tolgaustun88
tolgaustun88 (üye)
Antalya / Amatör

Dslr Yada Dslr-like 800tl Acil.....

arkadaşlar haftasonuna kadar alacağım... 800 lira var elimde. 2 yıldır a540 kullanıyordum ve çok memnundum. ancak dün arıza yaptı.a540 ile çoğu manuel ayarları öğrendim neyin ne işe yaradığını hangi durumlarda neler yapmam gerektiğini biliyorum...

sorum şu: 800 liraya temiz bi ikinci el ile dslr ye mi başlamalıym yoksa o fiyata like mı bakayım... ben fotoğrafçılıgı amatör olarak daha çok hobi amaçlı yapacağım. sadece boş zamanlarımda uğraşırım yani. dslr alırsam ilerde lensler için bütçe de ayırabilirm zamanla... like alırsam da o paraya a540 dan pek farkı olmayan fotoğraflar da çıkmasını istemem...

bu durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz???

Tarih: 3 Şubat 2009, 20:37 - İp: 85.***.**9.218
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Tolga Bey;
Ben bu konuda fikirlerimi ve bildiklerimi yazmıştım o yüzden üzerime alınmıyorum ona göre . Bence ikisi de iyi, hangisi hoşunuza giderse derim.

Tarih: 11 Şubat 2009, 22:50 - İp: 85.***.**3.135
tolgaustun88
tolgaustun88 (üye)
Antalya / Amatör

aslında işi geçeği aklım sony de. markasından mıdır nedir beni daha çok çekiyor açıkçası. ama noise sorunu ve lens sıkıntısı var. pentaxta noise sony kadar kötü değil heralde. ama pentaxın da alabileceğim tek modeli k100ds o da piyasada yok. ne sıfır ne ikinci el.. sıfırına para yetmiyor zaten. almaya karar versem de alamıcam yani

benim asıl merak ettiğim konu sony deki noise olayı ilerde başımı ağrıtır mı?

bide 400d var ama kitlensi ile almamı tavsiye ettiler. yanına düzgün bi lens ekleyince fiyat fırlıyor. canonda da body de is olmaması ayrı bi konu...

acayip kafam karıştı para hazır şunu alın deyin gidip alıcam artık

Tarih: 11 Şubat 2009, 22:56 - İp: 81.***.**8.224
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Sonynin gürültü konusuna hiç takılma kötü olamaz..

O kriter olmasın, belki 400dden kötüdür ama 400dde de iso 1600de çekilen fotoğraflar çok parazitli oluyor.

Dolayısıyla iso 800ün üstüne çıkmazsın normalde 1600e çıkarsan da arada uçurum olacağını zannetmem.

Pentaxın lens imkanı azdır belki ama sony için tamron ve sigma lensleri var.

İçine sineni al sonra pişman olursun..

Tarih: 12 Şubat 2009, 01:43 - İp: 78.***.**3.109
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Pentaxın lens imkanı azdır belki ama sony için tamron ve sigma lensleri var.

Buna katılmıyorum. Hatta aksine Pentax ın lens olanaklarının daha fazla olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Sigma ve Tamron Sony için ne çıkarıyorsa Pentax için de aynı lensi çıkartıyorlar. Hayyam pasajında gezsek Sony den çok Pentax uyumlu lens buluruz.

Tarih: 12 Şubat 2009, 07:38 - İp: 78.***.**5.148
tolgaustun88
tolgaustun88 (üye)
Antalya / Amatör

ben zaten lens konusuna pek bakmıyorum çünkü çok fazla lens alacağım falan yok en fazla 70-300 gibi bi lens alırım kit lensin yanına o kadar. o yüzden pek takılmıyorum o konuya. pentax ve sony nin iso performansını karşılaştırabileceğimiz bir site varmı?

Tarih: 12 Şubat 2009, 07:48 - İp: 81.***.**8.224
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Tolgacım sana en son diyeceğim hangisini uygun fiyata bulursan onu al. Çok birbirinden farklı makineler değil. ama a200 yerine a300 daha çok tercih edilir birde K100D şu sıralar çok iyi fiyatlara giidyor. Bir arkadaşım aldı. fiyat demiyorum ama şunu diyeyim anlayan anlar fiyatını. Canon 400d sini sattı. çantası, 6 adet pilleri, ekstra şarj cihazı, 18-55 kiti ile K100d aldı ve 400d den daha iyi diyor. Ayrıca bir miktar parası daha arttı. Eğer sende onun giib bulabilirsen ki şu kriz ortamında olasıdır K100d öneririm. ama hangisini alırsan al pişman olmazsın.

Tarih: 18 Şubat 2009, 12:45 - İp: 88.***.**8.6