sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Dubai’den Canon Eos 350d...

Merhaba. Uzun arayışlar sonucunda buradan (yani Türkiye'den) bir fotoğraf makinası alamayacağımı anladım . Ebay vb. yerlerde 800 dolar gibi bir paraya (kargo dahil) Body + 3 adet lens + 4-5 adet filtre + taşıma çantası + tripod + lens temizleme seti + 4GB hafıza kartı vb. alınabilecekken buradan 750 dolara body + 18-55mm lens almak açıkçası akıl kârı değil gibi eliyor. Neden almıyorsun o zaman diyebilirsiniz, ancak ailem en baş etken alamamamda. Zira kredi kartım yok ve alacak olsam onlarınkini kullanmak zorundayım, bu yüzden yurtdışından alışverişe kesinlikle yanaşmadıklarından kullandırtmazlar. Ayrıca kargo falan derken, makina elime geçene kadar ''dolandırıldın'' diye başımın etini yiyecekler . Gereksiz yere anlattım belki bunları, ama nedense yazıverdim, okuma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Asıl konuyu açmamın sebebi, Dubai... Acaba bu fırsatlar, böyle fiyatlar, Dubai'de de var mıdır? Bildiğim kadarıyla Dubai de oldukça uygun elektronik ürün alımlarında. Hiç Dubai'den makina alan oldu mu? Oradaki piyasa hakkında az çok fikri olan ya da? Eğer Ebay'deki fiyatlara oradan almak mümkünse, oradan getirteceğim. En azından kargo vb. olmayacak, direkt elden gelecek. Yorum ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 29 Mart 2007, 20:42 - İp: 85.***.**5.58
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

dubai de elektronik esyalardan vergi alinmiyor buradan cok ucaza alabilirsiniz

Tarih: 29 Mart 2007, 20:52 - İp: 88.***.**8.146
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Cevap için teşekkür ederim. Bir de eğer oradan daha önce makina almış bir kişi çıkar da yorum yaparsa, çok iyi olacak. Merak ettiğim piyasa aslında. Nereden en ucuza alınabilir vb. gibi. Zira ona göre para vereceğim alacak olan kişiye. Oldukça ucuz olacağını düşünüyorum. Geçen yıl kendisine Dubai'den ''Türkiye'de 400 Avro'ya satılan'' JVC marka oto CD/mp3 çaları 250 YTL gibi bir fiyata almıştı. Umarım bu durum makinalarda da geçerlidir.

Tarih: 29 Mart 2007, 21:07 - İp: 85.***.**5.58
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

forumda vardi eskiden bir bak istersen yardimci olur
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=7367

Tarih: 29 Mart 2007, 21:14 - İp: 88.***.**8.146
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok sağolasın abi, bayağı işime yrayacak.

Tarih: 29 Mart 2007, 21:43 - İp: 85.***.**5.58
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

birsey degil hocam isallah yarar

Tarih: 29 Mart 2007, 21:47 - İp: 88.***.**8.146
  • 1