fotosefo
fotosefo (üye)
İstanbul / Amatör

Distortionsuz Makine Tavsiye

merhaba arkadaşlar;

ben distortionsuz foto makinesi istiyorum. Distortion arızasını sevmiyorum.
Limit ortalama 500 tl gibi bir limitim var.

yarı prof olur pro olur farketmez.

ama diyorsanız 500 tl ye bulamazsın 700 olur 600 olur, ama 1000 tl yi aşmasın.

eski foto makinemi çöpe attım. o kadar iğrenç fotolar çekiyorduki, çok bombele çekiyordu. MArkası Samsun pl 20 gibi birşeydi. 300 tl ye almıştım.

Lütfen bana distortionsuz makine önerirmisiniz ? yada distortion yok denecek kadar az olsun. hiç olmasa iyi olur.

Tarih: 10 Haziran 2014, 05:14 - İp: 95.***.**9.36
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

GİBİ LENS YAPISINA GÖRE DEĞİŞEN DİSTORSİYONLAR...

Tarih: 14 Haziran 2014, 00:58 - İp: 78.***.**1.219
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

''Çokda profosyonel olsun istemiyorum Yarı profosyonel olabilir''

Yazmış olduğun makinelerin hepsi yarı acemi,sonra bu makineler çok hafif kalmasın.

Tarih: 14 Haziran 2014, 06:06 - İp: 91.***.**4.100
fotosefo
fotosefo (üye)
İstanbul / Amatör

sfkbay, git teknosa gold bimex vatan gibi bilgisayar satış sitelerine bak, fujifilm finepix için yarı prof. falan denilmiş. bende fazla bilmiyorum... yarı acemiyide şimdi senden duyuyorum.

http://www.gold.com.tr/yari-profesyonel-fotograf-makinesi_l

şimdi o yazdığım makinelerden hangisi alınır ?

bu arada buzlucam saolasın hocam

Rectilinear Lens en ucuz hangi makinede bulunur ? YADA bildiğiniz birşeyler varsa yazarsanız sevinirim. manuel olarak yani üzerinde en düzgün lensli makine hangisidir ?

yukarıda yazdığım makinelerden hangisini öneriyorsun hocam ?

#fotosefo' tarafından 14.06.2014 08:41:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Haziran 2014, 07:44 - İp: 95.***.**3.145
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Birileri bu makineler için yarı proff diye atıp tutarken,benim gerçekleri söylemem sanırım sizde hayal kırıklığı yaratmış.Benim bu güne kadar gezmediğim tekno market kalmadı.Yeni çıkan ürünleri de internet‘ten ve şansım varsa yakından incelemeye çalışırım.

Şimdi bu 300-500-800 TL’lık makineler yarı proff. sınıfına giriyorsa 3000-5000-10000-15000 TL’lık makineler hangi sınıfa giriyor?Bu makineleri bu sınıfa koyanlar Türkiye de bilinçiz tüketiciyi hedef alarak kandırma yöntemine gidiyorlar.Yanlış anlamayın siz ve sizin gibi müşterilere MP,şu kadar optik zoom,iso gibi değerleri söyleyerek kandırmaya çalışıyorlar ve başarılı oluyorlar.O çok bilmiş tekno market satıcılarına bir kaç tane kompak veya DSLR like makinelerin sensör boyutlarını sorun bakalım cevap verebiliyorlar mı?O arkadaşlara ezberletilmiş bir kaç kelime söylemeleri ve müşterileri bu şekilde ikna edebilecekleri satış politikası firmalar tarafından hedef alınmıştır.

Dpreview sitesinde bu makineler için DSLR like (bridge) tabiri kullanılır.Like burada DSLR görünümünde,bridge de bildiğin gibi köprü anlamındadır yani kompak ile DSLR arasında bir geçiş gibi,demek istedğim bu sitede veya buna benzer bir kaç ciddi sitede bu makineler için yarı proof.diye bir tabir kullanılmamaktadır ama ülkemizde malesef bu yarı proff.benzetmesini hemen yapıştırıyoruz.

Şunuda belirtmek isterim kimseye kolay kolay makine tavsiyesinde bulunmayan birisiyim,ağırlıklı olarak teknik konularda yazmaya çalışıyorum.Ama yazdıklarının içerisinde kendime alacak olsam Canon SX510 modelini alırdım.

Tarih: 15 Haziran 2014, 06:32 - İp: 91.***.**4.100