designer06
designer06 (üye)
Ankara / Amatör

Dadanagast’a... Ve Uzman Arkadaşlara...

makineler konusunda çeşit çoğaldıkça seçim de zorlaşıyor..

en iyisi sizin gibi (ve diğer bazi arkadaşlarin) epey araştirmiş olanlardan kullandiğiniz en profesyonele yakin makinaniz ve lensinizin modelini öğrensem ona göre bir seçim yapsam diyorum...ne dersiniz?

Yardiminizi esirgemezseniz tabi.

yanitlariniz icin simdiden tesekkurler

ışığınız bol olsun.

#designer06' tarafından 19.01.2006 15:26:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ocak 2006, 14:23 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar designer..

en profesyonele yakin derken neyi kastediyorsun? butcen ne kadar? hangi makineleri simdiye kadar inceledin? hangi makineler aklina daha cok yatti? hangi lensler? nerede kullanacaksin?
....
benden kat ve kat tecrubeli insanlar var forumda.. benim tecrubem cok kisitli..
o arkadaslarimiz da yardim ederlerse, sana uygun olan makineyi tesbit ederiz hep birlikte..

Tarih: 19 Ocak 2006, 14:29 - İp: 62.***.**2.10
designer06
designer06 (üye)
Ankara / Amatör

rightly

reklam fotoğraflarımda ve (ank'da eski bir minolta ile cektigim fotolari sergilemistim,ama modeli eskiydi epey) yine serginebilecek kalitede fotolar cekebileceğim.

Konica Minolta Dynax 5D
OLYMPUS C-770 UZ
Nikon F55, D70s, D200,Coolpix 8800
Fuji FinePix S9000-S9500
sony
canon EOS 350D

lens için
tamron-sigma-nikon-canon
f 2 veya f2-8
18-50 yada 18-70

ışık için duya bağlanan flaş almayı düşünüyorum.bir de minik şemsiyeler

en uygun olarak düşündüğüm konica minolta Dynax 5D ya da nikon D70s var ama yine de kararsizim...

yardimci olursanız çok sevineceğim.

bütçe konusu ise 2 milyar civarında.ancak 3 milyarada güzel bir ekipman bulursam paramı biriktirip onu alacağım çünkü şu an için beni epeyce idare edecek bir makinaya ihtiyacım var.

bir çözüm bulabilmek umuduyla yanıtlarınızı bekliyorum.
teşekkürler.

#designer06' tarafyndan 19.01.2006 15:05:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ocak 2006, 15:04 - İp: 85.***.**5.73
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yarim saat boyunca mesaj yazdim ama gitmedi ve yazdigim hersey silindi..

..
designer,
reklamcilikla ugrastigin icin yuksek megapixelli makinenin faydasi olacaktir diye dusunuyorum..
soylediklerinin arasinda en iyi makine tabii ki nikon d200.. (bana gore..)
ama butcen dahilinde olmayacak gibi gorunuyor.. cunku en fazla 3 milyar ayiriyorsun..
ayrica o parayla bir de lens almalisin.. ki alacagin lensin aperture degerinin f/2 veya f/2.8 olmasini istiyorsun..
.........
konica konusunda ise beklemen gerekecek.. cunku konica siliniyor.. sony almis tum haklarini.. artik konica yerine sony uretecekmis..
o yuzden konica makine almak icin biraz erken.. ama 3-4 ay sonrasinda sony marka dslr alma sansin olabilecek..
...................
ben senin yerinde olsaydim, 350D alirdim.. harika bir dslr..
..uzerine de sigma 18-50 f/2.8 objektif..
bu objektifin fiyati canon ve nikon objektiflerle karsilastirilmayacak kadar ucuz.. ama kalite manasinda degil.. cok harika bir optik.. ve senin tam istedigin ozellikte olan bir lens..
......
tabii ki d70s de olabilir..
secim senin..
bence 350D ve sigma 18-50 f/2.8..

Tarih: 19 Ocak 2006, 16:30 - İp: 62.***.**2.10
designer06
designer06 (üye)
Ankara / Amatör

gerçi muhakkak bilirsin de o durumlara karşılık yollamadan önce ctrl+c yapsan faydalı olabilir naçizane

olympus ve fujiyi sildim o halde seçenekler azaldı

sanırım lenste sigma alacağım .

bir de gerci konuyla ilgisi yok ama sanırım yurtdışında imişsin ispanya'yı nasıl bilirsin? yada bilirmisin
yaşam ucuzmu

doktoram bitmeden araştırmam için bu yıl içinde yada 2007 başında gitmeyi düşünüyorum inşallah

Tarih: 19 Ocak 2006, 17:26 - İp: 85.***.**8.198
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

her zaman ctrl-c yaparim da unuttum bu sefer designer..
..
neyse..
..............
ispanyaya hic gitmedim designer.. ben ingilteredeyim.. burasi dersen, korkunc pahali diyebilirim..
en azindan yurtdisindan gelenler icin..

surasi bir gercek ki yasam hicbiryerde ucuz degil.. buyuk sehirlerden birinde kalmayacaksan, cok daha ucuza gecinebilecegini soyleyebiliriz..
ama mesela burada, bir londraya falan gidersen, bir gunde, bir dslr parasi bile harcayabiliyorsun..

Tarih: 19 Ocak 2006, 19:41 - İp: 62.***.**2.10
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

merhaba.
bir hafta onbeş gün içerisinde KM maxxum 7d fiyatlarının daha da düşmesini bekliyorum. sen de o an bir 7d düşürebilirsen, veya paniklemiş bir kullanıcıdan ikinci el alabilirsen kaçırma derim. ilk çıktığında canon 20d den 100 dolar daha pahalı olan ve negatif etken olarak da neredeyse sadece onun görüldüğü bir makine bu. gayet profesyonel bir makine. hatta 600mm f:4 G lenslerin takıldığı bir makine. idi en azından

ben kendime ikinci bir body almayı bile düşünüyorum iyi bir fiyata bulursam. aman yayma.

lens olarak da aynı durum geçerli bir süreliğine iyi lensler düşme ihtimali var. benim gözlerim dört açık.

sigma lenslerle minoltada hayal kırıklığı yaşadım ben. ama 18-50 2.8 gerçekten iyi bir menzil ve apertür. düşünülebilir. ben de düşünüyorum. ama kullanmadan alacağım bir lens değil.

Minolta 28:2
Minolta 35:2 ve 1.4 G
efsane lenslerdir. (28:2 ve 35:2 kullandım)

normalde bu range içerisinde pek bulunmayan image stabilization da minolta AS ile birlikte gerçekleşince az ışıktan kesinlikle korkmana gerek kalmayacak. 3200 isoda bile kullanılabilir görüntüler alınabildiğini de belirtmeliyim.

canon her zaman için iyi bir tercihtir. problem olursa satması da kolaydır.

sevgiler.

Tarih: 20 Ocak 2006, 01:27 - İp: 85.***.**3.157
hugurlu
hugurlu (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

350 D ve 17-85 lens al... ayırdığın bütçeye en uygun çözüm. 17-85 2005 yılının en iyi walkaround - midrange çekim lensi. Burada bir fotoğrafçı arkadaşa tavsiye ettim 20d ve 17-85 olarak kullanıyor ve stüdyo çekimi yapıyor. gayet memnun ve bütçelerede uygun. peşin alacak olursan erkayalardan daha da uygun alma konusunda yardımcı olabilirim.

Karar senin

Tarih: 20 Ocak 2006, 14:28 - İp: 85.***.**0.52
designer06
designer06 (üye)
Ankara / Amatör

omerbey üstadım yorumlarını hep takip ediyorum,
kullandigin makina ve tercihlerini belirttigin icin tesekkurler.

dediğin gibi KM 7d mükemmel bir makine.
KM 7d'ye eşdeğer canon,nikon,sony modeli hangisidir?
bunlar arasından KM en tercih edilebilir olanı sizce de değilmi?

lenste tercihimi minoltadan yana değiştiriyorum.
Minolta 28:2
Minolta 35:2 ve 1.4 G'den hangisini almami önerirsin?

varol üstad.

Tarih: 20 Ocak 2006, 14:37 - İp: 85.***.**5.54
designer06
designer06 (üye)
Ankara / Amatör

ugurlu arkadaşım çok teşekkürler

peki 17-85 lenste hangi markayı önerirsin?
350D ile 20D'nin fiyat performans farkını nasıl bilirsin?

çok sağol evet karar verdiğimde peşin almayı düşünüyorum tekrar size dönerim yardımınızı beklerim

sağol

Tarih: 20 Ocak 2006, 14:45 - İp: 85.***.**5.54
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

estağfurullah üstad değilim.
KM 7d nin tam olarak rakibi olan model Canon 20D dir. D70 aşağısında D200 de biraz yukarısında. Tabii genel kriterlere göre konuşuyorum.

Ben 35:2 almanı tavsiye ederim. Fiyat performans açısından.
O lenslerden bulabilirsen bana da haber verirsen sevinirim.

Bir de AF yazısının üstte olup olmadığına da dikkat et bulursan. Yani
AF 35 mi AF
35 mi ona bi bak.

Kolay gelsin.

Tarih: 20 Ocak 2006, 16:24 - İp: 85.***.**3.157