karakuzu001
karakuzu001 (üye)
İstanbul / Amatör

Eğitim Almak.

Arkadaşlar bu ilk mesajım olduğundan herkese merhaba.

Foto konusunda acemiyim.Yıllar önce ki merakım son günlerde gene depreşti ve bir DSLR almak üzereyim..
Sizlere çok soracağım sorular olacak,ama ilk önce ben foto eğitimi nereden almalıyım ,fiyatları nedir sorusu ile başlamak istiyorum..))

Şimdiden teşekkürler.)

Tarih: 11 Şubat 2012, 16:05 - İp: 78.***.**4.114
sonmezmarc
sonmezmarc (üye)
İzmir / Amatör

http://forum.netfotograf.com/cekim-teknikleri/fotografcilik-kitabi-7365-1.html

yazılanları incelemenizi öneririm,

kursa gitmeniz size öğretmez diyemem ama ekonomik olarak sıkıntı yaratabilir..

okumayla aranız iyiyse temelden başlayarak öğreten eğitim kitapları alıp okumanızı tavsiye ederim..

Öğrenirken zorlanabilirsiniz tabi vazgeçecek kadar sıkılacağınızı düşünüyorsanız kursa gidin..

Ben okuyarak öğrenmiştim. Okurken belli bir seviyeden sonra pratik yapma ihtiyacı duyacaksınız, bu şekilde rahatça öğrenebilirsiniz.

Bu şekilde öğrenirken bir profesyonelden anlamadığınız yapamadığınız şeyleri sorarsınız, çok cana yakın bi şekilde anlatıyorlar.

istanbulda olduğunuzu varsayıp istanbul üniv. fotografçılık kulubune
başvurmanızı öneririm.. istanbul üniversitesi alıyormu tam olarak bilmiyorum ama ege üniversitesi öğrenciler dışında vatandaşları kurslara dahil ediyor diye duymuştum. şansınızı denemenizde fayda var.

genelde üniversitedeki kurslar ya ücretsiz oluyor yada 10 tl gibi komik bir kayıt ücreti alıyorlar. öğrenci olup olmadığınızı soracaklarını sanmıyorum.. ege deki kurs başlayanlar için gayet iyi seviyedeydi bunu söyleyebilirim...

umarım yardımcı olabilmişimdir.. kolay gelsin..

Tarih: 11 Şubat 2012, 16:54 - İp: 78.***.**7.152
canyo0u
canyo0u (üye)
İstanbul / Amatör

bende araştırıyordum fotoğrafçılık kursu sonra kitaplar felan yeter diye düşündüm bi deniyim kendimi olmazsa yazılırım ama photoshop işini nasıl kendim öğrenicem orasını bilmiorm :D

Tarih: 11 Şubat 2012, 17:13 - İp: 88.***.**7.39
r.oncul
r.oncul (üye)
Nevşehir / Amatör

makinenizle verilen kullanım kitapcığını alın okuyun okurken de bir yandan uygulama yapın makinenizle... bu tek başına bile faydalı olacaktır...

Tarih: 11 Şubat 2012, 17:52 - İp: 78.***.**6.129
karakuzu001
karakuzu001 (üye)
İstanbul / Amatör

Tavsiyeleriniz için teşekkürler..Biraz kitap,birazda sizlerden yardımla çözmeye çalışacağız inşallah..))

Tarih: 11 Şubat 2012, 18:52 - İp: 78.***.**4.114
sdemir03
sdemir03 (üye)
İzmir / Amatör

#sdemir03' tarafından 20.02.2012 03:33:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Şubat 2012, 23:53 - İp: 78.***.**5.121
emilce
emilce (üye)
İstanbul / Amatör

bir işi hocasından öğrenin kursa gidin derim çok farklı karşında konuşan anlatan bir insan var

Tarih: 12 Şubat 2012, 23:56 - İp: 78.***.**3.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

www.google.com diye bir site var
istanbul fotograf kursları yazarsanız size farklı alternatifler cıkarıyor.
o linklere tıklayıp iletişim numaralarından irtibat kurarak, kurs fiyatı yeri zamanı ders sayısı içerigi ogretmenin adı soyadı niteligi, toplu ulaşım secenekleri, otopark mevcudiyeti vesaire vesairesiyle butun bilgilere ulasabilirsiniz.

Tarih: 13 Şubat 2012, 20:37 - İp: 78.***.**0.108
  • 1