buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Dpreviewden Makiana Karşılaştırmaları

Aşağıda değişik makinaların yuksek isoda ve düşükm isoda dpreviewdan alınma karşılaştırmaları var yuksek ıso başarısı olduğu söylenen bazı makinaların olympusla farkıana bir bakmak lazım bence iso başarısı nedir acaba netlik nedir!!

Tarih: 19 Haziran 2012, 14:12 - İp: 88.***.**7.19
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

yapmayın beyler, olympus tahriki yapmayın bana, şimdi gidip çocukların elinden çekip alıcam makinayı, üzülecek garipler...

yada EM-5 mi alsam, geçenlerde 12-60 ile 1300 dolar diyen biri vardı sanki...

Tarih: 19 Haziran 2012, 15:31 - İp: 94.***.**6.20
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Kafana yattıysa al bence çocukları üzme

Tarih: 19 Haziran 2012, 15:52 - İp: 78.***.**9.62
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

(Sn) Buzlucam (bey);
(Malum forumlarda mesafeyi korumak için artık, rumuzların başına, aradaki mesafeyi koruyacak, saygı ifadelerinden eklemek gerekiyor)

Bu makinanın sensörü dünyanın en iyi 10 sensörü arasında değil.
İncelemedeki lenste dünyanın en iyi 10 lensinden biri değil.

Bize gözle görülen, fotoğraf, detay, noise kalitesi göstereceğine, makinanın dünya sıralamasındaki yerini söyle veya söyleyen bir site linki ver.

O zaman bu makina iyimiş deriz, alırız

Böyle fotoğraf, noise, detay, renk kalitesine bakılarak makinamı alınır. Bize bilimsel gerçekleri göster.

Bu makinayı, bu markayı ne alan, ne satan varki , DXO makina çıkalı neredeyse 3 ay olmuş, incelemeye bile değer bulmamış

Ben bu makinayı almayı düşünüyorum, ama DXO nun incelemesini bekliyorum. İnceleme yapıldıktan sonra İlk 10 içinde yer alırsa alacağım, yoksa almayacağım

#turk' tarafından 19.06.2012 19:51:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2012, 19:41 - İp: 78.***.**0.57
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

İlk 10 içinde yer alırsa alacağım, yoksa almayacağım

ben de beklemeye aldım, önce listeye girsin...

-------------------------------------------------------

ek: dslr teknik'te en üstteki konu silindi mi, yoksa bana mı öyle geliyor?..

#baberti' tarafından 19.06.2012 20:07:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2012, 19:57 - İp: 94.***.**6.20
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Böyle fotoğraf, noise, detay, renk kalitesine bakılarak makinamı alınır. Bize bilimsel gerçekleri göster.

turk hocam bundan sonra Canon'un yanından geçmem. O meşhur listede bitane Canon yok. Napayım ben Canon'u. Hatta zengin olsam Orta format Hassel bile almam. Giderim paşalar gibi d800 alırım

Noise, detay falan hikaye. Sensör 1500 beygir gücünde tork üretebiliyorsa iş tamamdır.

baberti hocam teknik üst konu duruyor yerinde Haklısın ilk 10'da değilse olympus alınmaz.

Tarih: 19 Haziran 2012, 20:38 - İp: 78.***.**2.119
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

baberti hocam teknik üst konu duruyor yerinde

puskas, en üstteki konuda bugün ( 19 haz.) tarihli cevap vardı, ya konu yada cevap silinmiş gibi...

Tarih: 19 Haziran 2012, 20:50 - İp: 94.***.**6.20
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

)
Turk benim için farketmez kardesim ister Sn ekle ister buzlucam de ben bunları aşalı çok oldu ben önce içeriğe bakarım... Valla dostum şimdi diğerlerini kızdırmayalım nispet olsun diye bu örnekleri koymuş gibi olacağız...

Tarih: 19 Haziran 2012, 20:51 - İp: 78.***.**3.191
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

puskas, en üstteki konuda bugün ( 19 haz.) tarihli cevap vardı, ya konu yada cevap silinmiş gibi...

hocam walla konu duruyorda fdiker bi açıklama yazmış konuyla alakası olmayan mesajlar silinecektir diye.. (19 haz) tarihli bir mesaj göremedim.

Tarih: 19 Haziran 2012, 20:55 - İp: 78.***.**2.119
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

ben yanılıyor olabilirim tabii, ama gündüz dslr teknik öyle aklımda kalmış...nihayetinde yolun yarısını geçeli 10 yıl oldu, hafızam da iyi değildir zaten...neyse unuttum gitti, hatta konu neydi?..

Tarih: 19 Haziran 2012, 21:02 - İp: 94.***.**6.20
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Buzlucam farkındayım...

Hocam Olympus bu sensörde iyi iş çıkartmışa benziyor.
Bu güne kadar apsc sensörler farklı markalarda olsa birbirine yakın kalite sunuyordu. Olympus bu sensöründe eş değer sensör becerilerine göre olumlu anlamda epey fark oluşmuş. Dpreviewdeki incelemeyi zaten görmüştüm. Makina piyasada yaygınlaşınca, kullanıcı örnekleride net e düşer.

Taşıması kolay, yağmura, toza dayanıklı gövde ve objektif, uygun fiyat...
Kullanıcı yorum ve fotoğraflarıda incelemelerdeki gibi başarılı olursa bu makina çok iyi bir seçenek olacak.

Amerikada gövde fiyatı 999 dolar. Bu yakında 800 lü rakamlara iner diye düşünüyorum. 14-42 kit lens te ortalamanın üzerinde performans sunuyor.

Tarih: 19 Haziran 2012, 21:21 - İp: 78.***.**0.57