selmankaya
selmankaya (üye)
Bursa / Meraklı

Dslr Seçimi Hakkında Tavsiye İstiyorum..

DSLR makine kullanımına yeni başlayacağım hangi makine ile başlamamı tavsiye edersiniz ??

Tarih: 21 Kasım 2009, 22:09 - İp: 188.***.**3.171
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Makineyi daha çok işimde kullanacağım yani seri çekimler yapmam gerekecek S (enstantane öncelikli) modu olsun yeter fakat ben size bunun diğer kısmında kullanacağım özellikleri ile ilgili soruyorum. Seri çekim ve tek deklanşörde seri çekim özellikleri hemen hepsinde var. Ya da yanlış mı biliyorum hepsinde yok mu. Auto-Focus motoru hepsinde var mı. Bildiğim kadarıyla çoğu makinede yok bu motor Kit lenseten başka lens kullandığımızda auto-focus yapmıyor makine.

Demişsiniz bu özellikler zaten tüm makinelerde var. Hepsi en az saniyede 3 kare gibi maksimum seri çekim yapabiliyor. Hepsi AF özelliği olan uygun lenslerle kit lenslerde bunlara dahil oto fokus yapıyor. Bunlara sahip olmayan dslr makine yok ki.

Tarih: 1 Aralık 2009, 17:58 - İp: 212.***.**7.113
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

haberciler için toza ve suya karşı dayanıklı olan pentaxta tercih edilebilir.
zom objektiflerin fiyatlarını araştırın derim.

zira size kit lens yeterli olmayacaktır.

dslr like ta düşünebilirsiniz.

Tarih: 1 Aralık 2009, 18:32 - İp: 88.***.**6.63
selmankaya
selmankaya (üye)
Bursa / Meraklı

Ewet sanırım Çok Bilen Bizler! başlıklı konudan bahsediyorsunuz. İşte yaptığım yorum ;

Çok hoş...

Ben de henüz bu hafta içerisinde hangi DSLR başlıklı bir konu açtım. Evet makine almak istiyorum. Şükür ki 'size yetmez' 'Bir süre sonra ihtiyacınızı karşılamaz' gibi yorumlarla karşılaşmadım. Karşılaşsaydım da sineye çekerdim, yeter yeter, derdim. Çünkü az çok makine kullanmışlığımız var ve kompakt makinemle bile 3-4 sene yetindiysem hayli hayli yeterdi. Fakat haberci olmamın da etkisiyle galiba ne tür fotoğraflar çekeceğim doğrultusunda çok soru yöneltildi. Bunun bi önemi yok benim için fakat bunu anlatamadım. '40D ile makro çekemez miyim ? ya da D70 le Panoroma ... ? ' sizce de asıl önemli olan bu değil, değil mi ?
Belki de konuyu yanlış açtım ...

'Benim ihtiyaçlarım nedir ? Belirlememde yardımcı olun ... '

demeliydim ...

sanırım aynı mevzulardan bahsediyoruz ...

Tarih: 2 Aralık 2009, 02:07 - İp: 188.***.**5.169
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

" ne tür fotoğraflar çekeceksiniz"sorularından kasıt, sizin de konu içinde söylediğiniz bazı belli başlı noktalar...

eğer stüdyo da kullanacaksanız, CANON diyecekler örneğin. eğer, dışarda ve lens değişikliği yapılacaksa PENTAX diyecekler örneğin...
Sn. 10 seri çekim hızı gerekiyorsa ORTA segment bir makina önerecekler örneğin... vs.vs.

yoksa, bize ne nasıl fotoğraflarçekeceğinizden.

Amaç, doğru yönlendirme sağlamak... yoksa, forumda söylediğiniz makinalarla ilgili bir dolu topik var, özellikleri de tartışılmış sayfa sayfa... bu konuları okuyup, bilgi alabilirdiniz, sormanıza gerek kalmazdı...

Ama kişisel ihityaçlarınız farklıysa, bunu belirtirseniz, burdaki ustalar elinden gelen tavsiyeyi esirgemezler..

Kolay gelsin...

Tarih: 2 Aralık 2009, 13:27 - İp: 88.***.**4.220
selmankaya
selmankaya (üye)
Bursa / Meraklı

Eywalla benim de sormaktaki niyetim bunu öğrenmekti zaten..
Yoksa rahatsız olduğumu falan düşünmeyin .. Hani neden yani bu ne için gerekli maksat bilgilenmek ...

Tarih: 3 Aralık 2009, 08:07 - İp: 188.***.**5.4
spradon
spradon (üye)
İstanbul / Amatör

OLUMPUS E-420 ALIN,fiyatı 1000 liranın altında

Tarih: 5 Aralık 2009, 17:25 - İp: 217.***.**8.8
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

biraz abartmış olmayayımda bu fotoğraftaki makina bana tipik bir haberci makinası gibi geldi.
yani size toza ve suya dayanıklı bişey lazım.
http://h.imagehost.org/0131/feature-dusty-camera.jpg

Tarih: 5 Aralık 2009, 21:58 - İp: 88.***.**2.43
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Yok bu olsa olsa bir madenci makinasıdır. O da grizu dan sonra bu hale gelmiştir. Bu ne yaaa

Tarih: 5 Aralık 2009, 23:15 - İp: 85.***.**8.79
selmankaya
selmankaya (üye)
Bursa / Meraklı

:D

Tarih: 5 Aralık 2009, 23:48 - İp: 188.***.**3.24
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Canon 40D değilmi o

Tarih: 6 Aralık 2009, 19:43 - İp: 78.***.**9.3