butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

Ebay Güvenli Alışveriş.

arkadaşlar ebay da fiatlar çok uygun.

ancak kime güvenebileceğimizi bilmiyoruz. daha önce burdan alışveriş yapıpta sorun yaşamayanlar varsa. alış yaptıkları satıcı isimlerini veya güvenilir satıcıları söyleyebilirlerse hem bana hemde benim gibi tereddütte olanlara çok yardımcı olurlar sanırım.

şimdiden teşekkürler.

Tarih: 30 Ekim 2006, 12:00 - İp: 88.***.**5.197
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

cancaner çok teşekkür ederim dostum .saol.

Tarih: 30 Ekim 2006, 14:00 - İp: 88.***.**5.197
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

butimar, o elestirileri yapanlarin sorunu.. onemli olan burada, dediginiz gibi, yardimlasma..

cancaner, burada soyleyebilirsin hocam.. sonucta ebay'deki hong kong'lu saticidan bahsediyoruz burada.. adam kalkip da buraya hicbir zaman zaten reklam vermeyecek..

Tarih: 30 Ekim 2006, 14:14 - İp: 86.***.**0.120
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

ya hakikaten yanında ki eksralarla birlikte düşünüldüğünde fiat ebay da fazlasıyla cazip oluyor.hani insanın alayım sorun çıkarsa bir daha alırım. ne de olsa iki kez sorun yaşamam diyesi geliyor. çünkü hemen hemen yarı fiatına geliyor.

Tarih: 30 Ekim 2006, 19:45 - İp: 88.***.**5.197
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ama sonucta neden yanlis yapasiniz ki..
ama almadan once gumruk islerini iyice arastirmak gerekiyor.. gumrukte takilacak olursa, sonra astarindan fazlaya gelebilir..

Tarih: 30 Ekim 2006, 21:52 - İp: 86.***.**0.120
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

haklısın dostum açıkçası bunu düşünmedim değil. ama sonunda buna da bi çare bulduktan sonra ebay dan almaya karar verdim. amerika da bir arkadaşım var onun vasıtasıyla alacağım. o zaman sanırım gümrük sorunu da ortadan kalkmış oluyor.

Tarih: 30 Ekim 2006, 22:06 - İp: 88.***.**5.197
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

ayrıca yakında türkiye ye gelmesi ihtimali var . bu durumda kargodan da kurtarmış oluyorum.yani elden teslim alabilirim makineyi.

Tarih: 30 Ekim 2006, 22:08 - İp: 88.***.**5.197
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cok daha iyi oylesi..

Tarih: 30 Ekim 2006, 22:42 - İp: 86.***.**0.120
burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

Kardesim e-bay de cameta camera dan cok rahatlıkla alışveriş edebilirsin. Ben bu adamlardan ciddi mal aldım ve yaklaşık 10 kezde telefonla konuştum baya ciddi bir firma ayrıca başka taleplerinde varsa hemen yardımcı oluyorlar sana özel satışda düzenliyorlar ama tek dezavantaj shipping cost maalesef türkiye ye sadece fedex le mal yolluyorlar ve buda ciddi bir para tutuyor.
Herşeye rağmen yinede türkiye fiyatlarının en az yarısı kadar demek yerinde olur ben daha yeni bir objektif aldım açık arttırmaya katıldım ve ihale bende kaldı. Objektifi 130 usd ye aldım ama dediğim gibi kargo tam 83 usd tuttu.ikisi 218 usd ye geldi ama şöyle söyleyeyim bu objektif toptancısında karsız 370 euro +kdv buda 436 euro demek 218 usd= 337 ytl eder 436 euro = 725 ytl demekki malı tam %46 daha ucuza almışım Allah bereket versim objektifde tertemiz,pırıl pırıl daha ne olsun kardeşim yeter bu manasız vergi yükü ve aradan ciddi para kazanan kişiler

Tarih: 30 Ekim 2006, 23:54 - İp: 85.***.**8.146
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

sevgili burnout sana sonuna kadar katılıyorum. aslına bakarsan sırf bizdeki firmaların akılları başlarına gelsin diye burdan alışveriş yapılabilir. belki alışverişin buralara kayması bzide de fiyatların biraz düşmesine en azından makul seviyelere gelmesine olanak sağlar.

bir makine alıyorsun hem fiat nerdeyse yarıyarıya hemde yanında, burdan almaya kalktığında makinenin yarısı kadar tutabilecek elstralar var. bu yüzden düşünecek fazla bişey bırakmıyorlar.

Tarih: 31 Ekim 2006, 00:19 - İp: 88.***.**5.197
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

peki burnoud alışveriş te gümrük le ilgili sorun yaşadın mı? bana hep bu kanuda sorun çıkabileceği söyleniyor. ayrıca ödeme nasıl oluyor. ben ilk defa alışveriş yapacağım bu siteden.

Tarih: 31 Ekim 2006, 00:26 - İp: 88.***.**5.197