jade_2009
jade_2009 (üye)
Ankara / Amatör

Dslr de Canon Mu Sony mi ?

yeni bir makine almayı düşünüyorum ama karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim model olarak sony dslr-a550, canon d550

Tarih: 4 Mart 2010, 00:33 - İp: 85.***.**0.255
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Farketmez, ikisi de iyi makinalar. Önce hangi lense karar verin, makina kolay.

Bir de birazdan "Pazarbey" namlı üye size A700 satmaya çalışacak (her ikisinden de iyidir), makul fiyata verirse kaçırmayın Pazarbey kopakt Canon'unu ve Raynox macrosunu satıp DSLR işine girdiğinden beri fotograf falan çekmiyor, sadece "test chart" çekiyor, dolayısı ile makinasının tertemiz olduğuna ben kefilim

Alahaşkına birisi şu A700'ü alsın artık hem bize yazık hem de A700'e, garibanın perde ömrü test chart çekerek tükenecek gayrı

Tarih: 4 Mart 2010, 01:01 - İp: 88.***.**9.47
fingolfin
fingolfin (üye)
İstanbul / Amatör

canon 550d bildiğim kadarıyla satışa sunulmadı...
bence dslr fotoğraf makinası alırken marka seçiciliğini bi yana bırakın
elinize hangisi daha iyi oturuyorsa ve özellikleride sizi cezbediyorsa onu alın ve çekmeye başlayın
markalar arasında dağlar kadar fark yaratıcak kalite farkı oldugunu düşünmüyorum

Tarih: 4 Mart 2010, 01:08 - İp: 85.***.**5.240
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Galatasaray mı Fenerbahçe mi? Hangisi Avrupada top koşturuyorsa o. Japonyada olabilir Tsubasa da iyidir.

Tarih: 4 Mart 2010, 02:05 - İp: 85.***.**1.142
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

Kesinlikle Canon ayrıca antika adlı üyemiz sony alpha 700 kadar problemli bi makine yoktur çok yüksek mb resim çekiyo vede çok piksel veriyo.Canon un önerme nedenim canonda aksesuar çok fazladır eos550d mayıs ayında gelicek ve biraz tuzlu olucak ama eos500d fiyat olarak düşücek ayrıca full hd video çekiyo sony dediginiz cihaz KONİCA-MİNMOLTA dır.Alpha 700 ün problemi şudur ms ile çok problem yaratıyo compactflash ıda bazen görmüyor ayrıca o modeli aldıgında kesinlikle iç mekanda kafa flaşı şarttırrrrr

Tarih: 7 Mart 2010, 12:02 - İp: 81.***.**1.229
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Canon makinalari Sonylerle asla kiyaslamam.Canon bu isin uzmani ve sektorun lideri.Lensleri ve kalitesi Sonyden kat kat ustun ve 2.el piyasasi da kuvvetli.Canon ve Nikondan iyisi yok iken ben niye Sony e para vereyim anlamam su milleti.2-3 caf caf li fonksiyonu var diye ana tema olan resim cekme ve kalite si uzerinde yogunlasmaktan uzaklasmis insanlari anlamakta gucluk cekiyorum.
Makina alirkenki kriterler;
*Lens cesitliligi ve kalitesi(fokus yapma hizi,goruntu kalitesi)
*Islemcisinin hizi ve urettigi kalite ve dolayisiyla ISO performansi ve resim kalitesi
*Makinanin Ele oturusu ve malzeme kalitesi
*Yaygin servis ve 2.el agi ki bu durumdan anlayan bir cok insan olsun etrafinda bir sorun ile karsilastiginda.

Tarih: 7 Mart 2010, 12:19 - İp: 221.***.**4.187
badboy79tr
badboy79tr (üye)

gülüyorum ama çok kızdım.

Tarih: 7 Mart 2010, 13:29 - İp: 85.***.**9.181
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bende gülüyorum ama antikanın isprisine.
Sayın pavırşat ben sizin sattığınız makinalara laf atıyormuyum.
Türkiyede canon s2 nin ilk testini ben yaptım. Sayemde binlerce s2 sattınız.
Len bu kanon bi lens kapağı bile yapamıyo almayın sorunludur dedimmi hiç. Allah ALlah. Niye benim a700 ü satmama mani olmaya çalışıyorsunuz.
Efenim a700 ile ilgili olarak ortaya atılan iddialar tamamen gerçek dışıdır. Ne cf kartta nede ms kartta öyle bir sorunla karşılışmadım.
Sadece ayar tekerleği arızalandı garanti kapsamında değişti. Adamlar garanti konusunda iyiler. Hiç sorun çıkarmadan kısa bir sürede tamir ettiler. Şimdi taş gibi çalışmakta. Kanonun servisinden çok şikayet eden duydum ama.
A700 ayarında kanon almak için dünyanın parasını vermeniz lazım. 50 d veya 7 d ayarında bir makina. Arada 2 kat fark var tabi. Yazık o paraya.
Alacaksanız ondan alın. Yoksa Kanonun alt modelliri yerine dslr like alın daha iyi .
Lakin alt model iki makina arasında bilemem. Kanonun video çekmesi avantaj gibi görünsede videoda otofokus yapmaması smanırım herkesi deli etmeye yetecektir. Bu sebeple çok bir anlamı olmadığını düşünmekteyim. Sadece panasonikin bi slr si otofokus çekim yapmakta bildiği kadarı ile.
Pavırşat yannışsam düzelt. Bi dahada benim makinama laf söyleme. Size bi tane kanon sattırmam bak türkiyede.
Efenim gelelim ekipman ve 2. el meselesine.
Binem pentaks varken ona makro objektif ve ring flaş bulmak için göbeğim zıngıldadı(Çatladı) Bulamadım tabi. Ama kanon ve nikon olsa istemediğin kadar var. Bu yönünüde göz önünde bulundurmak lazım. (Pavırşat bak sizin makinayı övdüm sx1 i bana indirimli satarsınız artık)

Tarih: 7 Mart 2010, 13:53 - İp: 88.***.**2.162
badboy79tr
badboy79tr (üye)

Bırak pazar emmi ya arkadaşlarında elinde bir kaç kıçı kırık Canon kalmıştır onu okutmanın derdindeler büyük ihtimal. Kötü Hayyam esnafı taktiği bunlar. Bir markayı kötüle çamur at elinde kalanı daha kolay satarsın. Antika zaten cevap verme zahmetinde bile bulunmaz bunlara güler geçer.

A700 bir efsanedir. Aynı R1 gibi ve Sony bunun muadilini üretmeyecek. Satmakla iyi etmiyon ama neyse en azından lensini kurtardım senden.

Canon zaten kalitesini ve tecrubesini ortaya koymuş iyi bir markadır. Yücelmek için Sony'ye çamur atmasına gerek yok. Sony, Minoltanın yüzyıllık mirasını aldı ise ve şu an dünyanın en büyük sensör ve lens (evet yanlış duymadınız lens) üreticilerinden ise burada acaba ne yapabilir yada yapabileceklerini neden yapmadı diye durup düşünmek icap eder. Saygılar.

Tarih: 7 Mart 2010, 18:52 - İp: 85.***.**9.181
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Öyle demi badboy pavırşat canon çalışanı. Sağolsun yardımcıda olmakta millete. Tabi herkes kendi markasını savuncek. o kadar olması normal zati.
Sen onu bunu boşver baş şu fotoyo. 28-75 in yaptıklarına bi bak.

#pazarbey' tarafından 07.03.2010 19:28:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mart 2010, 19:26 - İp: 85.***.**6.253
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bak birebir ve birbir crop.Makro objektif kadar detay veriyor maaşallah.

Tarih: 7 Mart 2010, 19:31 - İp: 85.***.**6.253