serac
serac (üye)
İstanbul / Amatör

D90 Yerıne Hangı Makına Önerirsiniz

Merhaba,

D90 almayı düsünüyordum. Ama okadar para vermemeye karar verdim. Onun yerine 1 tane fazladan lens alırım diye düşünüyorum.

Sizce D90 kalıtesıne yakın aldıgımda D90 nı cok fazla aratmayacak onerebılecegınız makına varmı.
D80 nasıl. Veya Canon 500D.

Tarih: 8 Ağustos 2010, 14:47 - İp: 94.***.**3.51
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

Size önerim şu: O kadar parayı verin ve o makineyi alın. Daha az para vermek istiyorsanızda yine o makinenin yurtdışı olanını yada 2. elini alın. D90 benim şahsen kullandığım ve kullandıkçada tabiri caizse aşığı olduğum bir makine.

D90+ 18-105 yada 18-200vrII çok iyi bir ekipman oluşturur paranız artarsa + olarak 50mmf1.8D alın portre için.

Ama yok ben DSLR ye kıyıp videoda çekeceğim derseniz o zaman ya Nİkon D3100 veye D5100 yada Canon 550D yada 600D alın. Yok video önemli değil kaliteli olsun iyi resim çeksin yeter diyorsanız o zaman bu paragrafı hiç yazmamışım sayın ve bir önceki D90 paragrafına yoğunlaşın. Selamlar.

#smaler' tarafından 02.09.2011 17:11:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2011, 19:37 - İp: 88.***.**6.234
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Geceleri (az ışıklı ortam diyelim) fotoğraf çekebilmek, kaldı ki başarılı sonuçlar elde edebilmek başlıbaşına ayrı bir iş zaten. Tripodla çekebiliyor tripodsuz çekemiyor olmanız da bunu göstermez mi? Tabii ki bir kursa gidip kendinizi geliştirmenizde fayda var, ancak bunun kursla bir ilgisi yok. Harici aydınlatma kullanmadan (Flaş yada başka bir ışık kaynağı) gece çekim yapacaksanız tek çare uzun pozlama yapmak yani tripod (ya da başka bir sabitleme yöntemi) kullanmadan bunu yapamazsınız. Ha makine üzerindeki dahili Flaş yetersiz geliyor ise bir tepe flaşı alırsınız size daha sağlıklı ölçüm daha dengeli ve kapsamlı aydınlatma anlamında yararı olur. Ama gece bir istanbul silüeti çekeceğim diyorsanız tek yok tripod yani sabitlemektir.

Tarih: 6 Haziran 2011, 18:53 - İp: 62.***.**2.1