isiare
isiare (üye)
İstanbul / Amatör

Ebay Dan Makine Almak.....

merhaba ben fotograf konusunda henüz amatörüm ve tavsiyeler doğrultusunda nikonun d90 kodlu makinesini almak istiyorum,türkiye de fiyatı yurtdışına göre pahalı,bende yurtdışında fiyat araştırması yaptım en uygun ebay da var,ayrıca kitleriyle.acaba ebaydan satın alanınız varmı? yada bu konuda bilgiye sahip olanınız varmı? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Tarih: 29 Kasım 2009, 22:28 - İp: 78.***.**2.75
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

" We are sorry but due to the inability to receive shipping confirmation for Indonesia, Serbia, and Turkey, we DO NOT ship to these countries. All orders for these countries will be cancelled. "

Son zamanlarda e-bay'de satış yapan bir çok firmada aşağıdaki uyarı çıkmaya başladı maalesef ....Guvenilir olmadığı için posta hizmeti verilmeyen topu topu 3 ülkeden biri olmamız da işin acı tarafı .

Tarih: 29 Kasım 2009, 22:44 - İp: 96.***.**9.175
isiare
isiare (üye)
İstanbul / Amatör

yardımınız için teşekkür ederim paperman. yurtdışından gelen ürünlerde gümrük olayı sıkıntı yaratıyormu bir bile varmı acaba.? nikon ve canondan uzun zaman rahatlıkla kullanabileceğim ve lensi bulmakta sıkıntı çakmiyeceğim bir makine önerebilirmisiniz...

Tarih: 30 Kasım 2009, 12:23 - İp: 78.***.**2.75
zwenia
zwenia (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
Çalıştığım sektör tekstil ve ithalat müdürüyüm. Posta ile kıymeti yüksek bir ürün alacaksanız sizi temin ederim gümrükte takılır ve emin olun toplam masrafınız ile Türkiyeden taksitli garantili almış olmayı tercih edersiniz.Harcadığınız paraya ve zamana yazık olur. Size tavsiyem yurtdışı tanıdıklarınız varsa onlara aldırıp getirttin ya da giderseniz siz alın. diğer seçenekler Türkiye gümrüklerinde büyük problem yaratır...

Tarih: 30 Kasım 2009, 13:54 - İp: 85.***.**0.68
isiare
isiare (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiden dolayı zwenia, bu konu gerçekten beni düşündürüyor fiyat cazip fakat gümrük olayı feci en güzeli birebir alışveriş sanırım

Tarih: 30 Kasım 2009, 14:09 - İp: 78.***.**2.75
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ebayden makine alırsanız gumruge takılır vergilerini odersiniz astarı yzunden pahalıya gelir,bunun yerıne 200 lira daha fazla odeyip, gidin istanbulda hayyamdan yada dogubanktan makine alın,bir sorun cıkarsa karsınızda muhatabınızda olur.

Tarih: 30 Kasım 2009, 17:19 - İp: 78.***.**5.73
  • 1