ksknn
ksknn (üye)
İstanbul / Amatör

Dubai Den Fotoğraf Makinesi Almak

Şimdi ben bir fotoğraf makinesi almak istiyorum.Tercihim Canon 550D yahut 600D ydi .Bugün itibariyle söyleyeyim sirkeci de fiyat sordum.Canon 550d için 1400 tl,600 D içinse 1650 tl fiyat verdiler.Şimdi diyeceksiniz dubai bu işin neresinde?Tam da burasında işte.Bir arkadaşım,pek de samimi değiliz dubai ye gidip geliyor iş için.Ben de dubai de fiyatlar daha ucuzdur diye ona bir sordurayım dedim fiyatları.Bugün geldi.Sorduğumda orada 600D 750 dolar dedi.1350 tl ye tekabül ediyor,an itibariyle.İstersen getireyim dedi.Ben de şimdi size sorayım dedim.Bu adamla çok samimi değiliz.Söylediği fiyat çok da ucuz gelmedi.Düşündüğümden çok pahalı neredeyse buradaki fiyatlara yakın.Beni kazıklamasın sonra?Piyasanın çok üstünde bir para bayılmayayım ?Sizin düşünceleriniz neler?yurtdışın makine almış olanlar,piyasayı bilenlerden öneri istiyorum kısacası...

Tarih: 23 Ekim 2012, 20:51 - İp: 78.***.**6.103
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Sanırım Sirkeci'de sorduğun fiyat DOĞUBANK fiyatı. Bence aradaki 300 TL için almanı tavsiye ederim...

Yok Bu fiyatlar mağaza fiyatı ise git DOĞUBANK'dan aynı fiyata (Dıubai fiyatına) al derim...

Tarih: 23 Ekim 2012, 21:45 - İp: 85.***.**2.68
ksknn
ksknn (üye)
İstanbul / Amatör

@sezgin72 hocam bu fiyatı sirkecide hem istasyonun karşısındaki mağazadan aldım bu akşam,doğubanktan değil yani.Doğubanktakilerim garantisi oluyor mu acep?

Tarih: 23 Ekim 2012, 22:50 - İp: 78.***.**6.103
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Dubai'de fiyatlar yılda bir ay hariç İstanbul Doğubank ve Hayyam fiyatları ile üç aşağı beş yukarı aynıdır. Yani at başı gider.
O bir ay ne zaman?
Her yıl 15 ocak - 15 şubat arası bir aydır. Bu ayda orada alışveriş festivali düzenlenir ve fiyatlara damping yapılır. Gerçekten de ucuz olur. Diğer aylarda o kadar ucuz değildir.
Aslında getirecek kişi ile samimiyetiniz yoksa Doğubbank veya Hayyam'ı tercih edin. Aradaki ufak fark için rica etmeye değmez.

Tarih: 24 Ekim 2012, 11:53 - İp: 212.***.**1.190
blackmania
blackmania (üye)
İstanbul / Amatör

fiyat farkı yarı-yarıyadan aşağıya olmadıkça kesinlikle istanbuldan garantili bir makine almanı tavsiye ederim, elektronik bir cihaz alıyorsun ve birgün mutlaka bozuluyorlar kimbilir bu cihazda şanssız günün olurda arıza yaparsa garanti olayının nekadar önemli bir şey olduğunu acı bir tecrübeyle öğrenebilirsin, misal benim gibi

Tarih: 24 Ekim 2012, 18:54 - İp: 94.***.**5.112
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Ercan Bey'in de dediği gibi. DOĞUBANK - DUBAİ fiyatları hemen hemen aynıdır. Dolayısyla ben DOĞUBANK'dan al derim. Keza ben iki makinamıda DOĞUBANK'dan aldım çok da memnun kaldım. Hiçbir arızada çıkarmadı. OYMAK ELEKTRONİK'e uğrayabilirsin...

Tarih: 25 Ekim 2012, 20:15 - İp: 85.***.**2.68
mustafaoztrk
mustafaoztrk (üye)
İstanbul / Amatör

Doğubank daha avantajlı en azından karsında bır muhatap bulabılırsın Dubaıden alsan nasıl gelcegıde mechul..

Tarih: 28 Ekim 2012, 15:59 - İp: 188.***.**3.133
  • 1