ba
ba (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Dadanagast’a

Sevgili Dada,

biz başka bir işe el atalım diyorum.

Dada,bir insanın yorum yaparken kullanması gereken kelimeliri o kadar itinayla seçiyor ki, hayran kalmamak elden değil,

herşeyi artı ve eksileriyle değerlendiriyor... kararı okuyanın kendisine bırakıyor...

Benim ilk önerim, Dada'ya büyük bir ÜNVAN arkadaşlar. Böylece emeğini ONURE etmiş oluruz.

İkincisi sevgili Dada,
Neden bizlerde TEST bölümü açmıyoruz.
Bunu bir STANDARDA kavuşturup, herkesin rahatlıkla TEST fotoğrafı yollayabileceği bir yer. Böylece örneğin Makina ya da Objektiv almak isteyenlere daha çok yardımcı olunur..

Ne dersiniz

Tarih: 24 Aralık 2005, 12:15 - İp: yok
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

evet dadanagast a dük ünvanı verilsin forum ve manzara fotoları dükalığı dadanagastın olsun, makro dükalığı pazarbey, oguz ve tamron arasında paylaştırılsın. Hayvan fotoları kontluğu demirkaya ya ve bilimum bu işle uğraşan arkadaşlara verilsin. Geri kalan herkes serf olsun toprakları işlesin hizmet etsin. Dadanagast ingilteredeydi bir de kraliçe çağırtır sir ünvanı verir walla hem de reklamı olur bbc de sitenin.

Tarih: 24 Aralık 2005, 14:56 - İp: 85.***.**1.183
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar ba..
oncelikle guzel sozlerin icin cok tesekkur ederim..
..unvan olarak, bana "7x24 online uye" sifatini verdiler sagolsunlar.. her ne kadar oyle birsey olmamasina ragmen..
...........
ba, bence de bir test bolumunun olmasi cok iyi olurdu..
ama test fotograflarinin yayinlanabilmesi icin fdiker'i kandirmamiz gerekiyor..
galeri bolumunde, makine ismine gore aratma opsiyonu mevcut, ama 800x800 pixellik bir fotografdan makine hakkinda bilgi edinebilmesi cok zor tabii ki..
sanirim tek sorun yer kaplamasi olurdu fotograflarin..cunku orijinal jpeglerin buyuklukleri 3-4 mb kadar olabiliyorlar..
ayrica, hadi diyelim ki kabul edildi, kimler fotograflari gonderecek sorunu baslardi bana gore.. sen gonderebiliyorsun, ben niye gonderemiyorum diyebilirdi bazilari.. ondan sonra karmasa buyurdu gibime geliyor..
...
ama bunlardan once, mesela, benim de onerisini getirdigim gibi bir "anket" bolumu acilabilir ve insanlar, o mu su mu bu mu seklindeki cevaplardan, birine tiklayarak, destekledikleri artik herneyse onun, yuzdesini yukseltebilirler.. bu da mesela, bir makine alacak olanlara hizli fikir verirdi..(veya objektif..vs..)
bilmiyorum sen nasil dusunursun bu konuda?

#dadanagast' tarafyndan 24.12.2005 17:56:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Aralık 2005, 17:55 - İp: 62.***.**2.10
ba
ba (üye)

Bu işler bizleri aşıyor diyorsun dada,
Ne yapalım,bizlerde bekleriz artık.
Ama senin önerinde çok iyi, çok da zahmetli değil.
Peki bunun muhatapları kim acaba, bizleri duyabiliyorlar mı?

Bir ses versinler, diğer arkadaşların düşüncelerini de öğrenelim, en azından bu öneriyi desteklesinler ki, gerçekleşme olanağı olsun.

Tarih: 25 Aralık 2005, 02:40 - İp: 85.***.**9.143
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

yapıcı önerilere " hep destek.... tam destek...."

engin

Tarih: 25 Aralık 2005, 09:23 - İp: 81.***.**0.227
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

iste engin abi'den destek gelmis bile..
..
bunun muhatabi fdiker.. ki sitenin de sahibi kendisi..
..insallah gorur bu konuyu ve cevaplar..
sanirim bu konu "oneri ve gorusleriniz" bolumunde acilmis olsaydi cok daha iyi olurdu ba.. cunku fdiker'i ilgilendiren bircok konu oldugundan orada, fdiker'in bakmasi da gecikmiyor.. istersen konuyu oraya tasiyalim, ne dersin?

Tarih: 25 Aralık 2005, 12:43 - İp: 62.***.**2.10
ba
ba (üye)

Tamam Dada, istekler bölümüne taşıyalım...
bunu sen yaparsan daha iyi olur sanırım
engin abi'de desteğini devam ettirsin...
haydi hayırlısı

Tarih: 25 Aralık 2005, 14:24 - İp: 217.***.**2.67
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba;
dada madem ingilterede yasiyorsun seni SIR yaptim...hadi git muhasebeye avans versinler sana...
....
saka bi tarafa sevgili ba;
onerin guzel..bence cok iyi olur..hem dpreview.com dan da yararlanılablir,ordaki metinler turkceye cevrilerek bizlerinde cektigi resimler lede guzel bir test platformu olusturulabilir...
saygilar,kolay gelsin herkse...

Tarih: 25 Aralık 2005, 16:51 - İp: 81.***.**4.187
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

emre, beni sir yapalim gercekten de..
...
ba, konuyu actim..

iste adresi..

Tarih: 25 Aralık 2005, 22:05 - İp: 62.***.**2.10
edemirci
edemirci (üye)
Denizli / Profesyonel Fotoğrafçı

Yakışır.....

Tarih: 17 Ocak 2006, 12:57 - İp: 193.***.**2.248
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fdiker'in bazi girisimleri var.. bakalim yakinda hayata gececekler insallah..

Tarih: 17 Ocak 2006, 20:28 - İp: 62.***.**2.10
  • 1