tunnish
tunnish (üye)
Bursa / Amatör

Dslr Fotograf Makinesi Edinmek İstiyorum

Merhaba, bu konuya yeni merak saldım. Pek fazla bilgim yok ama bir makina edinmek istiyorum. Öncelikle alacagım makina 800-1500TL aralıgında olmalı. Acemi oldugum icin hafif olması ve kolay kullanım benim için önemli. Bunun dışında makinayla genel amaçlı fotograf cekmek istiyorum. Örnegin bir bebeğim var ve cok hareketli oldugu için net fotografını cekemiyorum.
Anladığım kadarıyla lens oldukca önemli. ama ben birden fazla lense şu an için sahip olamam. Aynı makinayla hem kişilerin yakından pozunu hem bir manzara resmini çekebilir miyim. Aynı zamanda arka planı flu yapabilirmiyim. Bunları gercekleştirebilmek için hangi marka ve hangi lens beni tatmin eder, yardımcı olursanız cok sevinirim.
Bir de spottan satın almaktan bahsediliyor. Ne farkı var ?

Tarih: 13 Kasım 2010, 13:14 - İp: 88.***.**8.38
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Canon EOS 550D, nikon D5000 ve yeni çıkan Sony A55, sizin bahsettiğiniz tarzadaki kullanıcılar için üreitlmiş ve işinizi haddiden fazla görecek makinelerdir.Fiyatları da spot piyasada bahsettiğiniz aralıkta.

Spot ürün, ürünün Türkiye'ye resmi mümessili tarafından değil de başka firmalar tarafından sokulmuş ve satışı olan ürün demek.türkiye garantili olanıyla spot olanı arasında dağlar kadarfiyat farkı vardır ve ürünü garantili almak, parayı sokağa atmak demektir ülkemizde.Çünki vergi oranlarıyla birlikte ülkemizde resmi mümessillerin kar marjı da çok yüksek.. İstanbul sirkeci, türkiye'de fotoğrafçılığın Kabes'sidir.Orda çok sayıda dürütüs ve güvenilir spot ürün satan mağaza bulabilirsiniz..

Tarih: 13 Kasım 2010, 13:19 - İp: 94.***.**0.183
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

türkiye garantili almak isterseniz tüm marka modeller için ereyon sitesinde kampanya var.dediğiniz fiyat aralığına çok sayıda makina giriyor.özellikle sony'lerdeki kampanya çok iyi. makina ile gelecek lens ile manzara da çekersiniz portre de çekersiniz. 18-55 mm kit lens ile verilir ki 18mm geniş açı için yetecektir size. arka planı da flu yapabilirsiniz. " alan derinliği " diye aratırsanız forumda çok sonuç çıkacaktır. tüm markaların giriş seviyesi makinaları kullanıcı dostudur,kullanım zorluğu yaşamazsınız. kafanızda olan tüm soruların yanıtları forumda mevcut terimler forumundan başlayın.

Tarih: 13 Kasım 2010, 13:27 - İp: 213.***.**9.110
tunnish
tunnish (üye)
Bursa / Amatör

bahsettiginiz markalardan biri bir sitede Nikon D5000 VR Kit (18-55VR) 12.3MP SLR Dijital Fotoğraf Makinesi adı altında 1355 TLye satılıyor. Şimdi bu üründe bahsedilen kit nedir, yani sadece body değil, lensi de dahil değil mi, benim için yeterli olacak lens bu mu ?
Tsk ederim.

Tarih: 13 Kasım 2010, 13:30 - İp: 88.***.**8.38
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

evet lensi de dahil demek. bence yeterli olacaktır. ama çok üstün bir yakınlaştırma beklemeyin. bir de forumda alacağınız makinayla ilgili yazılmış şeyleri okumadan satın almayın.

Tarih: 13 Kasım 2010, 13:34 - İp: 213.***.**9.110
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

canon 450d veya 500d body alarak üzerine tamron 17-50 lens alırsanız hem keskin hemde güzel manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.ayrıca 2.8 sabit diyaframıyla da güzel arka alan derinliği elde edebilrisiniz.

Tarih: 13 Kasım 2010, 13:53 - İp: 78.***.**1.208
ufukakyildirim
ufukakyildirim (üye)
Antalya / Meraklı

hiç düşünmeden 150 tl ekle ve git kendine nikon d90 18.105 lens kit al sakon 18.55 lensli bir kit alma çok az bir zaman sonra küçük geliyor hele birde bir arkadaşının büyük lensli fotoğraf makinasını eline alıp bir incelersen bir iki kare çekersen çok pişman olacaksın küçük lensli makina aldığın için bu arala d90 iyice popüler oldu zaten tam prof.bir makine de değil bilginize

Tarih: 13 Kasım 2010, 23:30 - İp: 85.***.**0.103
tunnish
tunnish (üye)
Bursa / Amatör

Canonun bazı modellerinde Live View adında bir uygulama var bu ne işe yarar, ve Türkçe yazılımlı makina varmı bildiginiz, teşekkürler..

Tarih: 14 Kasım 2010, 01:03 - İp: 88.***.**3.191
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

liveview sıradan kompaktlardan bildiğiniz lcd ekrandan bakıp çekme özelliği. basitçe böyle ifade edilebilr. 450D'de çok verimli olmadığını söyleyebilirim. 450D'de türkçe menü yok. 550D'de filan var sanırım.

Tarih: 14 Kasım 2010, 01:06 - İp: 213.***.**9.110
tunnish
tunnish (üye)
Bursa / Amatör

Diğer makinalarda Nikon vs lcd ekrana bakarak basit fotograf cekme yapılamıyormu acaba?

Tarih: 14 Kasım 2010, 01:08 - İp: 88.***.**3.191
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

d3000'de yok bi tek sanırım. sony'lerinde bi tek a230'da yok.

Tarih: 14 Kasım 2010, 01:22 - İp: 213.***.**9.110