cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Dunya Kupasi, D3 Fotograflari

Ilk defa dis spor cekim ornekleri ile D3.

FOTOGRAFLAR

Tarih: 30 Eylül 2007, 19:21 - İp: 88.***.**8.234
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Benim isteme nedenim hayvan fotoğraflarıydı. Bu yaz Toroslarda gittiğim yerde çok fazla dağ keçisi, kurt ve vaşak vardı. Ama böyle bir objektif yoksa, kamuflaj çadır kurup günlerce beklemek gerek. Yoksa hayvanları görüntülemek imkansız. Ama olsa şöyle birşey, karşı dağdan çekerdim.

Tarih: 1 Ekim 2007, 00:37 - İp: 85.***.**7.255
murattr
murattr (üye)
Rize / Doğa Fotoğrafçısı

Evet şöyle de bir şey var..anlamadığım birşey biri aslında sebebini anlatırsa sevineceğim teknik bilgim yok okadar. Bu objektifle perse arkasından sanki perde yok gibi dişarısını görüyor bunun sebebi nedir sizce ?

yani demektirki ulyses tamemen örtsen objektifle yine resim çekebilirsin.

Tarih: 1 Ekim 2007, 01:00 - İp: 88.***.**5.194
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

muratt m42 mi sendeki objektif?

Tarih: 1 Ekim 2007, 04:30 - İp: 85.***.**5.252
murattr
murattr (üye)
Rize / Doğa Fotoğrafçısı

evet buffalo m42

Tarih: 1 Ekim 2007, 16:22 - İp: 212.***.**3.60
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Murattr anlayamadım demek istediğini? Tamamen örtülüyken nasıl fotoğraf çekilebiliyor?

Perde arkasından çekime gelince. Zoom objektiflerde netleme çok uzak noktalara yapıldığı için ön planda kalan nesneler flu kalacaktır. Tahminim bahsettiğin perde tül perde. Yoksa geçirgen olmayan bir perde olsa netsiz belli belirsiz bir karaltı olarak kalırdı.

Tarih: 1 Ekim 2007, 18:08 - İp: 88.***.**0.126
murattr
murattr (üye)
Rize / Doğa Fotoğrafçısı

evet tül perde yani uzaktan tül perde içinde insan gözükmez. Dolayısıyla tam bir kamuflajla istenilen yere fotoğraf çekilebiliyor.

bukadar yaklaşamıyacağımıza göre uzaktan kamuflajla işi bitirecez

Tarih: 2 Ekim 2007, 01:15 - İp: 88.***.**5.194
philip
philip (üye)
İstanbul / Amatör

Vay be bir fotoğraf için böyle suya çamura girecek birileri var mı?

Tarih: 3 Ekim 2007, 14:03 - İp: 85.***.**0.199
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Buffalo,

Kusura bakma , iki haftadir internete girmedigim icin soruna cevap yazamadim.

Fotograflar yuksek ASA da cekilmis, asagidaki sitede daha ayrintili yuksek ASA fotograflari var,sonuclar mukemmel.D3 sahibi olan birisi VR objektiflere dunya para odemekten kurtulacak anlasilan.

BURADA

Tarih: 13 Ekim 2007, 13:54 - İp: 88.***.**8.234
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

Ilk defa dis spor cekim ornekleri ile D3 incelediğim bu fotoğrafları şahsen söylendiği ve yazıldığı gibi çok abartılacak bir fark yok sadece öbjektif farkı var birde yazılan makinenin FF olmasıdır bu FF benim açımdan çok büyük bir anlam taşımıyor sizleri bileme canon da benim gibi düşünüyor çıkarmış olduğu Mark III FF değil F çarpanı 1.3 DUR diyeceğim diş görünüşleri güzel gözüküyor şimdilik bekleyip görmekte fayda var

Tarih: 15 Ekim 2007, 17:48 - İp: 81.***.**7.217
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

D3 fotograflari asagida, sayfanin ust sag ve sol tarafindaki fotograflara tiklayip bir cok fotograf gorebilirsiniz.

D2x,D2xs,20D fotograflari ile beraber yayinlamislar,arada ki inanilmaz farki seyredin,muthis bir makina bu D3.

BURADA

Tarih: 20 Ekim 2007, 19:00 - İp: 88.***.**4.17