rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Dslr / Slr-like Hüsranlarınız

Burada bu konuyu açmamın sebebi satın aldığınız yada tecrübe ettiğiniz bir makine ile kullanmaya başladığınızda karşılaştığınız hüsran yada ummadığınız bir eksiklik-özellik..
Bir örnek vereyim
Nikon CP 8800 ü bir arkadaşımdan ödünç aldım. Harika gece ve şehir fotoları çekmeyi planlarken
Bulb (perdeyi açık tutan fonksiyon) çekim esnasında manuel yada motorlu olarak zoom yapamadığımı öğrendim..

cihazları ve sizi üzen yanlarını kısaca yazalım istiyorum

Tarih: 21 Temmuz 2006, 15:50 - İp: 85.***.**5.232
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Beyler size birşey soracağım.Şimdi 20D'nin,350D'den iyi olduğu konusunda herkes hemfikir öyle değil mi?

Peki gittigidiyor.com adresinde alışveriş ne derece güvenlidir?

Dün akşma bu sitede Canon Eos 20D satılıyordu.Makina Amerikadan sıfır kutusunda getirtiliyor ve satılıyor.Amerika garantisi varmış.Türkiyede geçmediğini biliyorum.

Satıcı bundan önce birçok satış yapmış ve hepsinden yüksek puan almış.Makinanın fiyatı 1250YTL idi en son.Ve üzerinde 18-55mm kit lens vardı.

Sizce bu siteden makina almak güvenilir mi?

Tarih: 23 Temmuz 2006, 23:21 - İp: 85.***.**8.10
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

gittigidiyor son derece guvenilir bir firma zaten urun eline ulastıktan sonra sen onay veriyorsun paranın satıcıya gecmesi icin urunu begenmezsen geri gonderebiliyorsun.. garantisi turkiyede gecmez(ben hic bir malzememi tr garantili almadım hicde sorun cıkmadı Allah a sukur)..onu 1250 ytlye bırakmazlar

Tarih: 23 Temmuz 2006, 23:24 - İp: 88.***.**7.90
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Evet ömer haklı çıktın.Bitime 7 gün kalmasına rağmen fiyat dün akşamdan bugüne hemen 1520YTL olmuş.Herhalde 2000YTL'nin altında kalacağını sanmam.

Ömer olympus E500 hakkında ne biliyorsun?
Ben bayağa araştırmıştım ve kendi sınıfındaki diğer DSLR'lere göre biraz daha fazla kirlenme olduğunu görmüştüm.

Şu an açık arttırma bitimine yaklaşık 15 dk var ve çift lens ile beraber 1300 ytl'ye gidiyor.

Bana 350D ve D50/D70s ile kıyaslanıp kıyaslanmayacağını açıklarmısın?

Tarih: 23 Temmuz 2006, 23:31 - İp: 85.***.**8.10
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

elime alana kadar bende kıyaslıyordum bir fotograf gezisinde alıp inceleyince bıraktım bana cok ama cok basit geldi. kıvanc bide dslr alacaksan aldıgın model kadar sonraki modelleride takip etmek zorundasın bu nedenle canon ve nikondan baska secenek kalmıyor tabi km destgiyle sony var bide..

Tarih: 23 Temmuz 2006, 23:34 - İp: 88.***.**7.90
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kivanc, omer dogru soyluyor, o paraya birakmazlar.. ama bazen cok ucuza da alabiliyorsun..
bence sen oncelikle burada soyleme bu fiyatlari.. fiyati alabilecegin maksimuma kadar cek.. tutar tutar..
sonucta amerika garantisi olmasi, hic garantisiz olmasi demek de degil kivanc.. bir sorun olursa, amerikaya gonderebilirsin.. ama yari fiyatina aliyorsun, bozulursa bir tane daha bile alsan ayni fiyata gelmis olacak turkiyeyle..
tabii yine 3000 ytl falan ode diyorum, alirsin bir tane daha, bozuk olanini gonder amerikaya.. amerikadan gelene kadar kullan kendi makineni.. tamirden gelince digeri de, turkiyede 2000 ytl'ye falan sat.. al sana 1000 ytl'ye 20d.

ben senin amacini biliyorum aslinda.. 20d istiyorsun cunku benim makinemden daha iyi olmasini istiyorsun..
evet kivanc, 20d, 350d'yi havada karada dover..

Tarih: 23 Temmuz 2006, 23:37 - İp: 62.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Yok be İlker.
Bende nerede o para.Sadece araştırma yapıyorum.Ve sizlerin fikirlerinizi merak ediyorum.

E500,belki iyidir ama ömerin dediği gibi marka,alacağın makinanın body'sini elden çıkarmak ve lensleri ileride çıkması muhtemel body ile kullanmak açısından önemli.

Canon ve Nikon'dan şaşmamak lazım.

Bugün National Geographic dergisi gördüm mağazada.İngilizce bir yayınıydı ve fotoğrafları ve fotoğraf makinalarını içeriyordu bu yayını.
Orada çekilmiş tüm fotoğrafların çoğu hangi makina ile çekilmiş dersiniz?

Evet Profesyonellerin hemen hemen hepsi Canon 1Ds Mark 2 kullanıyor.Amcamın bir tanesi orada yalnız başına kalmıştı D2X ile.
Geriye kalanlar ise kompakt modellerden birkaçıydı.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 23:43 - İp: 85.***.**8.10
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İlker arabanı çaldırdığında 350D yi ağırlık yapar diye kaldırıma bırakıyorlardı ama 20D yi bırakmazlar.
Değilmi Kıvanç.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 23:45 - İp: 85.***.**8.237
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"Allah mı söyletiyor İlker.
Bende digicIII bekliyorum açıkçası"

..

..........

"Dada 17-40 çok pahalıymış. Bu durumda Sigma 17-70 i birdaha düşünmek lazım. Fiyat farkını görünce."

haklisin tolga.. hani ne yapip ne edip alayim diyecegim ama o kadar parayi gercekten de baglamak istemiyorum..(bir yandan da istiyorum.. bosver gitsin diyorum..
aslinda degisik fiyatlar var internette.. normalde 530 pound civarindan basliyor.. bir yerde 493 pound'a buldum.. interneti altust ettim resmen..
ama ingilterede satis yapan bir de hongkong sirketleri var.. sayfalari tamamen ingilizce falan.. buldugum fiyat, 438 pound..
eger ki dukkana gittigimde, bu fiyata cekebilirlerse (price match yapiyorlar.. internette buldugun fiyattan sayiyorlar.. ama iste ingilterede olmali fiyati veren yer.. bazen o hongkong fiyatlarindan saydiklarini da duyuyorum..
sayarlarsa dusunecegim, cunku 70 pound da cashback var canon'dan.. yani toplam 368 pound'a gelir..
normalde sigma 17-70, 220-240 pound arasinda.. %50-60 fazla vermeye degecektir..

ama asil sigma yerine dusundugum lens tamron 17-50.. onun da fiyati normalde 330 pound'dan basliyor.. ama bir yerde 285 pound'a buldum.. hongkong sirketinde 250 pound..
eger ki 250 yaparlarsa, direk bu lensi alacagim..
cunku dpreview'de cok olumlu elestiriler aliyor bu lens..

Tarih: 24 Temmuz 2006, 10:52 - İp: 62.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

omer, bhphoto'dan alsam; bana gelis fiyati 900 dolari da gecer.. cunku gumruk falan var.. yoksa zaten alir miydim ingiltereden..
...
1200mm f/5.6L alacak olsaydim, ne yapar eder amerikadan alirdim.. ingiltere ile olan fiyat farkina, bir gemi bile kiralayabilirdim herhalde okyanusu gecmek icin..

...

"İlker arabanı çaldırdığında 350D yi ağırlık yapar diye kaldırıma bırakıyorlardı ama 20D yi bırakmazlar.
Değilmi Kıvanç. "

adnan sen merak etme.. ben ne yapar ne eder biraktiririm hirsiza.. hele bir kivanc alsin da once.. (valla artik kivancin dslr almasini istemiyorum.. sony r1 alip mutlu olmasi gerekiyor.. bir baska konuda soylemistim dusunduklerimi..)

Tarih: 24 Temmuz 2006, 10:59 - İp: 62.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Adnan abi senden korkulur.
10 yıl önce ne yediğini sorsam onu bile hatırlarsın.Hırsız ağırlık yapar diye arabayı çalarken 350D'yi almaz diyordum vazgeçtim.350D,bıldırcın yumurtası gibim bir şey.Var mı yok mu belli değil.

''Bugün National Geographic dergisi gördüm mağazada.İngilizce bir yayınıydı ve fotoğrafları ve fotoğraf makinalarını içeriyordu bu yayını.
Orada çekilmiş tüm fotoğrafların çoğu hangi makina ile çekilmiş dersiniz?

Evet Profesyonellerin hemen hemen hepsi Canon 1Ds Mark 2 kullanıyor.Amcamın bir tanesi orada yalnız başına kalmıştı D2X ile.
Geriye kalanlar ise kompakt modellerden birkaçıydı.''

İlker bu konuda düşüncelerin neler?

Tarih: 24 Temmuz 2006, 12:53 - İp: 85.***.**4.162