ilkecokay
ilkecokay (üye)
İstanbul / Amatör

Ebaydaki Şu 350d İlanı Nasıl Sizce?

Herkese merhaba. Bir süredir gerek burayı gerek başka kaynakları okuyorum ve sonunda kararımı verdim. 350d almak istiyorum. Şu anda kardeşim Amerika'da, ebaydan almak istiyorum, fakat kararsız kaldım.

http://cgi.ebay.com/Canon-350D-EOS-Digital-Rebel-XT-Camera-5-LENS-FLASH-4GB_W0QQitemZ390000083410QQcmdZViewItem?hash=item390000083410&_trksid=p3286.m14.l1318

Bu ilanda bir set halinde 350d satıyorlar. Sorum şu, burada satılan aletin ve lenslerin herhangi bir sorunu var mıdır? Daha önce alan var mı?

Çünkü bir yer demişler ki, o şekilde ebayda set halinde satılanlara en kalitesiz lens ve malzemeleri koyarlar. Eğer lensler marka model olarak kalitesizse yine bu fiyata iyi bir set gibi geldi. Fakat bu makine ve lensler diğer aynı marka modellere göre kalitesiz olanlarsa o zaman sorun var.

Aslında aynı makine, sıfır, hiç açılmamış diyor, ama öte yandan siteden satış yapan yerlere bakıyorum sadece gövde 400$ civarı.

Yani içime bir kurt düştü. Eğer derseniz oradan alacağın bu kamera ve lens herhangi biryerden alacağınkilerle aynıdır, sanırım alacağım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 30 Haziran 2008, 18:02 - İp: 88.***.**2.44
soner24
soner24 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

4 defa servis yaptı 2 defada ben yaptırdım. neyse ya kim ne alırsa alsın

Tarih: 30 Haziran 2008, 19:50 - İp: 88.***.**9.11
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

350d kullanıyorum ve çok memnunum

ancak sizin de başınıza bazı talihsizlikler geldiği için makinadan soğumuşsunuz çok normal..

netice itibariyle herkesin görüşüne saygı duymak gerekir. ancak mgirgin ile aynı fikirdeyim. alınmayacak bir makine değil. fiyatı da şu aralar iyice düştü..

Tarih: 30 Haziran 2008, 20:22 - İp: 85.***.**7.121
dusgezgini
dusgezgini (üye)
Trabzon / Meraklı

Başlangıç seviyesinde Dslr makine almayı düşünüyorsanız. Tahminimce bir çok foruma girip arasındaki farklara bakmıssınızdır. Ve benim gibi kafanız karışmıştır. Bunun bir çok nedeni var. En önemlisi sanırım herkes istemdışı olarak kendi kullandığı makineyi övüyor. En son olarak forum ve yorum okumayı bıraktım ve sadece net üzerindeki galerileri inceledim. Şu anda Lens alma gibi lüksüm olmadığı için genellikle kit lens çekimlerine baktım. ve canon hoş duruyordu bana göre. Sıra aralarında cok fark olamayan 3 modelden secime sıra geldi. Ve hem ucuz hem yumuşak renkleri hoşuma giden 350d aldım... Şanssızlıkmı desem şans mı desem. İlk gün fotolarda bir iz farkeettim. Sanırım toz olsa gerek. Ve ertesi gün geri verdim. Fakat ellerinde 350d olmadığından aradaki farkı ödeyip 400d aldım.
Yorumlara baktığımda herkes sensör temizleme olayı önemsiz diyordu.2 Mp fark için 350 Ytl verilmez filan.
Ama anladımki insan şansız olunca oluyor. Çünkü 400d de kendimden kaynaklı siyah noktalar oluştu. Ve hayırlısı dedim kesinlikle var bir hayır. Erkayları aradım. yollayın dedi temnizleyim hemde bedava. Yeni aldığım bir makineyi en az 2 hafta yollamak inanın pek hoş bir duygu değil. Ama ne oldu dersiniz. 10-15 kere 400d de olan 350d de olmayan sensör temizleme özelliğini açıp kapattım. ve toz düştü. şimdi çok güzel. Bu eminim sürekli olacak toz deyip geçmeyin. zamanı olmayan ve temizlik için sürekli istanbula yollamak istemeyen arkadaşlar için bu anettot u üşenmedim yazdım. Ve şu anda diyorum ki ufacık ayrıntılarla uğraşırken neden bunlar yazılmaz. 450d henüz kullanmadım ama amatörseniz 450d şimdilik pahalı. 400d iidir. Eğer toz temizleme özelliği olsaydı inanın 350d efsane bence..

Tarih: 30 Haziran 2008, 20:27 - İp: 88.***.**7.47
ilkecokay
ilkecokay (üye)
İstanbul / Amatör

Soner Bey, takdir edersiniz ki ilk mesajınız pek açıklayıcı olmadığı için ve kestirip atar tavırda olduğu için insan biraz garipsiyor. Yoksa ben yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim, keşke tecrübenizi anlatarak yazsaydınız o zaman sanırım böyle yanlış anlaşılma olmazdı kırıldıysanız kusura bakmayın niyetim kötü bir şey söylemek değildi gerçekten.

Anladığım kadarıyla bu makinenin herhangi başka bir yeni eos350d ile farkı yok, aynı şekilde lensler de, piyasadaki diğer 0 tamron lenslerle aynı kalitede. O zaman sanırım bu ilanlardan birinden alacağım.

Sayın duzgezgini, pek de bu konu üzerinde durulmamıştı genelde, ben de pek önemsememiştim. Mesajınızdan sonra bir de 400d ilanlarına göz gezdirdim.

http://cgi.ebay.com/CANON-EOS-Digital-Rebel-XTi-XT-i-400D-Camera-3-LENS-NEW_W0QQitemZ110264997750QQcmdZViewItem?hash=item110264997750

http://cgi.ebay.com/New-CANON-EOS-Digital-Rebel-XTi-400D-3-lens-2-lens-4gb_W0QQitemZ140245335628QQcmdZViewItem?hash=item140245335628&_trksid=p3286.m14.l1308

Şu şekilde 2 ilan gözüme çarptı. Birisi daha ucuz neredeyse 350d ilanına yakın fiyatı. Fakat lensler sigma. Sanırım biraz sıkıp tamron lensler olana yönelicem yine de buraya da bir yazayım dedim. Hem tamron lensli seti bile alsam 350d ile 400d arasındaki fark 200 dolar oluyor bradaki kadar çok değil fark.

Geniş açı konusunda şimdilik idare etmek zorundayım sanırım. Çünkü ebayda 0 kameraları ya ebay dükkanları satıyor, onlarda da kit lens ile 600 dolara yakın, ya ikinci el var, onlara güvenmiyorum, ya da böyle set satanlar var, bunlarda da çok seçenek yok gibi... Herhalde 28mm ile idare edebilirim zaten daha tam bir amatör bile sayılmam

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Şu 400d vs. 350d olayını biraz daha araştıriyim..

Tarih: 1 Temmuz 2008, 21:34 - İp: 88.***.**2.44
bodomar
bodomar (üye)
İzmir / Amatör

ebayden almayın kesinlikle.usada arkadaşım 1 ay uğraştı alamadı bi türlü...ucuzcu firmalar çok fakat acaip problemli...detaya girmeyeyim amazondan alın derim.biz öyle yaptık.kutusunda sıfır 400d(rebel xti)+canon 500mm f1.8 toplam 606usd para verdim.yolcuyla geldi izmire....herşey süper yani
usada makina ucuz gidip 350 almayın 400d varken

Tarih: 4 Temmuz 2008, 11:58 - İp: 85.***.**3.252
ilkecokay
ilkecokay (üye)
İstanbul / Amatör

ebayden almayın kesinlikle.usada arkadaşım 1 ay uğraştı alamadı bi türlü...ucuzcu firmalar çok fakat acaip problemli...detaya girmeyeyim amazondan alın derim.biz öyle yaptık.kutusunda sıfır 400d(rebel xti)+canon 500mm f1.8 toplam 606usd para verdim.yolcuyla geldi izmire....herşey süper yani
usada makina ucuz gidip 350 almayın 400d varken

Sayın bodomar, daha önce çok kez ebaydan alışveriş yaptım, hepsi sorunsuz halloldu. Bu bahsettiğim setleri satan satıcıların da genelde %99 küsür pozitif oyu var. 3000 civarı satışta 30-40 tanesinde sadece problem olmuş. Eğer alacağım aletlerin kalitesiz olacağı konusunda bir şüpheniz tavsiyeniz varsa gerçekten duymak isterim fakat alışverişte sorun olacağını ben sanmıyorum açıkçası. Zaten düşündüm 400d'ye karar verdim :D Biraz daha geç olacak ama şimdi 400elere bakıyorum.

Yorumunuz için teşekkürler.

Tarih: 5 Temmuz 2008, 15:56 - İp: 88.***.**2.44
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

canonun bu modelleri satıs rekorları kıran makineler.
seri uretim hatası olması durumunda bu tip makineler zaten ucretsiz tamir edilir.
ornegin sony h5te deklansor problemi vardı,bir makinede bir tusun fonksiyon kaybı oluyordu vs.
birkac makinedede bu tip problemler oluyor.
perde kıran makine falan gibi bir tanım garip dogrusu cunku daha once hiç duymadım.
350d turkiyede 750 milyon falan sanırım,adrese bakmadım ama yurtdısından almaya degecek bir fark yok..

Tarih: 6 Temmuz 2008, 00:54 - İp: 88.***.**6.105
ilkecokay
ilkecokay (üye)
İstanbul / Amatör

Ben açıkçası 750'ye bulamadım Alabildiğim en iyi fiyat 900ytl. Hoş, etrafı gezmedim, internet site fiyatlarına baktım. Ama herhangi bir konuda dışarının internetten ucuz olduğuna rastlamadım. Bu konuda da pek sanmıyorum Ayrıca bu 3 adet lens ve bir takım aksesuarlarla beraber geliyor. Bence iyi fiyat. Zaten kararımı değiştirdim 400d alacağım inşallah. Bakalım biriktiriyoruz şu anda. Eğer alacaklarımın aynısını burada 50-100ytl farkla verecek dükkan vs. varsa düşünmem bile. Fakat ben en az 250ytl fark olur diyorum.

Tarih: 6 Temmuz 2008, 01:21 - İp: 88.***.**2.44
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yurtıdı fiyatından tabiki yuksek olacaktır.
linke bakmadıgım için yanında gelen ekipmanı gormedim,eger oyle ise deger bir fiyat sanırım.
demek istedigim yurtdısından getirtmeninmevcut bir riski var,
bu riske degecek bir fark yoksa yurıınden alınması daha dogru.
mesela sony a300 turkiyede teknosada 1700 liraydı sanırım,ama amerika fiyatı 750 liraya falan gelyor.
boyle bir fiyat farkı için yurtdısından almak mantıklı,ancak 100-150 dolar için yurtdısından almak cok mantıklı gelmiyor bana, bunun garantiside var cunku.
350d ile 400d arasında cok buyuk farklar yok,ncak 450d oldukca iyi bir makine. surekli artıran uyelerden olmak istemem ama 350d ile 400d arasındaki fiyt farkına degmez bence.

Tarih: 6 Temmuz 2008, 02:33 - İp: 88.***.**5.21