caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

D80' İni Satan Bilge

Selam Dostlar,

Başlık biraz jan-janlı oldu kusura bakmayın. Ama ne yapayım, ilgi toplamam lazımdı

Büyük bir body'ye sahip oluşu nedeni ile D80'imi sattım. Harika bir makine ancak sürekli yanımda taşımak istiyorum. Ağırlığı ve boyutu nedeni ile bu ne yazıkki mümkün olmuyor.

Bu noktada bana D-SLR olarak ne tavsiye edersiniz (D40 dışında). Öneri ve tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.

Selamlarımla,

Tarih: 21 Ağustos 2007, 10:59 - İp: 213.***.**8.2
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

K10D eminim süperdir. Ama büyük

Tarih: 21 Ağustos 2007, 17:52 - İp: 213.***.**8.2
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ya ben anlamiyorum k10d fanatizmini. Yahu d80 satmis ufak makine istiyor. k10dyi napsin? Benmi anlamakta gucluk cekiyorum yoksa araba alcam dese biri k10dyimi onericeksiniz? Valla pentax bu kadar seveni oldugunu bilse bu sitede odul verir..kesin..

Tarih: 21 Ağustos 2007, 18:02 - İp: 137.***.**8.43
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

abim lipton ice tea yı inanılmaz sever...
birdafasında boğazda bir yalıdakı düğüne davetlıydık ve bizimki gene ıce tea istedi adam efendım ksura bakmayın yok desede abim ısrar etti ve adam da misafiri menun edeyım diyerekten el yapımı(hanı güzelde olmuştu) bir ice tea hazırlattı... gel zaman git zaman bir arkadaşı dayanamadı ve ice tea ya mailt attı biizm boyle boyle bir arkadaşımzı var.. nereye gitsek ne osla bu ieçecekten içer diyerek başka olaylarıda anlatarak bu müşterinizden haberiniz olsun ve değerini bilin gibi biraz mizahi biraz ciddi bir mail attı...

ofiste oturuyoruz bi gun içeri biri girdi... sarı bir yağmurluk içinde elinde ıkı ice tea sepeti hediyeler ve içecekelrle bir ice tea çalışanı...
maili aldıkalrını ve bu duruma çok sevindiklerini hem tanışmak hemde teşekkür babında ziyaret etmek istediğiklerini falan söyleyip gittiler...

bu pentaks fanatizmi her makına veya her topik altında yüz göstermeye başlayınca birden bu olay aklıma geldi!!! acaba bizde bükey fotoğrafcılığı bu konuda bilgilendirsek arkadaşalra sapet dolusu k10 lar ve bir düzine objektif hediye ederler mi?

Tarih: 21 Ağustos 2007, 18:15 - İp: 81.***.**4.155
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Keşke Sony F717 nin güncel bir versiyonu olsaydı.
Biliyorum bu alet DSLR değil ama Zeiss optiği ve F:2 diyafram açıklığı ile tek kelime ile nefis.
R1 hiç demiyorum, öylesine devasa yapmışlar ki görünce kafamı çeviriyorum.
Canon 400D niye düşünülmüyor?

Tarih: 21 Ağustos 2007, 18:15 - İp: 85.***.**9.31
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

K100d diyor herkes.Ufak ve son derece iyi. Canondan sonra en iyi foto kalitesine sahep makina. Şimdi birde 40x var.Onun fotolarıda süper. K10d nin ise yumuşak yumuşak fotoları var. Gece fotolarında noise birden bire a100 ü aratmayacak seviyeye çıkıyor.Ama genede sınıfının en iyisi.
Bitpire nerden çıktın sen yav. Hadi ordan hadi ordan.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 18:19 - İp: 88.***.**6.222
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

Tartışmalara nokta koyuyorum. Mesai çıkışı Eminönünde gezdim biraz. Canon 400D body fiyatı 750-800 USD arası değişiyor.

Kızgın kumlardan serin sulara atlar gibi atlarım walla. Siz ne dersiniz?

Gayet kompakt bir bodysi var

Tarih: 21 Ağustos 2007, 20:15 - İp: 88.***.**5.194
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

İyiymiş git al hemen. Netice itibarı ile en iyi fotoğraf kalitesi 400d de. Yüksek ısoda bile mükemmel. Bİrde 18-200 os aldınmıydı tamamdır.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 20:18 - İp: 88.***.**6.222
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

pazarbey sigma 18-200 OS ne kadar iyidir acaba? Nikon 18-200 VR kadar iyi midir?

Tarih: 21 Ağustos 2007, 20:57 - İp: 88.***.**5.194
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Arkadaslar,

Sirf Pentax makinasi kullaniyorsunuz diye bu markayi olup olmadik yerlerde tavsiye edip insanlari yanlis yonlendiriyorsunuz.

Adam D80 sattim diyor siz K100D tavsiye ediyorsunuz.

Bak kardesim caganen, K100D super:

6mp, 200 asa dan baslar,visor karanlik,saniyede 2.7 fotograf ceker,calisma sistemi agir, RAW+JPEG yok,objektif secenekleri kisitli.

Bir de sattigin makinayi dusunup karar ver.Bana sorarsan ve paran varsa ya Nikon al ya da Canon.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 20:59 - İp: 88.***.**1.29
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

cancaner caganin güccük makina istiyor emmme.Özellikleri d80 den iyi olan istemiyor ki.Onun satma meselesi büyük olması.
nikonunki kadar iyisi yokmuş.En iyisi nikon.Diğerleri nikonun yanında yan sanayi sayılır.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 21:02 - İp: 88.***.**5.215