portre1234
portre1234 (üye)
Çanakkale / Meraklı

Eğitimim İçin Makine Önerileriniz.

Merhabalar;

Medya ve İletişim bölümü öğrencisiyim.Ve basın fotoğrafçılığı üzerinde yoğunlaşmak istiyorum.Hangi makine benim için daha uygun olur, gerek lens gerekse makina özellikleri hakkında hiç bir bilgim yok.Makinemi aldıktan sonra gerekli eğitimlere de katılıcam.Ve makinemin beni zor durumu düşürmesini istemiyorum.Açıkçası pek fazla bütçede ayıramıorum max:1500 TL ayırabilirim.Sizce mümkünmü böyle bi makine bulup bu fiyata alabilmem ?

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.İyi günler...

Tarih: 29 Eylül 2010, 07:42 - İp: 78.***.**4.188
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

450d ler bugünlerde hem garantili hem de bir iki lens ile beraber çok ucuza satılıyorlar, stok eritiyorlar denebilir.

Video çekimi önemli değilse alınabilir. Önemli ise 500d ye göz kırpılabilir. Spot almayı düşünürseniz de biraz daha ucuz olur.

Tarih: 29 Eylül 2010, 08:04 - İp: 78.***.**6.194
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

mavi izciye aynen katılıyorum 450 sizin için bütçenizede bakılırsa biçilmiş kaftan...

Tarih: 29 Eylül 2010, 13:07 - İp: 88.***.**2.3
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

Medya-iletişim okuyor bir de basın fotografçılığına ilgi duyuyorsanız elinizden daha ne makineler gelip geçecektir. Basın fotografçıları çoğunlukla Canon veya Nikon kullanıyorlar. Esasen bu sayfanın üst başlığında yer alan 6 markadan hangisini alsanız işinizi görür. Günümüz rekabet piyasasında makineler özellikleri ve fiyatları itibariyle biribirine çok yaklaştılar.Bu markalarda üç grup makine vardır. Bunlar giriş seviyesi, semi-pro ve profosyonel. Makinede bütçenize göre bir başlangıç yapın ancak lens yatırımlarında dikkatli olun. Zira meslek yaşamınızda mutlaka birçok makineniz olacak ama iyi bakarsanız lensleriniz alacağınız tüm yeni makinelerde (aynı markadan olmak koşuluyla) size hizmet etmeye devam edecektir.
Alacağınız hiçbir makine sizi mahçup etmez. Sonuçlar tatmin edici olmuyorsa sorunu kendinizde aramanız gerekir. Bir de lenslerin kalitelerine göre sınırları vardır. Özellikle az ışıkta iyi fotograf çekme açısından.
Tavsiyemi özetlersem; mesleğiniz nedeniyle ekipmanızı sürekli yenileyeceğinizden, bugün için bütçenize göre bir makine ve olabildiğince iyi kaliteli lenslere yönelin derim. Eğitim alma konusunda geç bile kalmışsınız. Selamlar.

#camoka' tarafından 29.09.2010 13:50:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Eylül 2010, 13:22 - İp: 85.***.**7.131
portre1234
portre1234 (üye)
Çanakkale / Meraklı

Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Tarih: 29 Eylül 2010, 17:46 - İp: 78.***.**4.188
  • 1