meloilo
meloilo (üye)
İstanbul / Amatör

Dslr Almak İstiyorum (canon 450 D Aldım)

Merhaba;

Ben yemek,dantel ,hobi,fotograf ve gezi bloglarım var.yakında bir web sitesi almak hepsini toparlamak istiyorum..

Ama bunun için bir makina almam lazım..Ayrıca tatile çıkıcam güzel kareler çekmek istiyorum bol bol..

Daha önceden konica minolta x60 kullanıyordum..renkler süper 5 mp.di..

ama daha sonra samsung geçti elime 7.2 mp konica 4 yıl önce 500 ytl almıştım.Ama hiç bir makina onun gibi çekim yapmadı.Makinam çok yaşlandı ama düştü,açıldı v.s

Fotograf çekmeyi seven ama dslr hiç kullanmadım..

Amacım orjinal ve net fotograflar çekmek..

Manzara,Gece Çekimi,Ve özellikle yemek blogum oldugundan dolayı macro çekim..

Şimdi hep otomatik kompak makina kullanmış biri olarak ve 10 gün sonra tatile çıkıp gezisinde fotograflar çekicek biri olarak bana ne öneririsiniz..

nikon D60 canon450d bunlara baktım fiyatları yüksek ama arıyorum.Hemen kullanabilir öğrenebilirmiyim bu makinları ayrıca d60 da af motoru yokmuş bunların ne gibi etkisi olur?

#Meloilo' tarafından 01.06.2009 15:00:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 19:18 - İp: 85.***.**7.130
meloilo
meloilo (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin bu arada 15 ytl ye de uv filtre aldım kirlenmesin lens dediler..Çekimlere etkisi varmı?

Tarih: 26 Mayıs 2009, 23:27 - İp: 85.***.**7.130
macrolog
macrolog (üye)
İstanbul / Meraklı

Husmenağa'nın ucuz uv filtreler ile ilgili bir kötü anısını okumuştum.. Bence aldığınız fitlreyle bir kaç deneme yapın, hüsmenağa neredeyse lensini geri veriyormuş.. güzel netlemiyor diye.. UV'yi unutmuş, çıkarıp deniyor ki.. problem dandirik filtrede, sonra 45 EU'ya kaliteli bir tane almıştı..

Tarih: 26 Mayıs 2009, 23:33 - İp: 78.***.**3.128
meloilo
meloilo (üye)
İstanbul / Amatör

MACROLOG

bunu bilmem ii oldu demek iiyisi kötüsü var

Emolux digital filter yazıyor markası

Tarih: 26 Mayıs 2009, 23:52 - İp: 85.***.**7.130
meloilo
meloilo (üye)
İstanbul / Amatör

valla makinayı denerken fotolar çektim çok güzeldi ama sonradan çekilenler kapak takıldıktan sonra sanki fark var gibi demek ondan..hiç kullanmasam ne olur filtreyi?

Tarih: 27 Mayıs 2009, 00:03 - İp: 85.***.**7.130
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

meloilo Uv filtre sadece lensi çizilmeye yada darbelere karşı korumak için kullanılır genelde. Dikkat edersen lensini korumaya çok önemli değil.

Madem 450D aldın artık hakkını vereceksin. Diafram nedir, enstantene nedir, fotoğraf nasıl çekilir öğreneceksin. Baskı falan alırsan bir dslr alman iyi olmuş diyebilirim ama sadece dijital ortamda kullanacaksan fotoğrafları boşuna zahmet etmişsin.

Makro tarzda çekim yaparım demiş ve dslr tercih etmiş olarak çok masrafın olabilir. Fiyat performans olarak en iyi makro çeken makineler like lardır. Dslr Like: Dslr gibi çekim ayarı avantajlarına sahip fakat daha küçük sensörlü ve objektifi değiştirilemeyen, genelde 10x ve üzeri zoom oranına sahip, kompakt makinelere denir. (eksiksiz bir tanım oldumu bilmem ) Neyse artık gerçekten ihtiyacın olursa en ideali close-up filtre alman olur. Kaanatimce ihtiyacını görür.

Tarih: 1 Temmuz 2009, 15:13 - İp: 85.***.**8.23
fahrettinfugo
fahrettinfugo (üye)
Manisa / Meraklı

dijital macro extension tube var birde, kenkonun, canon EF 50mm 1.8 le beraber harikalar yaratır sizin için close up lar biraz netlik problemi yaşatabilir, ucuz değil ama performansı için hiçde pahalı değil

Tarih: 1 Temmuz 2009, 15:28 - İp: 78.***.**5.38
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Ak sakallı dedenin hikayesine dönmüş
meloilo, yanlış anlamayın, hepimiz yaşıyoruz bunu. makinanız hayırlı olsun. güzel bi gövdeye sahip olmuşsunuz ama satıcıya güvenmiyorsanız,araştırmadan ,aksesuar almamanızı öneririm, aksi halde boşuna para harcatırlar size..

AK SAKALLI DEDE'nin hikayesi için TIKLA

Tarih: 1 Temmuz 2009, 16:17 - İp: 88.***.**2.157
meloilo
meloilo (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar makinanmadan gayet memnunum.Eskiye göre biraz daha iyi sonuçlar alıyorum.

bilmem beğenirmisiniz web adresimi ve blogumu yayınlamamda sorun olmassa

http://degisiktatlar.blogspot.com

geziyemek web sitem burda

fotograflarım burda

http://www.geziyemek.com

buarada o beğenmediğim filtre sayesinde makinamın hayatı kurtuldu

fotograf makinam talihsizce düştü ve uf filtre sayesinde lensime bişey olmadı ama filtrem tuz buz oldu zor çıkardık..

1 aydır filtresiz kullanıyorum en yakın zamanda tekrar alıcam..

yorumlarınız için teşekkürler..birde fotolarım hakkkında yorum yaparsanız blogumdaki sevinirim.acemi olarak beğenecekmisiniz..

ÖRNEK LİNKİM

buradan bakabilirsiniz

#meloilo' tarafından 30.08.2009 10:29:07 tarihinde düzenlendi.

#meloilo' tarafından 30.08.2009 10:30:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ağustos 2009, 10:24 - İp: 85.***.**6.17