barmyworm
barmyworm (üye)
İstanbul / Amatör

Dslr Spot Alınırmı

herkese merhabalar dslr makina almaya karar verdim malum fiatlar çok uçuk acaba spot almak ne kadar mantıklı ,canon 400d yada nikon d80 düşünüyorum

Tarih: 13 Mayıs 2010, 18:18 - İp: 85.***.**6.18
delban
delban (üye)
İstanbul / Amatör

@barmyworm, ben makinemi sıfır almıştım. Fakat ilk makinem olduğu için böyle yaptım. Şu vakitten sonra ikinci el alırım. Zira insan kullandıkça eline aldığı makinenin ne denli titizlikle kullanıldığını fark edebiliyor. İşi biliyorsanız ya da iyi bilen yakınınız varsa sıfır giriş seviyesi makine yerine ikinci el orta seviye makine alabilirsiniz. Bu arada, Nikon d500 değil de Nikon d5000 sanırım bahsettiğiniz makine. Makine hakkında çok bilgim yok fakat D90'nın yavrusu gibi yorumlar duymuştum. Size bahsettiğim dükkanlara da bakmayı ihmal etmeyin.

Tarih: 15 Mayıs 2010, 14:50 - İp: 78.***.**0.75
barmyworm
barmyworm (üye)
İstanbul / Amatör

sayın delban bir arkadaş Shutter sayısının önemli olduğunu söylemişti ben slr- like kullanıyorum suan pek birsey yapamıyorsunuz ama yineden compact makinalara göre güzel çekim yapabiliyorum benim ilk dslr makinam olacak bu sebeptenden dolayı benim için çok önemli başımın agrımasını istemiyorum sonuçta 600-700 lira civari

Tarih: 15 Mayıs 2010, 15:15 - İp: 85.***.**0.39
delban
delban (üye)
İstanbul / Amatör

İlk bakışta çekim sayısı önemlidir. Birçok kişi ikinci elde ilk olarak çekim sayısına bakar. Ama dediğim gibi ilk bakışta bu önemlidir. Ayrıntıya inildiğinde durum değişebilir. Örneğin çekim sayısı düşük olan bir makine çok fazla uzun pozlamada kullanılmış olabilir. (Yıldızları pozlamada mesela...) Çekim sayısı düşüktür ama makinenin sensörü epey kullanılmıştır. Yani çekim sayısı düşük makine aldım, kesinlikle az kullanılmış bir makinedir yorumlaması yapamayız. Bu iş biraz da şans işi.
Bence biraz bekleyin. Paranız biriksin.

Tarih: 15 Mayıs 2010, 15:58 - İp: 78.***.**0.196
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Shutter sayısı aslında pek de önemli değildir. İnsanların sorabileceği bir soru olduğu için somut bir detay olduğu için çok adı geçiyor. Zaten çoğu makinanın en az 50000'e kadar garantisi oluyor. Bu da ne demek, kolay kolay bozulmuyor demek.

Sensör lekeleri,vuruk-çatlak olup olmaması,makine açılma-kapanma sorunsuzluğu,bayonet üzerindeki çiplerdeki durum vs. aslında daha önemlidir. Bir makine 100.000 shutterda hala fotoğraf çekebilir ama işlemcisi bozulduysa ilk fotoğrafında bile kötü çekebilir.

İlk 2.el alışverişinizi bilen biri ile yapın.

Tarih: 15 Mayıs 2010, 16:01 - İp: 95.***.**2.78
demirer
demirer (üye)
İstanbul / Amatör

d 80 tavsıye etmem kullanıcı olarak..cmos değil özellik olarak.ıkıncı elı hıc yok gibi su an.nıkon makına aldıgınızda bır lens yetmeyecek nıkon lens fıyatlarını bır ınceleyın sonra nıkon almayı dusunun derım.her ne kadar hayyam dan makına alsanızda arıza yaptıgında tamır parası verırken aynı cesıt bır arızada tamır eden fırma sızden emsalı olan bır canon makınaya gore 2 katı tamır ve yedek parca parası ısteyecektır. nıkon tamir ettirmiş birisi olarak hiç önermem.nıkon un bır lens fıyatına canon larda ıkı lens alabılme ımkanınız var .markaların lens olarak canon kullanıcıları cok fazla oldugu ıcın lens lerde daha cok marka ve ozellık cesıdı var canona uyumlu.700 tl cıvarında ıkıncı el bır canon 450 d tavsıye ederım.su an canon 450 d yı satarak eos 50 d aldım.elımde panasonıc lumıx fz 18 ,nıkon d80 ve canon eos 50 d var.ama yanımda su an lumıx (zoom ve dıger ozellıklerı nedenı ıle) ve canon 50 d tasıyorum.nıkon mu?tekrar arıza yapar dıye korkuyorum da

Tarih: 15 Mayıs 2010, 18:02 - İp: 81.***.**7.117
barmyworm
barmyworm (üye)
İstanbul / Amatör

ozaman en iyisi sıfır spot canon 450 d nin fiyatını hayyamda bir araştırıyım herkese çok teşekkür ederim

Tarih: 16 Mayıs 2010, 01:11 - İp: 94.***.**0.60
delban
delban (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam'da Rebel yazanlar kit olarak 1050, 450D yazanlar kit olarak 1100 TL civarıdır. Rebel yazması ile 450D yazması arasında bir fark yoktur; fakat benim tercihim ikinci eli açısından 450D yazanı almak olur.

Tarih: 16 Mayıs 2010, 13:33 - İp: 78.***.**3.83
barmyworm
barmyworm (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar dün hayyam pasajına gittim ama malesef kapalıyıdı sadece fotoğraf dünyası acıktı canon 450 d canta 8 gb hafıza kartı toplam 1.369 lira canon 350 d var dedi elimde 2 el 500 lira ama kafamdaki makina canon 450d

#barmyworm' tarafından 17.05.2010 14:19:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Mayıs 2010, 13:53 - İp: 94.***.**0.60