınırlıyor bizi malesef.
Ekipmanımızı keşfetme adına etkili bir yazı olmuş elinize sağlık.
Selamlarımla.

Tarih: 24 Kasım 2011, 21:37 - İp: 212.***.**6.36
sparco_101
sparco_101 (üye)
Konya / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben aksine katılmıyorum
1974 model murat 124'le otobana nasıl cıkılır...
imkanlar ölcüsünde işleri ilerletmek gerekir...
para kazanıyorsan bu işden ekipmanı ilerletmek gerekir.
iyi ekipman iyi kazanc demek.. ..

ama bu işler hep paraya bakar...

Tarih: 29 Kasım 2011, 00:35 - İp: 195.***.**4.180
badboy79tr
badboy79tr (üye)

sparco farkında mısın bilmiyorum ama bu yazı fotoğrafçılığı hobi olarak yapan amatörler için yazılmış ekmeğini fotoğrafçılıktan çıkartan profesyoneller için değil.

Tarih: 29 Kasım 2011, 08:52 - İp: 95.***.**1.160
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın fotoğrafçı arkadaşlarım ,
Profesyoneller para kazanmak için zaten yeni çıkan techizatı edinmek zorundalar , herkesin elinde olan techizat ile iş yapmaları hoş karşılanmıyor zaten ,

Burada amatör kullanıcılar fotoğraf makinesi üreticisi firmaların tezgahına düşüyor ,
Her sene yenilenen Digital makineleri satın almaya mahkum ediliyor .

YENİ MARİFETLER EKLENİP MEGA PİKSELLERİ ARTIRILAN DİGİTAL, BİLHASSA COMPAKT FOTOĞRAF MAKİNELERİ ; FOTOĞRAF KALİTESİNDE ESKİLERİNDEN ÇOK DAHA İYİ DEĞİLLER .

Neden mi ?
- Sensor alanı artırılmadan mega piksel artırıldığı için , oluşan gren ( noise ) filtre ile temizleniyor , detay kayboluyor ,artık yeni digital makinaların çoğu suluboya resim benzeri detaysız fotoğraf çekiyor .

-Objektifler çılgın megapikselleri karşılayacak rezulüsyonda değiller , yani Makina çok Mpiksel olsada objektifin gördüğü kadar (detay) Mpiksel çekiyor .

-Amatör kullanıcılar Yeni digitallerin birçok özelliğini veya titanyum gövde gibi özelliklerini kullanmıyor veya ihtiyaçları yok .

- SONUÇTA SERVET SAYILACAK PARALAR VERDİĞİMİZ TECHİZAT BİZİ MUTLU ETMİYOR AMA ÇEKTİĞİMİZ BİRKAÇ GÜZEL FOTOĞRAF BİZİ MUTLU ETMEYE YETİYOR . [>:D ]

Tarih: 29 Kasım 2011, 20:26 - İp: 178.***.**6.4
webdeveloper
webdeveloper (üye)
İstanbul / Amatör

Hoş karşılanmıyor derken?

Ben burada da katılmıyorum. İş profesyonelliğe gelince binlerce dolarlık ekipman gereği belki avantajdır ama zorunluluk değildir.

İstediği kadar hoş karşılanmasın, Safariye de gitsem, Madagaskar'a da gitsem D3100'üm ile çekim yapmaktan sıkılacağımı sanmıyorum, ihiyaçlarımı karşılayamayacağını da sanmıyorum. Profesyonel yani kar amacı güderek yapsam dahi hangi megapixel, hangi ISO aralığı bana yetmeyecek oturup düşünmek gerekir. Bir D3S ile çekim yapmak daha avantajlı olur gerçeğini gözardı etmiyorum, ancak benim bir D3S fotoğrafı kalitesini (çok düşük ışık, baskı için yüksek çözünürlük..vs zorunluluğu yok ise) elimdeki D3100 ile yakalayamayacağımı kimse söylemesin. Bu parantez içine aldığım durumlar da kaçımızın kaç kere engel oluşturuyor şapkamızı önümüze alıp bir düşünelim derim. Ortamda pek az ışığın bulunduğu düğün fotoğrafçısı değilsek, veya dev baskılar alarak para kazanmıyorsak hangimizin bir D3s'ye ihtiyacı var...

Tarih: 1 Aralık 2011, 00:07 - İp: 88.***.**7.173
badboy79tr
badboy79tr (üye)

Madagaskar yada safariye gitsem fotoğraf kalitesi iyi olan bir megazoom tercih edebilirim.
Düğün fotoğrafçılığını ben profesyonelliğin başlangıcı olarak görüyorum. Ama maalesef düğünleri Fujifilm S7000 ile çekmeye çalışanlar da var. Dediğiniz gibi 3100 kullansa amenna, demek ki yetiyor derdim. Çoğunuda bu tip makine kullanıyor olması lazım. Ama S7000 profesyonelliğe sığmaz. Elbette her fotoğrafçının bütçesi en iyi ekipmana yetmeyebilir ama madem bu işi yapıp bundan para kazanmaya adamışsın mümkün olanın en iyisini yapmalısın. Ben şahsen S7000 ile çekene bir daha çekim yaptırmam ve tavsiye de etmem. D3s ile çekeni işinin erbabı olarak görürüm. Emeğinin karşılığı ne ise vermekten çekinmem ve tavsiye de ederim. Ben düğün fotoğrafçılığı yapıyor olsaydım ve imkanım da olsaydı kesinlikle D3s i tercih ederdim.
Dev baskılar alanların, reklam ve klip fotoğrafçılarının ise D3s de değil Hasselblad kullanması gerekir fikrimce.

Tarih: 1 Aralık 2011, 09:41 - İp: 95.***.**5.190
  • 1