theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

D80 Mi Eos 400 D Mi

ARKADAŞLAR BEN YENİ BİR MAKİNE ALMAK İSTİYORUM NİKON D80 İLE CANON EOS400D ARASINDA KALDIM BİRİ BİRAZ DAHA UCUZ ÖBÜRÜ DE NİKON BİR DE SENSOR FARKI VAR CCD SENSOR MÜ İYİ OLUR YOKSA CMOS SENSÖPRLÜ BİR MAKİNE Mİ ARTIK KOMPACT DİGİTAL YETMİYOR YARDIM LÜTFEN

Tarih: 21 Ocak 2007, 20:38 - İp: 85.***.**6.220
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Murat'a katılıyorum. Şu bilimsel tartışmaları bırakalım artık. Burada çoğumuz zevk için fotoğraf çeken amatörleriz. Makineleri niye böyle iç organlarına kadar didik didik ediyoruz anlamıyorum. Bakın bu yüzden Pazarbey'in ruh sağlığı bozuldu. Ondan ders alacağımıza hala kurcalıyoruz.

Tarih: 25 Ocak 2007, 13:46 - İp: 213.***.**5.242
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Muratsen,

Eos'un bahsettigi turden daha onceden eline Canon-Nikon almis olanlar denklansorun Canon'daki Nikon'daki yerini biliyorlar mi ki Alfa'daki yerini bilsinler ahhh bir bulabilselerseler denklansorun yerini buralar onlarin yolladigi fotolardan gecilmeyecek walla

Tarih: 25 Ocak 2007, 14:02 - İp: 88.***.**6.10
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Antika benim de aklıma geldi de söylemeye utandım
madem bu kadar kolay yerde bu deklanşör fotoğraf niye çekmiyosunuz? diye söyleyecektim yoksa

Tarih: 25 Ocak 2007, 14:06 - İp: 85.***.**6.213
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

ben ustume alınmıyorum valla
30D testine birsuru fotograf yukledim..

Tarih: 25 Ocak 2007, 14:15 - İp: 88.***.**6.107
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Omergin,

Alfa'yi eline alip "nerde lan bunun denklansoru" falan diyip makinayi evirip cevirmediysen uzerine alinmani gerektirecek birsey yok

Tarih: 25 Ocak 2007, 14:32 - İp: 88.***.**6.10
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

30D topicini ve ömergini tenzih ederim
Ama mesela D40 alanların hiç sesi soluğu çıkmıyor insan 2 foto ekler dedikoduları bastırır...

Tarih: 25 Ocak 2007, 14:32 - İp: 85.***.**6.213
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

merak ettim vallahi cok mu absurd duruyor ki makineyi eline alınca..

Tarih: 25 Ocak 2007, 14:41 - İp: 88.***.**6.107
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Vallahi yok öyle bi şey desem!

öyle alışamama yada yadırgama durumu hiç olmadı? EOS'dan başkasından da duymuş değilim... işte bi kusur bulacaklar ya! makine de kusur bulamayınca deklanşörün yerine takılıyosun

Tarih: 25 Ocak 2007, 14:48 - İp: 85.***.**6.213
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Omergin,

Ben de merak ettim walla, arastirdim. (Bende Alfa yok KM5D var)

Iste Alfa100'un ustten gorunusu:

Teker onde, denklansor arkada. Denklansor daha genisce bir platoda tekbasina ve buyuk. Tekere ile karismasin diye araya ozellikle bir tumsek konmus.

Canon 400D :

Teker arkada, denklasor onde.

Nikon D50 / D40 :

teker nerde ?

Tarih: 25 Ocak 2007, 14:55 - İp: 88.***.**6.10
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Şu an bir makine kullanmıyorum,

Ama kompakt makinelerle ilgili topiklere özellikle S3 ile H5 yarışında örnekler koymuştum SLR makineler ilede çekip örnekler koyabilirim.Kağıt üzerindeki bilgime güvendiğim kadar elime makineyi aldığım zaman da bi o kadar güvenirim.

Galeride 30D ile çektiğim,20D ile çektiğim yüklediğim fotograflarımda mevcut.

deklanşör yerine gelince bir profosyonele göre olmadığı açıktır,antikanın da bunu önemsememi normaldir zaten minolta kullanıyor, Sony de zaten kendi yapmadı makineyi minoltayı aldı onun mirasına kondu,kendi elektronik becerisi ile bir ürün çıktı ortaya.

Muratsen sende a100 kullanıyorsun.a100 ü savunman benim Canon u savunmam gibi birşey.

Bana göre bu işin hala 2 ciddi markası var CANON ve NIKON

Evde pc yi karıştırayım bir kaç 20D+17-85 Fotogrtafıda yüklerim.

Tarih: 25 Ocak 2007, 15:00 - İp: 85.***.**3.100