ckayaz
ckayaz (üye)
Gaziantep / Amatör

Dsrl A300 İkinci El

Ustalarıma bir sorum var Dsrl hiç kullanmadım ve kullanmak istiyorum Yaklaşık 1 aydır sony hakkında (özellikle sony) incelemeler yapıyorum ve içimde bir karamsarlik var alıpta ya kullanamazsam diye ama içimde de iyi bir fotograf çekebilmek duygusu var. sakın ha kompakt makina al demeyin içimdeki karamsarlığı artırmayın

Bir internet sayfasında 2.el bir dsrl a 300 makina satılmakta fiyatı 900 tl makina içeriğinde 2 tane lens vardır Sony DT 55-200mm Lens, Sony DT 18-70mm Lens. fakat bir sorun var lcd ekranı çatlak değiştirlimeside mümkünmüş. adam satıp parasını almak isteyecek alan adam kullansın veya kullanmasın bozuk veya saglam satıcının umrunda bile olmaz. benim siz uzmanlardan bu konuda yarımınızı bekliyorum sizler bu konularda uzmanlaşmışınızdır.
Her nekadar garantili olduğu söylenmekte ise garantli olsa gönderir yalçınlara garanti kapsamında yaptırırdı (belki kullanıcı hatası diye yalçınlar lcd ekran fiyatını isteyecektir) sizce bu makinayı almalımıyım güvenli bir şekilde yoksa yalçınlarda satılan a380 çift lensli makinayımı tecih etmeliyim arada yaklaşık 500 tl fark var.

Lütfen yardımcı olun beni ateşe atmadan

Tarih: 5 Ağustos 2010, 16:02 - İp: 88.***.**9.232
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ciddimi bu soru?
garanti kapsamında yaptırsın oyle satsın madem satıcı, size ne ki.birde onun kırık ekranıyla ugrasacaksınız.
saglamıda o fiyata zaten.

900 lira +en az 300 lira vereceksiniz
gidip sıfır bir makine alın.
ne oldugu farketmez.
kafanız rahat olur, kendi makineniz olur, kazık yemenin verdigi agırlıktanda kurtulmus olursunuz.

Tarih: 5 Ağustos 2010, 16:16 - İp: 92.***.**3.238
ckayaz
ckayaz (üye)
Gaziantep / Amatör

teşekkür ederim gaijin usta cevabınız için
ben lcd ekranını sordum 80 ila 120 tl arasında en iyisimi ben satıcıya bi daha sorayım garanti işini. bayan olduğu için onu yaptırmaya param yok nakite sıkıştığım için satıyorum demişti ama garantisi üzerinde yoğunlaşım ben. En son çare olarak sizin dediğiniz gibi sıfırını almak daha mantıklı. Benim tek korktuğum elektronik bir makina alacaksam garantisinin olmamasıdır. Yoksa yurt dışındanda getirtme şansımda var ama herhangi bir arıza sonucunda 50 kar edelim derken 100 vermeyelim

Tarih: 5 Ağustos 2010, 16:46 - İp: 88.***.**9.232
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Gaijine katılıyorum. Ayrıca sanıyorum LCD ekran Garanti kapsamına girmez diye biliyorum. Sonyshoplarda (varmı sizin oralarda bilmiyorum tek lensli 900 civarında satılıyordu enson) yok adamda değiştirmiyor ve bu makineyi almak istiyorsanız LCD ekran bedelini düşüp alın derim.

Şimdi bir yalçınlar web sayfasına bakayım dedim 8 Ağustos a kadar kampanya yapımşlar A380 1099 TL bilgin olsun. Bir bak istersen

#muratreis' tarafından 05.08.2010 17:07:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ağustos 2010, 17:04 - İp: 81.***.**9.145
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yalcınlarda 1100 lira cok iyi fiyat

Tarih: 5 Ağustos 2010, 17:10 - İp: 92.***.**3.238
  • 1