jade_2009
jade_2009 (üye)
Ankara / Amatör

Dslr De Canon Mu Sony Mi ?

yeni bir makine almayı düşünüyorum ama karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim model olarak sony dslr-a550, canon d550

Tarih: 4 Mart 2010, 00:33 - İp: 85.***.**0.255
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Şimdi pazar emmi bu son iki resimde ikincisi birincisinin croplu hali ise hey maaşallah derim. Yok kedinin gözüne soktu isen benim 75-300 de güzel kedi çekiyor zati.

Tarih: 7 Mart 2010, 19:53 - İp: 85.***.**9.181
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yok emmi. o fotoğrafın birebir kroplu hali. Büyütltme gücültme yok. Aynen ne ise o.
aradaki farkı görüyorsun.

Tarih: 7 Mart 2010, 22:16 - İp: 85.***.**6.253
jade_2009
jade_2009 (üye)
Ankara / Amatör

benim için as olan resim kalitesi ,benim sony h50 var resim kalitesi olarak mükemmel her ortamda, ama ben birazdaha profosyonel olsun istiyorum .arkadaşımın canon 450 d ile çekilmiş resimleri ile karşılaştırdığımda h5o 1000 basar ,hatta bugun bir mağazada karşılaştırma sorduğumda bile bana sony önerdiki sırf fotoğraf makinesi üzerine satış yapan bir mağza ,canonun üstünlük olarak hd kalitesinde video çekimi yapması; adı üstünde fotoğraf makinesi fotoğraf çekmek içindir yani benim için video bir üstünlük sayılmaz .yorum yapan herkeze teşekkür ediyorum ,herkez farklı açıdan bakıyor ve kendince haklı son olarak sony de karar verdim .dediğim gibi as olan resim kalitesi ...

Tarih: 7 Mart 2010, 23:20 - İp: 85.***.**4.17
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Badboy, neden cevap vermeyecekmişim. Power-atış gibiler olmasa bu forum iyice sıkıcı bir yer olacak, allah razı olsun onlardan.

"....sony dediginiz cihaz KONİCA-MİNMOLTA dır."

Yapmayın yaaa!.... Tastamam 4 senedir bizzat kullandığım, şimdilik hiç değiştirmeyi düşünmediğim Konica Minolta 5D'm bir Sony imiş meğer, vay vay vay....

Ben o makinayı aldığımda Canon ve Nikon'un eşdeğer modelleri 350D vd D70S'di ve ikisi de KM 5D'den pahalıydı. Aradan geçen zaman zarfında her ikisini de tecrübe etme olanağiım oldu, doğru tercih yapmışım. Hele bugünden bakınca o medeller iyice patetik görünüyor gözüme.

Bir kere Canon meselenin ruhundan kopmuş, bir Canon DSLRı ne zaman elime alsam -video çekmeyen bir model olsa bile- sanki elime videocam almışım hissi veriyor. Haybeye değil 2.elde Canon F1'in hala o kadar çok para etmesi, ne de olsa Canon'un ürettiği son adam gibi fotograf makinasıydı.

Nikon'sa saçma bir şekilde çok pahalı.

Sn.Power-atış, bu arada "Err-99"un çaresi nedir, siz bilirsiniz, nede olsa siz çok şey bilirsiniz?

Lafa "Canon ile Sony'yi karşılaştırmam bile" dogmasıyla başlayan üyenin mesajı zahmet edip okumadım bile. Power-atış'ın yüzde biri kadar bile eğlenceli değil, canım sıkıldı walla.

Aslında bunca laf bayağı traş. En iyisini Badboy ve Pazaremmi yapmışlar, buraya fotograf yüklemişler.

Bu arada Pazaremmi lens süper. Badboy, kedinin duruşu insanın gözünü alıyor, iyi yakalamışsın. Yalnız arka planda kedinin sol arka ayağına paralel bir yay daha yalasaymışsın mükemmel kompozisyo olacakmış.

Jade_2009,
Hangi markanın sahipleri, makinayı alıp piksel-ISO-testchart mastürbasyonu yerine fotograf yolluyorsa, o markayı tercih edin.

Tarih: 8 Mart 2010, 00:50 - İp: 78.***.**5.42
badboy79tr
badboy79tr (üye)

Tarih: 8 Mart 2010, 01:29 - İp: 85.***.**9.181
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

buraya bir şey yazdım vukuat çıktı beaaaaa tamam SONY süperdir

Tarih: 8 Mart 2010, 12:03 - İp: 81.***.**1.125
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hah şöyle süperdir tabi sony.

Tarih: 8 Mart 2010, 12:43 - İp: 85.***.**6.253
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Obiivvvv nikon sever , o bivvvvv cimicip operatörü, oo bivvv sitemizin moderatörü flassvv ağabey.

Tarih: 8 Mart 2010, 13:08 - İp: 85.***.**6.253
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sony'ciler kızıp alınmasınlar ama, DSLR de Canon her yönü ile üstündür...

Tarih: 8 Mart 2010, 14:23 - İp: 217.***.**1.173
badboy79tr
badboy79tr (üye)

Ercan abi açıkla bakalım hangi yönlermiş bu üstün yönler? Canon da olupta Sony de olmayan ne var?

Tarih: 8 Mart 2010, 17:26 - İp: 88.***.**8.187