mehmetozgurak
mehmetozgurak (üye)
Sakarya / Doğa Fotoğrafçısı

D90 mı Eos 450 Mi

Başlangıç olarak iki makina arasında kaldım.Açıkçası D90 alıp uzun süre kullanmak istiyorum.Birde Canonu da övüyorlar.Yardımcı olursanız sevinir...

Tarih: 29 Haziran 2010, 21:02 - İp: 78.***.**8.224
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

ben de iki makine arasında kalmıştım. fotoğraf kalitesi adına d90 ın 450d den fazlasını vermeyeceğini düşünerek (en azından farkedilir düzeyde vermeyecek, 450d nin kalitesi de beklentilerimi fazlasıyla karşılayacak düşüncesiyle) 450d yi tercih ettim. hem body ucuz, hem lensleri ucuz. aradaki fiyat farkına lens alınabilir.

Tarih: 29 Haziran 2010, 21:30 - İp: 78.***.**9.116
mehmetozgurak
mehmetozgurak (üye)

Evet mantıklı yaklaşım..D90 da yapılan değişiklikler vizörden anında görülebiliyor mu?

Tarih: 29 Haziran 2010, 22:23 - İp: 88.***.**1.48
m.deniz
m.deniz (üye)
Bursa / Amatör

550d kullanıcısıyım ben bile pişmanım keşke 450d alsaydım hatta abartıyım keşke bir 350d alsaydım 35 yıllık fotğrafçı olan değerli bir büyüğüm var sergisine gittim enfes ve 350d ile çekilmiş kısaca iş en fazla vizörden bakanda bitiyor.350d alıp üstünede lens yatırımı yapardım o yüzden d90 d80 550d 500d inanın hiç farketmez bende alırken çok telaşını yaşadım ama şuanda söylüyorum ya çok pişmanım 2milyar para verdim 18-55le takılıyoruz işte kim istemez bi sigma 10-20

Tarih: 30 Haziran 2010, 13:30 - İp: 88.***.**0.158
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yeni makinalari savunmak istemem ama her zaman eskilerine gore iyi olan bir taraflari vardir.Ben inan yeni meraklisi deli biri degilim ki elimde hala film makinalar var ve kullaniyorum.Sadece bazi uc noktalarda yeniler tabiki daha iyi performans degerlerine sahipler.Videoya falan koy gitsin kistasa bile sokmuyorum ancak,yeni islemci,yeni sensor,daha iyi dinamik alan,ISO kalitesi falan bunlarin hepsi yenilenen makinalarda hep daha iyiye gidiyor acikcasi.Eski makinalar sadece bu tarz performans degerlerine ihtiyac duyulmayan cekimlerde herhangi bir eksiklik hissettirmezler ve sahibine yillarca cok guzel isler cikartabilirler.Zaten makinan ve lensini taniyarak kazandigin yillarin tecrubesi fotograflara mutlaka yansiyacaktir.Bazilarini cok iyi biliyorum ne cikarsa hemen atlayan tipleri ve bu arkadaslar daha elindeki aleti dogru duzgun kullanamadan ve hakkini veremeden hooop yeni model cikti alayim mantigi ile kic yaristirmaktan baska bisey yapmiyorlar ve fotograf cekmenin zevkine vardiklarinada inanmiyorum acikcasi.Iyi fotografci makinasina asik olur,onu besler,anlamaya calisir ve sabir ile gecen birlikteliklerinden guzel meyveler dunyaya getirilir...Durum aynen boyle.Yanliz puf nokta once dogru esi secmektir.Sonra dunyaniz kararmasin!!!

#ozansan' tarafından 30.06.2010 16:56:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2010, 16:43 - İp: 221.***.**6.23
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Ozansan, sayın arkadaşım yerden göğe kadar haklısın. Ben de Canon 350 d makina olmak kaydıyla çok iyi bir sigma ve canon lens ekipmanı vardı. 350 d yi küçümsedim. Bir anda karar verip, makine ve bütün ekipmanı sattım. Nikon D 5000'e döndüm... Bu makina da iyi. Ama şimdi düşünüyorum acaba Canon'da kalsamıydım? daha mı iyi yapardım diye... Yani aklım Canon'da...
Bu fotograf merakı bize pahalıya patlıyor... Dün İstanbul Doğubank'ta Canon 50 d yi sordum. 18-135 lensiyle birlikte 1.350 dolar... Nikon d90, 18-105 lensiyle birlikte 1.150 dolar.
Buna karşın almayı düşündüğüm Nikon 18-200 vr2 lens ise (sadece lens) 750 dolar. Bu işte bir yanlışlık mı var? Lens piyasaya yeni çıktı diye biz kazık mı yiyoruz. Ne dersin?

Tarih: 30 Haziran 2010, 20:31 - İp: 217.***.**2.84
mehmetozgurak
mehmetozgurak (üye)

Arkadaş 450 Dyi 1000 TL ye vercek .Orjinal lens üzerinde.Geniş açı lensle tamamlayıp daha işlevsel yapabilirim sanırım..Kalite makinada illaki vardır ama görmeyince de makina çekmiyor sanırım..Eşimi doğru seçmişimdir inşallah

Tarih: 30 Haziran 2010, 21:53 - İp: 78.***.**0.106
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Oncelikle Ercan arkadas eger Japonya ile bir kiyaslama yaparsak 18-200 lens burdada yaklasik 600$ civari ve o kadarda fark olabilir diye dusunuyorum.Zamanla dusse bile 500 dolardan asagiyada inmez kesinlikle.Makinalar icin,yeni cikan bazi modellerde Turkiye ile fark bazen 2 katina cikiyor,mesela bu compact makinalarda bilhassa daha belirgin.Buyukler zaten pahali diye sanirim cok fazla ucamiyolar ama forumdaki fiyat muhabbetlerinden gordugum kadari ile Compact makinalar muazzam pahali oralarda.Canon G11 mesela 1000 kusur tl lerden bahsediliyo,burda 350 dolar.Iste ben buna tam kazik derim eger birseye denilmesi gerekiyorsa.
Damacana arkadas da eger bu arkadas iyi bir arkadas ise biraz daha indirsin soyle ona.Yani ben burdaki sifir fiyatini su anda dusundukce o para bana cok geliyor acikcasi.500D bulunmuyormu o fiyata oralarda bilemiyorum ama sanirim bulursun.Arkadaslar var burda piyasa kurdu bak forumlara kap biseyler onlardan.

Tarih: 1 Temmuz 2010, 13:43 - İp: 221.***.**6.23
  • 1