qwerty12345
qwerty12345 (üye)
İstanbul / Amatör

Ekipman Paketi Tavsiye Acil..

merhaba..
Canon eos 650d için ekipman tavsiyesine ihtiyacım var.. bilgisi iyi olan arkadaslarda ilgilenirse sevinirim.. bütçe yüksek olmazsa iyi olur. birde link verirseniz sevinirim. Simdiden Allah razı olsun

1 - Çanta: kaliteli bir sırt çantası lazım su geçirmeyen içine eşyaları sığdırabileceğim.
2- Tripod: Portre çekimleri yapmak istiyorum. grip takılı olacak makinaya. ayrıca video çekimleri yapmayı düşünüyorum. buna uygun sağlam uygun bütçeli bir tripod tavsiyes..
3- Portre çekimleri için lens tavsiyesi. Canon EF 50mm f/1.8 düşünüyorum fiyatıda uygun geldi. Eger bunun dışında başka bir portre lens tavsiyeniz varsa sevinirim.
4 - Filtre: 18-55 Is kit lense EF 50mm f/1.8 lens uygun filtre tavsiyeniz nelerdir. ?
5 - Lens temizleme seti
6 - Battry Grip: uygun kaliteli 650d uyumlu orjinal bir grip varsa tavsiyeniz..
7- Ve uzaktan kumanda kaliteli bir uzaktan kumandaya ihtiyacım var..

Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum.. Bilgili abilerim kardeslerim yardımcı olursa cok sevinirim.. Bilgi paylastıkca önem kazanır.. herkese iyi günler

Tarih: 24 Aralık 2013, 23:39 - İp: 88.***.**3.117
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

1-içine eşyalarım sığsın derken kaç tane lens koyacaksınız, lenslerin ebatları nedir bunları bilmeden nasıl sığacağını bilebiliriz ki? 18-55 ve 50mm ise sadece iş el çantasına da sığar onlar.
2-tripod için digipod markaya bakın uygun ve kalitelidir.fotozeynepten alabilirsiniz.
3-50mm iyidir.
4-filtre almanıza gerek yok şimdilik.uv diyorsanız kesin almayın.
5-gerek yok. ben gözlük beziyle siliyorm
6-batry grip orijinalse zaten fiyatlar yakın birbirine. internette 650d batry grip yazın çıkar ..
7-6 ile aynı..

Tarih: 25 Aralık 2013, 09:27 - İp: 151.***.**2.69
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

1- Değişken durum.. Lowepro'lar güzel..
2- Tripodla portre çekilmez.. Manfrottolar güzel ama pahalıdır.
3- 50mm düşük bütçen için uygun ama 85mm daha iyi Portre için..
4- Bence filtre kullanma kaliteyi düşürür..
5- Canon'un komple seti var. Araştır
6- Orjinal gripler çok pahalılar Phottix güzel..
7- Phottix kumanda..

Tarih: 25 Aralık 2013, 17:15 - İp: 78.***.**8.96
  • 1