nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

Dslr Alım E-500 mü K100d Mi?

Bir yılı aşkın bir süredir s2 kullanıyorum.artık dslr geçmeye karar verdim.ancak pentax k100d ve olympus E-500 arasında kaldım.tecrübeli arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum.

Tarih: 16 Şubat 2007, 13:39 - İp: 88.***.**4.178
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Öncelikle forumda daha önce açılmış konuları bir okumak zahmetine girdiniz mi acaba bunu sormak istiyorum..
Eğer kendinizce bir araştırma yaptı iseniz, size göre iki makinenin eksiklerini avantajlarını özetten sıralasanız. Kendi koşullarınızı ve ilgi alanınızı yazsanız daha iyi olmaz mı?
Armut piş ağzıma düş diyorsanız K100d diyorum.. sizde niyesini nasılını sormazsınız sanırım.
hayırlı olsun şimdiden

Tarih: 16 Şubat 2007, 13:45 - İp: 85.***.**8.111
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

evet syn rokomet forumdaki konuları okudum defalarca ve pc ile düzeltilmiş fotolarıda gördüm.ona bakarsanız kötü fotoğraf makinası bulamıyorum.hepsinin harika fotoğrafları var.
ben gerçekten bu iki fotoğraf makinasını tecrübe etmiş arkadaşlara danışmak amacıyla bu formu açtım.
ayrıca amatörce fotoğrafla uğraşan arkadaşlar içinde sadece manzara çekicem deyip ölünceye manzara çeken arkadaş var mı merak ediyorum.anlayamadım sizi!

Tarih: 16 Şubat 2007, 13:58 - İp: 88.***.**4.178
onca80
onca80 (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili rokomet cevabını fazlaca haddini aşmış buldum.Arkadaşa yardım etmek için ne beklentiler içerisinde olduğunu sorabiliriz elbet.Ama git önce öbür forumları oku.Ne bu böyle armut piş ağzıma düş. tarzı yaklaşımınızı çok kırıcı buldum.Cevap yazmak size zor geldiyse böyle bir zorunluluğunuz yok. Birilerine yardım etmek amacınız varsa daha saygılı olmlısınız diye düşünüyorum.Saygılar. Bu arada konunun amacını aşıp arkadaşa yardım etmesini önlememek için eğer doğarsa cevap hakkımı buradan kullanmayacağımı da iletmek isterim. Sana kolay gelsin nicolayy. inşallah istediğin gibi bir makina alabilirsin.

Tarih: 16 Şubat 2007, 14:08 - İp: 88.***.**2.108
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

sağol onca80.

Tarih: 16 Şubat 2007, 14:10 - İp: 88.***.**4.178
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sakin olalım lütfen

nicolayy, objektife yatırım yapacak mısınız?yani makineyi kit lensle mi kullanacaksınız, yoksa objektif de alabilirim mi diyorsunuz?

e500 alırsanız çok sınırlı kalacaksınız objektif konusunda.k100d oldukça güzel bir makine bu arada. bence onu tercih edin.

Tarih: 16 Şubat 2007, 14:13 - İp: 88.***.**2.145
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim buffalo.lens şimdi olmasa da mutlaka alınacak tabiikide.ama şimdi kit objektifle kullanacağım.bende de k100d ağır basıyor ama E 500 kafamı kurcaladı.fiyat olarak k100d ile aynılar.
bir de uzun bir zaman makina değiştiremiyecek olmam kararsızlığımı arttırıyor.

Tarih: 16 Şubat 2007, 14:19 - İp: 88.***.**4.178
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

K100D kesınlıkle bence fiyat performans acısından cok basarılı bır makıne kesınlıkle pısman olmazsın

Tarih: 16 Şubat 2007, 14:24 - İp: 81.***.**6.88
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Bu makinelerden K100d incelmesini yaptım. www.fotoseli.com adlı sitemde daha detaylı bilgi bulabilirsin. En azından sana şunu garanti edebilirimki, ordaki fotoların hiçbirinde PS müdahalesi yok, makineden çıktıkları orjinal halleri ile yükledim. Belki senin için bir referans olabilir.

Her cihazın eksisi ve artıları var. K100D artıları daha fazla olan bir cihaz. Satış fiyatınıda göz önünne aldığımızda tavsiye edebileceğim bir ürün. E-500 ü inceleme şansım olmadığı için hakkında yorum yapamıyorum. İlerleyen zamanda onuda inceleyebilirim.

Tarih: 16 Şubat 2007, 14:47 - İp: 212.***.**0.50
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aynı konu bırdaha acılmıs oldugu için ve bende bu konuyu o konu sandıgım ıcın rokomet boyle davranmıs olabılır..haklılık payı yok degil..aynı seyler daha dun baska bır konuda yıne aynı iki makina için yazıldı..birazcık arastırmak cokta zor degil..enazından bu sayfayı acıp yukardan asagıya baslıklara bakılabılırdı..tavır sert olabilir ama haksız degil...

makinalara gelince k100d bence daha iyi bir secim..oldukca guzel bir makina ve e500den eksigi yok..e500de 2x fokal var..sensoru kucuk ve bana gore baslıbasına karar etkeni..tıtreşim engelleme ozelliği e500de yok ama toz temizleme var ikisindede..objektif sıkıntısıda var tabiki e500un..pentax daha iyi bir secim olacaktır..şimdiden hayırlı olsun

Tarih: 16 Şubat 2007, 16:20 - İp: 193.***.**3.145
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

olympus'un kit lensleri 14mm ten başlıyor. eğer çok geniş açılarla çalışmayacaksak önemli bir sorun değil bence.yani 17-70 standart lenslerle hemen hemen aynı geniş açıyı verecektir olmypus.
geniş açıya ihtiyacımız varsa olympus un, klasik 10-20 lerle yakın fiyata satılan bir objektifi var.

Tarih: 16 Şubat 2007, 18:11 - İp: 88.***.**1.76