saliherkmen
saliherkmen (üye)
İstanbul / Amatör

Deklanşöre Bastığım Anı Çeken Dslr Varmı

merhaba

eskiden manuel (filmli) makine kullanıyordum ve böyle bir sorunum yoktu , şöyle ki dslr makineler ile faaliyet fotoğrafları çektiğim esnalarda anında fotoğraf çekmem gerekiyor , özellikle iki kişi tokalaşırkan veya herhangi bir mimik hareketini yaparken 1 veya yarım saniye geç kaldığı için anı kaçırıyorum hep. buna uygun makine varmı ?

Tarih: 6 Haziran 2012, 12:59 - İp: 212.***.**8.171
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

tüm slr ler bunu yapar ...en ucuzları dahi..seçin beğenin alın ..

Tarih: 6 Haziran 2012, 13:58 - İp: 88.***.**4.24
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

kompakt dijital makinaların deklanşör tepkileri yavaştır...bende de vardı aynı sorun, hallettim...

nasıl mı?..

makinayı sattım...

Tarih: 6 Haziran 2012, 15:04 - İp: 94.***.**6.214
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Bu sorunu yüksek enstantane ile çekim yaparak ve makinayı seri çekim moduna alarak aşabilirsiniz.

Tarih: 6 Haziran 2012, 17:42 - İp: 92.***.**3.11
sabuncu
sabuncu (üye)
İstanbul / Meraklı

makineni Manual moduna lensi ManuelFocus moduna al sorunun çözülür şak diye basar şuk diye çekersin. ama ışığı nası ayarlarsın netliği nasıl ayarlarsın o sana kalmış

Tarih: 6 Haziran 2012, 18:11 - İp: 83.***.**7.179
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu sorunu yüksek enstantane ile çekim yaparak ve makinayı seri çekim moduna alarak aşabilirsiniz.

ercan bey,
kompakt makinalarda deklanşöre basmanızla çekmesi arasında biraz zaman farkı vardır...sanırım üyenin sorunu bu, yani deklanşöre bastıktan sonraki işlem süresiyle ilgili...dslr'lerde böyle bir sorun yoktur, dolayısıyla öneriniz bu soruna çözüm olmaz...

Tarih: 6 Haziran 2012, 18:17 - İp: 94.***.**6.214
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Baberti; Ben nikon 5000 kullanıyorum. Bu ayarı yapmazsan sıkıntı oluyor. Pozisyonu kaçırıyorsun. Ben çok denedim.

Tarih: 6 Haziran 2012, 18:34 - İp: 92.***.**3.11
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Uc ana sebep var:
- Deklansor gecikme suresi
- Aletin AF yapmaya calismasi
- Lenste IS/VR/OS sisteminin acik olmasi (bu durumda deklansor gecikmesi artiyor)
En basit cozum lensi manuale alip IS/VR/OS'yi kapatmak. Bu durumda tek sorun makinenin deklansor gecikmesi kalir.

Tarih: 6 Haziran 2012, 19:32 - İp: 116.***.**4.15
  • 1