salihbaba
salihbaba (üye)
Erzurum / Amatör

Ebay’dan Canon Eos1ds Mark Iı Satın

merhabalar arkadaşlar
belki burası yeri değil ama en uygun bölüm olarak bu bölümü gördüğüm için soruyorum. ebay'dan Canon EOS 1Ds Mark II satın almak istiyorum. Fiyat olarak da 2200 USD verilmiş bu body için. Acaba bu siteden alışveriş yapmak güvenli olur mu? Bu makinanın üretimi devam ediyor mu? Yani verilen fiyat acaba sıfır fiyatı mı? Garantisi nasıl işliyor bu ürünlerin? Bir de bu siteden alışveriş yapmak için üyelik gerekiyor mu? Gerekiyorsa bu ücretli bir üyelik midir? Türkiye'ye kargo işi nasıl oluyor ve kargo ücretini kim ödüyor? Bir de verilen 2200 USD'lik fiyata daha sonra birtakım vergiler eklenir mi? Umarım bu uzun sorularımı sabırla cevap vdrebilirsiniz. Eğer olumlu yönde bir sonuç alırsam ileride objektif ihtiyacımı da bu siteden karşılamayı düşünüyorum. Hepinize şimdiden teşekkürler....

Tarih: 11 Ocak 2009, 20:30 - İp: 81.***.**0.93
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Alıcısına göre güvenli olur.

Gümrüğe takılırsınız 100 dolar üstüne.

Ebayde kargo ücreti sizden ürün ücreti ile beraber tahsil edilir

Tarih: 11 Ocak 2009, 20:56 - İp: 78.***.**1.255
trojaner
trojaner (üye)
Almanya / Amatör

Merhaba salihbaba
anladigim kadariyla amerikadaki ebaydan almak istiyorsunuz makinayi bir defa alacaginiz kisi cok güvenilir olmasi lazim bunu bilemezsiniz ikincisi makine amerikadan geldigi icin gümrüge tabii olacak birden makinenin fiyati iki katina cikacak birde gelecek olan makine büyük bir ihtimalle ikinci el cünkü benim bildigim kadariyla 1DS mark daha üretilmiyor ,nasil bir makine gelecek süpheli benden tavsiye kar ediyim derken büyük bir hüsrana ugrarsiniz,geri gönderme lüksünüzde yok .
Ben almanyadayim ve senelerdir ebaydan alis veris etmeme ragmen ve bütün bilgilerime ragmen benide bazen tongaya düsürüyorlar.Gecen yaz bir kac makine aldim ebaydan nikon d100,d200,d80,d40x gibi allahtan saglam ciktilar yani sizin anlayacaginiz cok rizikolu. ben size yardim etmek isterdim amma ben samsunluyum ve izine geldigimde samsuna geliyorum bu senede allah izin verirse iki veya üc aya kadar gelmeyi düsünüyorum gelirken gene bir kac birseyler getirecegim sizinde isinizi görmek isterdim .isterseniz msn enden görüselim.
selamlar
[email protected]

Tarih: 12 Ocak 2009, 15:16 - İp: 77.***.**9.7
ahmetozcan412
ahmetozcan412 (üye)
Kilis / Amatör

merhabalr ben suan yurtdisindayim isterseniz size yardimci olabilirim ve ben subatta turkiyede olacagim isterseniz tabii [email protected] ama bu urunu o kadr ucuza alamazsin diye dusunuyorum

Tarih: 21 Ocak 2009, 10:24 - İp: 193.***.**5.9
  • 1