hsnsenel
hsnsenel (üye)
Bayburt / Amatör

D90 Almama Rağmen Aklım D700 de Kaldı

d700 neden bu kadar hoşuma gidiyor anlamış değilim ancak, neden bu kadar pahalı onuda bi yanan eleştirmiyor değilim...

Tarih: 12 Mayıs 2011, 23:14 - İp: 46.***.**7.152
eray0755
eray0755 (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

ful frame makina olmasindan olmasin sakin fiyati .!

Tarih: 12 Mayıs 2011, 23:20 - İp: 62.***.**5.32
pleasewait
pleasewait (üye)
İstanbul / Amatör

Kardeşim güzel olan D700 modeli FF olması özellik olarak tabiikide D90' a nazaran çok çok iyi bir makina...İleride İnşallah alırsın...Saygılarımla....

Tarih: 12 Mayıs 2011, 23:20 - İp: 78.***.**5.11
hsnsenel
hsnsenel (üye)
Bayburt / Amatör

inşallah kardeşler hepimize nasip olur,, hele biri desin bana full frame ne demek birde fx ne demek

Tarih: 12 Mayıs 2011, 23:21 - İp: 46.***.**7.152
pleasewait
pleasewait (üye)
İstanbul / Amatör

Full Frame açıklamasının anlatımı aşağıdaki linkte bulabilirsin...

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=7105

Fx denilen terim ise Nikon FF makinaların kullanması gereken lens çeşidinin formatıdır...

Tarih: 13 Mayıs 2011, 00:00 - İp: 78.***.**5.11
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Aslında forumlarda bazı yorumcuların zaman zaman tahamülsüz ve sert yorumlar yapmaları beni rahatsız ediyor. Evet bazen o kadar saçma ve mantıksız konular açılıyor ve soruluyor ki sabırlar zorlanıyor ancak ben bilmemenin ayıp olmadığına inanırım.

Ancak sizin soru sorma tarzınız da bence doğru değil. İnsanlar size yardım edeceklerse daha saygılı ve ciddi olmak lazım diye düşünüyorum. Ne olduğunu bilmediğiniz fullframe makineye neden heves ediyorsunuz ki? Bu şekilde makine alınmaz. Önce nedir ne işe yarar amacı ve farkı nedir öğrenir sonra alır ya da heves edersiniz. "Öylesisne hoşuma gidiyor" bu forumda yer alacak bir tespit değerlendirme olmamalı.

Tarih: 13 Mayıs 2011, 00:35 - İp: 95.***.**6.207
hsnsenel
hsnsenel (üye)
Bayburt / Amatör

muzocan76 haklısınız.. hemde sonuna kadar..

Tarih: 13 Mayıs 2011, 00:59 - İp: 46.***.**7.152
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

@ muzocan76

Sabrınızı ve iyi niyetinizi takdir etmekle birlikte forumu daha yararlı bir ortam haline getirmek için yeri geldiğinde sert ya da saçma cevap vermek gerektiği görüşündeyim. Yoksa canon mu nikon mu, şu makine kaç gram, bu makine eski mi türünde sorulardan kurtulmak mümkün değil.

Tarih: 13 Mayıs 2011, 11:38 - İp: 78.***.**7.131
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Full format full cerceve yani tam porsiyon olani,bide bunun duble olani var Medium format .Sizin D90 yarim porsiyon gibi bisey.E porsiyonuna gore fiyatida haliyle degisiyor.

D700 e kafayi takmanizin bir anlami yok cunku ne oldugunu bilmiyorsunuz ve neden o ne oldugunu bilmediginiz birseye kafa takarsiniz anlamis degilim.

He kullanirsiniz gecmiste full format(35 lik film SLR lar gibi)alisirsiniz kaerkteristiklerine,lensleriniz bu tipe gore ayalanmistir yani bir kolleksiyonunuz vardir iste ozaman anlarim full format alsamiydim acaba diye dusunmenizi ama ortada fol yok yumurta yokkende kafayi takmak biraz garip...

Kizacak birsey yok ayrica boyle konu acilir-acilmaz gibilerinden.Baktiniz gereksiz cevap vermez gecersiniz.Ben mesela biktim 500D mi alsam 550D mi yada Nikon D5000 mi almaliyim gibi sorulardan ve artik gormezden geliyorum

Tarih: 13 Mayıs 2011, 13:34 - İp: 61.***.**5.2
  • 1