bilader
bilader (üye)
Ankara / Amatör

D80 Ve Mali Durumum:)

Nikon D80 almayı düşünüyorum.Nerdeyse bütün forumu okudum.Uzundur araştırma yapıyorum.Mali açıdan zorlasa da bu makinayı alıcam sanırım.İngiltereden alma ihtimalim de var.Aslında gönlümde yatan D200 ama parasını çıkartayım derken kendimi fazla zora sokmuş olucam.Onun için zorlasa da kararım D80den yana.İleriki dönem ne olur bilemiyorum ama profesyonel olarak da ilgilenmeyi istiyorum açıkcası.Mali durumumu zorlamama değeceğini düşünüyorum fakat sizin de görüşlerinizi almak istedim.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 11:28 - İp: 81.***.**8.200
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

İyi bir akara vermişsin d80 gerçekten çok güzel bir makina.
Şimdiden hayırlı olsun

Tarih: 31 Mayıs 2007, 11:31 - İp: 212.***.**0.157
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

selam ben derimki öncelikle kaliteli öbjektiflere yatırım yap d80 güzel makine uyar

Tarih: 31 Mayıs 2007, 12:20 - İp: 85.***.**9.60
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon cu alucam demiyoran yurt dışından alma ihtimalide varsa 30d ye de bakabilirsin biraz kasıp D200 den de D0 den de iyi bir makina bana göre

D200 harika bir makina ayrıca D80 e de kötü demiyorum

Tarih: 31 Mayıs 2007, 15:51 - İp: 194.***.**9.112
bhaal
bhaal (üye)
İstanbul / Meraklı

yalnız almayı düşündüğün ülkenin ingiltere olmasının sana maddi açıdan pek avantaj sağlamayacağını düşünüyorum. uzakdoğu eyvallah ama ingiltereden alacağına bi ay daha bekleyip türkiyeden alırsan garanti ve servis imkanından da faydalanabilirsin..

(ingilterede yaşamıyorsan tabi)

Tarih: 1 Haziran 2007, 09:49 - İp: 85.***.**8.253
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

aradaki farkı lens olarak değerlendirirsin ki buda bence daha önemli....

ama arkadaşların da dediği gibi amerikadan getirtebilirsen daha iyi olur

Tarih: 1 Haziran 2007, 10:03 - İp: 193.***.**8.218
bilader
bilader (üye)
Ankara / Amatör

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.Keşke Amerika'da tanıdık olsa da ordan alsam ama yok işte.Benim bilader İngiltere'de yaşıyor o yüzden ordan almayı düşünüyorum.Arada bi lens parası kadar fark oluyo,duneseanın dediği gibi burdan veya yine ordan bir lens alırım diye düşündüm. Garanti konusu düşündürmüyo değil beni aslında. Türkiye'den aldığım digital aletlere pek güvenemediğim için İngiltere'den almak daha bir çekiyor beni. 30D de kafamı kurcalıyor fakat ozaman lens alma ihtimalim yok. Kararımı verdim artık Türkiye'mi İngiltere'mi sorusunu halleder halletmez alıyorum.

Tarih: 1 Haziran 2007, 16:29 - İp: 85.***.**9.200
  • 1