reddevil
reddevil (üye)
İstanbul / Amatör

Dslr Önerisi(yeni Başlayanlar İçin)

Merhaba. Ben amatörce çekimler yapan bir fotoğrafseverim. Bir tane dslr almak istiyorum ve bu benim ilk manuel makinem olacak. Yani bu işe yeni başlıyorum. Para önemli değil, çünkü yurtdışından alacağım. Bunları göze alarak bana güzel bir makine önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Tarih: 22 Haziran 2007, 13:41 - İp: 88.***.**2.186
osumer
osumer (üye)
Rize / Meraklı

Bu arada yanlış anlama
Ben profosyonel değlim.
Ancak seçim aşamasında çok uğraşmıştım.
özetle fotoğraf çekiminde amatörüm ama alışverişte amatör üstüyüm

Tarih: 9 Temmuz 2007, 12:46 - İp: 81.***.**3.62
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ustam iki secenegi degerlendir Nikon D40 ve Pentax K100D ve satis noktasina git ve eline al hangisi ruhuna hitap ederse al. Menulerinede bak hangisi daha anlasilabilir sence,

Tarih: 13 Temmuz 2007, 01:55 - İp: 78.***.**2.132
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Mavi Izci pek bir yardimci olmus. niye doldurursun serverin MB ini bilmem. Marka oneriyoruz eger internete hakimse kisi arama motorlarinda aratir markaya gore ozelliklerini bulur veya ingilizcesi varsa http://www.dpreview.com buraya bakar, eger bu foruma girebiliyorsa internet bilgisiyle bu tur arastirmalarida marka bazinda yapabilir diye dusunuyorum kisi marka onerilerine gore

Tarih: 19 Temmuz 2007, 03:04 - İp: 78.***.**2.132
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

Bence bu işe gönül verdiysen ve kısa sürede sıkılıp bıkmıyacaksan en iyisi lens çeşidi iyi olan makine çeşidi çok olan marka seçmen.
Bir makine alırsın sonra onun istediğin lensini bulmassın,çeşit azdır yada yoktur.
O yüzden bence Canon yada Nikon.
Geçende tenis turnuvasını tv den izledim,bence belli markalar vardı fotoğrafçıların elinde
Ama çok para vermeyeyim diyorsan tabiki diğer markalar daha uygun,
En iyi karar senin verdiğindir

Tarih: 19 Temmuz 2007, 14:29 - İp: 85.***.**3.3